Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Rybnika:

Potwierdzenie do 24 godzin

Hotel & Spa Kameleon Żory

  • Śniadania w cenie
  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
9.5 Rewelacyjny 16 opinii
od 389 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Rybnik

Miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. W czasach średniowiecznych Rybnik pełnił funkcje osady rybackiej, stąd wizerunek szczupaka w herbie tego miasta. Najstarsza informacja o Rybniku pochodzi sprzed 1308 roku. Od XVIII wieku rozwinęła się tutaj górnictwo węgla kamiennego i inne gałęzie przemysłu. Dziś miasto pełni ważny ośrodek gospodarczy i kulturalno-edukacyjny całego regionu.

Rybnik – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Rybnika najlepiej rozpocząć od zabytkowego centrum, w którym znajduje się czworoboczny rynek z dawnym klasycystycznym ratuszem. Jego front zdobi kwadratowa wieża zegarowa, zwieńczona ośmioboczną gloriettą z kopułka. Cały rynek otaczają kamienice pochodzące z końca XVIII i początku XIX wieku, a na jego środku ustawiono nową fontannę z figurą św. Jana Nepomucena z 1736 roku.


We wspomnianym budynku zabytkowego ratusza znajduje się muzeum miejskie, w pełni poświęcone tematyce ziemi rybnicko-wodzisławskiej. Muzeum podzielone zostało na 4 tematyczne działy: historii i kultury regionu, historii rzemiosła, dokumentacji, edukacji i promocji oraz biblioteka.


Rybnik oraz cały powiat rybnicki obfituje w zabytkowe kościółki drewniane, znajdujące się na specjalnym szlaku architektury drewnianej. Warto udać się jego śladami, żeby móc podziwiać prawdziwe perły dawnej architektury. Po drodze zobaczymy m.in.: kościół pw. św. Wawrzyńca, zbudowany w 1717 roku, kościół drewniany pw. św. Katarzyny, a także świątynie w Jankowicach, która posiada wyjątkową historię.

Co robić w Rybniku w wolnym czasie?

Industrialną atrakcję miasta stanowi zabytkowa kopalnia Ignacy-Hoym. Kopalnia wyposażona jest w dwa wyciągi o napędzie parowym szybów Głowacki i Kościuszko z 1900 i 1920 roku. W jej wnętrzu możemy zwiedzać m.in. budynki lampowni, stację transformatorową, a także budynki łaźni. Na koniec zwiedzania warto wejść na dawną wieżę ciśnień, która obecnie została zmieniona na wieżę widokową. Z wysokości 43 metrów, rozciąga się wyjątkowy widok na panoramę miasta.


Rodziny z dziećmi z pewnością milo spędzą czas w rodzinnym parku atrakcji, na który składają się m.in. park dinozaurów, bajkowa kraina oraz park linowy. Dodatkowo w Rybniku znajdują się liczne ścieżki rowerowe, które łączą miasto z okolicznymi miejscowościami.

Co zjeść w Rybniku?

Będąc w Rybniku, koniecznie trzeba spróbować dania, które oferuje nam śląska kuchnia regionalna. Słynne rolady, żury czy wodzionki są cenione w całym kraju.


Wśród turystów dużą popularnością cieszą się m.in. karminadle — znane w całej Polsce kotlety mielone, przygotowywane tradycyjnie z mięsa wieprzowego, podawane najczęściej z puree ziemniaczanym, kaszą lub ryżem.

Noclegi w Rybniku

Wśród turystów spędzających urlop w Rybniku, najpopularniejsze są obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również opinie innych gości na temat konkretnego miejsca noclegowego, a także jego lokalizacja i odległość od centrum miasta.


Większość obiektów oferujących noclegi w Rybniku, gwarantuje dostęp do prywatnej łazienki, a także swobodę w korzystaniu z wyposażonej kuchni. Wybierając obiekty z kategorii pokoje zyskujemy gwarancję świetnej lokalizacji, zazwyczaj w bezpośrednim sąsiedztwie rynku głównego.

Ceny noclegów w Rybniku

Średnia cena noclegu w Rybniku wynosi od 75 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii kwatery i pokoje, wówczas koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Warto wziąć pod uwagę fakt, że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik i może się on różnić w zależności od sezonu czy weekendu. Bardzo często za nocleg w weekend zapłacimy o 92% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Rybniku

Poszukując miejsca noclegowego w Rybniku, turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki oraz gwarancję miejsca parkingowego w celu bezpiecznego zostawienia samochodu. Chcą mieć również dostęp do internetu oraz telewizji, a także możliwość przygotowania na miejscu posiłków.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Rybniku

Ile kosztuje nocleg w Rybniku?
Cena za nocleg w Rybniku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Rybnik, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Rybniku wynosi 76 zł.
Czy ceny noclegów w Rybniku w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 27% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Rybniku?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Rybnik”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Rybniku zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Rybniku?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Rybniku mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Rybnik opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Rybniku to: Noclegi Dla Firm, Noclegi U Asi, Boryńska 65.
Które noclegi w Rybniku są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Rybniku poleca Boryńska 65, Noclegi U Asi, Turystyka u Henryka.
Które noclegi w Rybniku są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Boryńska 65, Noclegi U Asi, Noclegi u Matyldy.
Jakie są najważniejsze atrakcje turystyczne w Rybniku?
Do atrakcji turystycznych Rybnika należy między innymi Rodzinny Park Atrakcji oraz Zalew Rybnicki.
Co warto zobaczyć w Rybniku?
W Rybniku warto zobaczyć zabytkową kopalnię Ignacy, gdzie obecnie funkcjonuje muzeum, a oprócz tego przestrzenie wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Działa tam również platforma widokowa, którą zlokalizowano na dawnej wieży ciśnień.
Ile kosztuje bilet do muzeum w Rybniku?
Cena biletu do muzeum w Rybniku wynosi odpowiednio 6 zł za bilet normalny i 4 zł za bilet ulgowy. W sobotę i niedzielę zwiedzanie jest bezpłatne.
W jakiej dzielnicy Rybnika szukać noclegu?
Szukając noclegu w Rybniku warto zwrócić uwagę na obiekty zlokalizowane w Śródmieściu. Znajduje się tam wiele zabytków i turystycznych atrakcji, można również zaplanować wieczór w klubie, nie martwiąc się o sposób powrotu do miejsca zakwaterowania.
Co warto zjeść w Rybniku?
W Rybniku warto spróbować tradycyjnej śląskiej kuchni – żuru, wodzionki oraz słynnej rolady czy karminadli.
Ile kosztuje obiad w Rybniku?
Obiad w Rybniku kosztuje od około 20-30 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!