Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Piaseczna:

Natychmiastowa rezerwacja

Eva Park Life & Spa

Konstancin-Jeziorna Pokaż na mapie
  • Śniadania w cenie
  • Bezpłatne anulowanie
9.3 Rewelacyjny 15 opinii
od 569 zł
1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Piaseczno

Miasto położone w województwie mazowieckim, w bezpośrednim sąsiedztwie warszawskiej dzielnicy Ursynów. Prawa miejskie uzyskało w roku 1429, a głównym miejscem dawnego miasta był rynek, gdzie działa się większość życia społecznego. Obecnie Piaseczno oferuje ciekawą historię oraz liczne zabytki, co czyni je atrakcyjnym miejscem na weekendowy wyjazd. Turyści cenią sobie tutejszą ciszę i spokój, a kiedy zobaczymy już wszystkie miejscowe zabytki, zawsze możemy wybrać się do oddalonej o zaledwie 15 km Warszawy.

Piaseczno – co warto zobaczyć?

Będąc w Piasecznie, warto zobaczyć budynek dawnej łaźni miejskiej. Jeszcze na początku XX wieku higiena pozostawała na bardzo niskim poziomie wśród społeczeństwa, co prowadziło do wielu chorób i epidemii. Dopiero po roku 1918, kiedy Polska odzyskała niepodległość, burmistrzem Piaseczna został farmaceuta i to on zapoczątkował budowę ogólnodostępnej miejskiej łaźni. Budynek o neorenesansowej formie mieścił w swoim wnętrzu zespół kabin kąpielowych z wannami. Po wojnie łaźnia działała do lat 80., następnie została rozebrana i zrekonstruowana na podstawie przedwojennego wyglądu. Obecnie w jej wnętrzu znajduje się przedszkole.


Pierwsza zabudowa miasta powstała w pobliżu rynku głównego. Z czasem, drewniane domki, które uległy zniszczeniu podczas obu wojen, zmieniono na murowane. Przy ulicy Kościelnej, zachował się jednak dawny dom mieszczański. Niski budynek pochodzący z XIX wieku, o drewnianej konstrukcji, pokrytej tynkiem i dwuspadowym dachem, jest świetnym przykładem dawnego budownictwa. W fasadzie od strony ulicy znajdują się dwa małe okna i drzwi wejściowe. Co ciekawe okna nadal posiadają oryginalne okiennice.

Co robić w Piasecznie w wolnym czasie?

Na południe od Piaseczna rozciągają się Lasy Chojnowskie. To idealne miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. W lesie, który w przeważającej części został zasadzony przez ludzi, królują głównie sosny. Gęsta sieć szlaków spacerowych, rowerowych, a także konnych, przyciąga tutaj prawdziwe tłumy. W samym środku lasów mieści się uroczysko, które stanowi świetną bazę wypadową dla większości ścieżek. Wspomniane uroczysko o tajemniczej nazwie „Zimne Doły”, wyposażone zostało w dużą wiatę, pod którą można rozpalić ognisko, nawet podczas deszczu. Po długich spacerach wśród przyrody piknik wydaje się pomysłem idealnym.


Pozostając w klimacie obcowania z naturą, w samym centrum Piaseczna znajdziemy duży park miejski. Od 1774 roku, Franciszek Ryx, pełnił funkcję tutejszego starosty i to z jego inicjatywy w parku został wybudowany niewielki dworek. Parterowy budynek, nakryty wysokim dachem ma w przeciwstawnych fasadach drewniane ganki. Ozdobą elewacji tylnej jest nisza z rzeźbą. W dawnych czasach częstym gościem starosty był książę Józef Poniatowski i to właśnie dzięki niemu dworek zyskał popularną nazwę „Poniatówka”. W 1891 roku budynek trafił w ręce hrabiny Cecylii Plater-Zyberkówny, a ona przeznaczyła go na siedzibę żeńskiej szkoły gospodarstwa wiejskiego.

Co robić w Piasecznie kiedy pada?

Kiedy podczas urlopu, pogoda zrobi nam niespodziankę i nagle zacznie padać deszcz, warto wykorzystać ten czas na bliższe poznanie historii miasta oraz regionu. Muzeum Regionalne zostało otwarte w 2004 roku, a jego głównym zadaniem jest przybliżanie dziejów miasta nie tylko turystom, ale również mieszkańcom. Na ekspozycję stałą składają się stare zdjęcia, mapy oraz dokumenty. Muzeum jest obiektem całorocznym, czynnym od wtorku do niedzieli.


