Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Pruszczu Gdańskim nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Pruszcz Gdański

O tym, jak popularne jest Trójmiasto, wie chyba każdy. W jego okolicach znajduje się inna, warta uwagi miejscowość, czyli Pruszcz Gdański. To miasto w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, nad rzeką Radunią, należące do aglomeracji trójmiejskiej, przylega od południa do Gdańska. Może nie jest zbyt popularnym miastem wśród turystów, ale warto tu zatrzymać się choć na chwilę. Pruszcz Gdański stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Trójmiasta oraz całego Pomorza. Po co więc przyjeżdżamy do Pruszcza Gdańskiego? Przede wszystkim zatrzymujemy się tu podczas wakacji, jak i zwiedzamy ciekawe miejsca poza sezonem.

Pruszcz Gdański to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

Trójmiasto cieszy się zainteresowaniem turystów przez cały rok, nie tylko latem. Ma to związek przede wszystkim ze wspaniałymi zabytkami, jak i atrakcjami, które możemy odwiedzać niezależnie od pory roku. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Pruszcz Gdański. Może nie ma tu tak wielu zabytków, ale sam fakt przebywania na Pomorzu dodaje wiele pozytywnej energii.


W Pruszczu Gdańskim znajdziemy wszystko, co potrzebne do wypoczynku. Są trasy spacerowe, punkty usługowo-handlowe, są i ciekawe miejsca, a i lokalizacja jest przede wszystkim bardzo dogodna. Możemy podróżować i zwiedzać. A jest co. W mieście tym znajdują się wspaniałe, zabytkowe budowle, które z pewnością zwrócą naszą uwagę podczas pobytu w tym mieście.

Pruszcz Gdański, co warto zobaczyć?

Na pewno jest warto się wybrać do zabytków, wpisanych do Rejestry Zabytków Nieruchomych Województwa Pomorskiego. Należy zaliczyć tu przede wszystkim: kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża św. z pastorówką, dom mieszkalny z ok. 1800 r. przy ulicy Krótkiej 6, dom mieszkalny przy ulicy Grunwaldzkiej 23, Kanał Raduni, zespół cukrowni Pruszcz, kościół parafialny pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z działką oraz starodrzewem oraz zespół młyna przy ul. Wojska Polskiego 42.


Są też i inne zabytki – równie ciekawe i warte uwagi. Będąc w Pruszczu, warto jest zwrócić uwagę m.in. na: budynek elektrowni wodnej z 1921 r., budynek z 1906 r. przy ulicy Grunwaldzkiej 12, budynek prokuratury przy ul. Wojska Polskiego 7, budynek nieczynnej stacji benzynowej, istniejącej w tym miejscu w niezmienionym kształcie co najmniej od 1928 r., z zachowanym oryginalnym podjazdem i wyjazdem ze stacji, budynek starostwa powiatowego przy ulicy Wojska Polskiego 16, dwór Russotschin, dom mieszkalny z XIX w przy ulicy chopina 22, dom młynarza, dom mieszkalny z końca XIX wieku. Jedno jest pewne – te i inne zabytki zrobią wrażenie na niejednym turyście.

Co i gdzie zjeść w Pruszczu Gdańskim?

Nie od dziś wiadomo, w jak wiele smakowitych potraw obfituje kuchnia kaszubska oraz całe Pomorze. To nie tylko ryby, ale również inne specjalności, których każdy przebywający tu turysta powinien spróbować.


Oprócz restauracji z kuchnią polską, znajdziemy tu również pizzerie, restauracje z daniami regionalnymi, azjatyckimi i kuchnią śródziemnomorską. Mówiąc krótko – dla każdego coś dobrego. Popularne i polecane miejsca znajdziemy m.in. przy ulicy Grunwaldzkiej, Powstańców Warszawy, Mickiewicza, czy Wojska Polskiego. Ceny dań rozpoczynają się już od 20 zł. Warto spróbować tutejszych specjałów.

Noclegi w Pruszczu Gdańskim

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Pruszczu Gdańskim są kwatery i pokoje oraz noclegi pracownicze. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy spodziewać się tu w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to w Trójmieście dzieje się najwięcej. Sam Pruszcz ma dość bogatą ofertę noclegów. Możemy się tu zatrzymać i zwiedzać całe Pomorze. Ze znalezieniem odpowiadającego nam noclegu nie powinno być problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Pruszczu Gdańskim, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Pruszczu Gdańskim

Średnia cena za nocleg w Pruszczu Gdańskim wynosi 62 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im lepsza, tym drożej. Największym zainteresowaniem cieszą się w Pruszczu Gdańskim kwatery i pokoje, w których to cena za nocleg rozpoczyna się od 30 zł za osobę za dobę.


W Pruszczu Gdańskim, w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów. Według wyliczeń Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend utrzymują się na podobnym poziomie, co w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Pruszczu Gdańskim

Turyści, poszukujący noclegu w Pruszczu Gdańskim, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu oraz telewizji i internetu. Podobna sytuacja ma miejsce w prawie każdym obiekcie w Polsce. Na szczęście, większość obiektów oferuje wszystkie te udogodnienia, stanowią one standard ich oferty. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!