Na kolejność prezentowanych obiektów wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Dom Bursztynek Junoszyno

Dom Bursztynek Junoszyno

Domki letniskowe "Maja i Gucio" Junoszyno

To jeszcze nie wszystko!

W Junoszynie nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.
Apartamenty Sun & Snow Baltic Park Stegna
od 686 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartamenty Sun & Snow Bursztynowe Osiedle Jantar
od 635 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 45/32C Stegna
od 430 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 51/32C Stegna
od 515 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Vendégház Jantar - PPO736

Vendégház Jantar - PPO736

od 3138 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartman Stegna - PPO940

Apartman Stegna - PPO940

od 582 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartman Stegna - PPO950

Apartman Stegna - PPO950

od 391 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Domek wypoczynkowy Piotr Stegna
od 700 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 3/32C PREMIUM Stegna
od 707 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 31/32C Stegna
od 430 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 33/32C Stegna
od 567 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 39/32C Stegna
od 547 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Lipova Stegna Park 41/32 C Stegna
od 1925 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 35/32C Stegna
od 430 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 28/32C Stegna
od 430 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament Stegna Park 48/32C Stegna
od 430 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Domek Saraceńska Chata Stegna
od 270 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Pokoje u Martuśki Stegna

Pokoje u Martuśki Stegna

od 120 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Apartament w Baltic Park Stegna

Apartament w Baltic Park Stegna

10 Rewelacyjny!
Apartamenty Prywatne w Stegna Forest
Relax Jantar Domki

Relax Jantar Domki

Pokoje i Domki Nadmorskie - Bajkowa Mierzeja Stegna
Apartament Stegna Gdańska

Apartament Stegna Gdańska

Pokoje Saraceńska Chata Stegna
Domki u Martuśki Stegna

Domki u Martuśki Stegna

Pokoje u Janka Stegna

Pokoje u Janka Stegna

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Junoszyno

Mierzeja Wiślana to popularny region wakacyjnego wypoczynku wśród znacznej części turystów. Doskonałe warunki, szum morza, wspaniały klimat, dobrze rozwinięta baza noclegowa – czego chcieć więcej? Planując wypoczynek, warto wybrać się do Junoszyna. To wieś znajdująca się w Gminie Stegna. Jest miejscowością spokojną, w której mieszka niewiele ponad 350 osób. Każdy w związku z tym znajdzie tu coś dla siebie, przede wszystkim ciszę i spokój. To idealna lokalizacja, która umożliwi wczasowiczom odpoczynek na łonie natury w prawdziwej oazie spokoju. Po co więc jeździmy do Junoszyna? Przede wszystkim na wakacje, dla mile spędzonych chwil nad morzem i dla odpoczynku przede wszystkim.

Junoszyno to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Ta spokojna miejscowość może stanowić idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. To zrozumiałe, że najwięcej turystów jest tu w sezonie letnim, podczas wakacyjnego wypoczynku. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, powinniśmy wziąć pod uwagę inne terminy, np. wczesna wiosna lub późna jesień.


Pierwsze większe grupy pojawiają się tu w okolicach majówki. Każdy, kto chce odpocząć w ciszy i spokoju i powdychać świeżego powietrza, powinien się tu pojawić, nawet w sezonie zimowym.

Junoszyno, co warto zobaczyć?

Nie jest to duża miejscowość, w związku z tym przeważają tu głównie atrakcje przyrodnicze. W pobliżu wsi położony jest staw, będący ulubionym miejscem wśród wędkarzy. Inną zaletę stanowi plażowanie, z dala od zatłoczonych plaż Stegny i Jantaru.


Wzdłuż głównej ulicy Junoszyna przebiega linia Żuławskiej Kolei Dojazdowej, którą można dojechać do Stegny, Jantaru, Mikoszewa, Nowego Dworu Gdańskiego i Sztutowa. W Junoszynie również możemy poszukiwać skarbów – tak, to prawda. Tuż obok torowiska stała niegdyś karczma, po której nie ma już śladu, jednak fakt o jej istnieniu dokumentują stare mapy i ciekawe znaleziska, takie jak chociażby: stare monety, czy inne cenne przedmioty.

Co zjeść w Junoszynie?

Podczas wakacji nad morzem trzeba koniecznie spróbować bałtyckiej ryby. Najlepiej kupić ją z pewnego źródła, czyli miejscowych rybaków, którzy oferują świeże ryby z porannych połowów. W gminie znajdziemy również inne regionalne smaki. Poza rybami są to na przykład sery oraz ciasteczka marcepanowe czy pierniki, region słynął również z warzenia piwa – popularnym regionem był koźlak.


W Junoszynie nie mamy zbyt dużego pola manewru, jeśli chodzi o obiekty gastronomiczne. Znajdziemy tu m.in. smażalnie ryb. Jeśli chcemy znaleźć bardziej urozmaicone miejsca, to lepiej poszukać ich w pobliskich, bardziej znanych miejscowościach gminy.

Co warto zabrać ze sobą na wyjazd do Junoszyna?

Gdy już mamy zaplanowany wyjazd nad morze, to chyba niemal w każdym domu rozpoczyna się dyskusja odnośnie tego, co zabrać ze sobą, by wyjazd był udany. Lista rzeczy jest długa, ale na pewno powinniśmy rozpocząć od świetnego humoru i dobrego nastawienia. Bez tego nasz urlop nie będzie udany.


Ostatnie lata pokazały, że z pogodą nad naszym morze bywa różnie. Warto w związku z tym zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, bo nawet latem potrafi być chłodno. Płaszcz przeciwdeszczowy również jak najbardziej wskazany, bo deszcze nad morzem potrafią być wyjątkowo ulewne. A jeśli pogoda sprzyja, to panie powinny zadbać o kostium kąpielowy, panowie o szorty/kąpielówki. Ręczniki i koce również wskazane, jednak spokojnie można je znaleźć w większości obiektów noclegowych w miejscowości, podobnie jak i parawany.


Przy prażącym słońcu, warto jest zaopatrzyć się w krem z filtrem, by uniknąć poparzeń skóry. W tej sytuacji równie pomocne będą nakrycia głowy, jak i okulary przeciwsłoneczne. Postarajmy się, by urlop spędzić bez żadnych zbędnych przygód. Wszystkie te rzeczy pozwolą nam spędzić czas – miło i przyjemnie.

Co robić w Junoszynie w wolnym czasie?

Jak spędzić wolny czas w Junoszynie? Przede wszystkim na plaży! Na wczasowiczów czeka tu strzeżone kąpielisko, z jasnym, drobnym piaskiem. Jednak to nie jedyny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu podczas wypoczynku w Junoszynie!


Warto znaleźć wolny dzień, by wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową! Podróż pięknym składem Żuławskiej Kolei Dojazdowej, która spodoba się nie tylko dzieciom.


Na pewno warto także zrobić przystanek w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”, by móc lepiej przyjrzeć się urozmaiconemu krajobrazowi – piaszczystym plażom, roślinności oraz zwierzętom.

Noclegi w Junoszynie

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Junoszynie są domki oraz kwatery i pokoje – najczęściej wybierane przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać głównie w sezonie letnim. Samo Junoszyno ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Junoszynie, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Junoszynie

Średnia cena za nocleg w Junoszynie wynosi 120 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej morza, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się kwatery i pokoje oraz domki, w których koszt noclegu rozpoczyna się od 40 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Junoszynie

Turyści, poszukujący noclegu w Junoszynie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!