Dodatkowo w mieście jest bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o jedzenie. Restauracje serwują np. dania kuchni gruzińskiej, polskiej czy włoskiej. Niezależnie, gdzie zdecydujemy się zjeść obiad, będziemy mogli liczyć na świeże i naturalne składniki. Warto zajrzeć do któregoś z lokali i przeczekać deszcz w miłej atmosferze przy okazji próbując regionalnych przysmaków.

Noclegi w Piasecznie

Turyści spędzający urlop w Piasecznie, najczęściej decydują się na obiekty z kategorii hostele i pensjonaty. Oczywiście przy wyborze zwracają uwagę na atrakcyjną ceną oraz dogodną lokalizacją. Im bliżej centrum miasta, tym lepiej.


Rodziny z dziećmi, a także większe grupy turystów wybierają hostele, głównie ze względu na przestronność i swobodę.


Piaseczno znajduje się w sąsiedztwie jednej z dzielnic Warszawy, dlatego poszukiwania noclegu można rozszerzyć, o oferty obiektów zlokalizowanych na warszawskim Ursynowie.

Ceny noclegów w Piasecznie

Średnia cena noclegu w Piasecznie wynosi 88 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii hostele, wówczas za dobę możemy zapłacić już od 50 zł. Warto pamiętać, że obiekty zlokalizowane bliżej centrum mogą mieć nieco wyższy cennik.

Większość właścicieli ustala cenniki w sposób indywidualny, dlatego może się on różnić w zależności od sezonu lub weekendu. Według wyliczeń Nocowanie.pl za nocleg podczas weekendu zapłacimy o 100% więcej niż w dzień powszedni.

Zdarza się, że właściciele wprowadzają specjalne oferty promocyjne oraz okazjonalne, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca noclegowego.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Piasecznie

Dostęp do prywatnej łazienki to chyba jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień. Turystom zależy na tym, żeby nie musieć dzielić jej z pozostałymi gośćmi, ponieważ przy dłuższym pobycie jest to niezbyt wygodne. Chcą mieć także zapewniony dostęp do sprawnego internetu oraz miejsce parkingowe.


Rodziny podróżujące z dziećmi często pytają o możliwość korzystania z kuchni, w celu przygotowania samodzielnie posiłków lub bliskie sąsiedztwo miejsca, w którym można smacznie i tanio zjeść. Ta grupa turystów równie często poszukuje miejsca noclegowego blisko placu zabaw lub specjalnie wydzielonego miejsca do zabaw dla najmłodszych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Piasecznie

Ile kosztuje nocleg w Piasecznie?
Cena za nocleg w Piasecznie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Piaseczno, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Piasecznie wynosi 114 zł.
Czy ceny noclegów w Piasecznie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 4% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Piasecznie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Piaseczno”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Piasecznie zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Piasecznie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Co warto zobaczyć w Piasecznie?
W Piasecznie warto zobaczyć ekspozycję Muzeum Regionalnego, na którą składają stare zdjęcia, mapy oraz dokumenty. Jest to obiekt całoroczny, czynny od wtorku do niedzieli. Najstarszym zabytkiem miasta jest XVI-wieczny kościół św. Anny i również ten obiekt można polecić turystom.
W jakiej dzielnicy Piaseczna szukać noclegów?
Piaseczno dzieli się na kilka osiedli: Zalesie Dolne, Zalesinek, Chyliczki, Orężna, Gołków-Letnisko. Noclegów warto szukać jednak w centralnej części miasta, blisko rynku.
Jak daleko od Warszawy jest Piaseczno?
Piaseczno wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej. Granica miasta łączy się bezpośrednio z granicą dzielnicy Ursynów. Do centrum stolicy jest stamtąd tylko 17 kilometrów.
Co zjeść w Piasecznie?
Restauracje w Piasecznie serwują dania kuchni z całego świata. Zjemy tam na przykład potrawy gruzińskie albo włoskie, oraz oczywiście tradycyjne polskie przysmaki.
Ile kosztuje obiad w Piasecznie?
Cena obiadu w Piasecznie dla jednej osoby to koszt około 20-30 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!