Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Potwierdzenie do 24 godzin

Hotel & Spa Kameleon Żory

 • Śniadania w cenie
 • Wysoka jakość, dobra cena
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
9.5 Rewelacyjny 16 opinii
od 389 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

To jeszcze nie wszystko!

W Żorach nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 20 km od tej lokalizacji.

To jeszcze nie wszystko!

W Żorach nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 30 km od tej lokalizacji.
Potwierdzenie do 24 godzin

Gosidomek Tychy

 • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 2430 zł
1 osoba, 2 noce
Cena gwarantowana
Potwierdzenie do 24 godzin

Willa Haneczka

 • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 10100 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Potwierdzenie do 24 godzin

Zielony domek

 • Bezpłatne anulowanie
10.0 Rewelacyjny 1 opinia
od 300 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Potwierdzenie do 24 godzin

Hostel CION Gliwice

 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
2.8 Przeciętny 1 opinia
od 300 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Qubus Hotel Gliwice

 • Śniadania w cenie
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 337 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Hotel Diana Karviná

 • Śniadania w cenie
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 387 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Apartmány Orlová

 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
10.0 Rewelacyjny 2 opinie
od 187 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Żory

Żory to spokojne miasto w województwie śląskim leżące nad rzeką Rudą w obszarze Rybnickiego Okręgu Węglowego – niedaleko Rybnika i Jastrzębia Zdroju. Miejscowość może pochwalić się długo historią. Wzmianki na temat wsi Żory pochodzą już z połowy XIII wieku. Natomiast w 1272 roku wieś przekształcono w miasto, a fragmenty obwarowań miejskich oraz urbanistyczny układ ulic zachowały się do dziś. Miejscowość swoją nazwę wzięła od praktyk wypalania lasów w celu pozyskania ziem pod uprawę. Dlatego też dziś symbolem miasta jest Żarek – wesoły uroczy ognik – a Żory są miejscem, w którym możemy zobaczyć muzeum poświęcone żywiołowi jakim jest ogień.

Co robić w Żorach w czasie wolnym?

Główną atrakcją w Żorach bez wątpienia będzie wizyta w Muzeum Ognia – jedynym tego typu muzeum w Polsce. Gmach budynku został wzniesiony w latach 2009-2014 i swoim kształtem przypomina płomień, natomiast w wystroju wnętrz wykorzystano liczne elementy wykonane z miedzi. W środku będziemy mogli zobaczyć multimedialną ekspozycję podzieloną na pięć sfer tematycznych ukazujących dzieje związku ludzkości z ogniem, jego niszczycielską siłę oraz metody walki z pożarami. Poznamy także wpływ ognia na duchowość i kulturę, a także fizyczne aspekty płomieni. Zwiedzając muzeum, natkniemy się między innymi na rekonstrukcje prehistorycznej jaskini, „ognistą szafę grającą” oraz liczne interaktywne atrakcje, takie jak rozpalenie wirtualnego ognia olimpijskiego, sprawdzenie temperatury własnego ciała oraz gaszenie pożaru. Na terenie muzeum odbywają się także okoliczne imprezy, a także warsztaty pozwalające stworzyć własnego pluszowego Żarka.


Dla tych, którzy będą chcieli ochłonąć po wizycie w Muzeum Ognia, idealnym miejscem będzie Park Wodny Aquarion. Na wczasowiczów czeka tu bogata oferta atrakcji, która pozwoli naładować baterie oraz dobrze się bawić. Dorośli mogą odprężyć się i zrelaksować w grocie solnej, jacuzzi, saunie lub Spa, natomiast młodsi goście – także ci duchem – będą mogli poszaleć na zjeżdżalniach o długości 90 i 100 metrów. Rodziny mogą także spędzić wspólnie czas podczas zabaw w basenie rekreacyjnym, a wczasowicze pragnący zadbać o formę oraz poczuć w mięśniach odrobinę zmęczenia mogą udać się na basen z torami sportowymi.


Obowiązkowym punktem urlopu w Żorach jest wyprawa do Amerykańskiego Parku Rozrywki. Na zwiedzających czeka tam 8 stref tematycznych, które zabiorą odwiedzających w podróż w czasie i gwarantują niejedną przygodę. Goście mogą udać się do miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu, gdzie spotkają rozgadanego więźnia, sprawdzą swoje siły na strzelnicy, odpoczną w klimatycznym saloonie, posłuchają muzyki country lub odwiedzą rancho ze zwierzętami. W Lesie Przygód czeka natomiast indiańska wioska, park linowy, domki na drzewach, gry kreatywne czy możliwość postrzelania z łuku. W strefie Meksyk zwiedzający znajdą nawiedzoną kopalnię, a tuż obok w strefie Vegas będą mogli poczuć się jak w stolicy hazardu.


W Żorach na wczasowiczów czekają także bardziej klasyczne formy wypoczynku. Miłośnicy rowerowych wycieczek mogą wyruszyć na wyprawę po okolicy. Na najbardziej wytrzymałych rowerzystów czeka trasa o długości 88 kilometrów do Pszczyny i Kobibora – na której zobaczymy wiele interesujących miejsc, takich jak zagroda żubrów, Zamek w Pszczynie, pałacyk w Promnicach, a także jeziora Popracańskie i Łąka.


Część urlopu będziemy mogli spędzić także nad Śmieszkiem. Okoliczne kąpielisko oferuje nam wypoczynek na częściowo zacienionej plaży oraz możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. O okolicy znajduje się również krąg ogniskowy, a także boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej.


Natomiast jeżeli chcemy udać się na spacer i zwiedzić Żory powinniśmy udać się do Punktu Informacji Turystycznej. Wczasowicze mają tam możliwość bezpłatnego wypożyczenia nowoczesnego urządzenia – audioprzewodnika z systemem GPS oraz wgranymi wycieczkami i trasami turystycznymi. Dzięki pomocy elektronicznego przewodnika będziemy mieli szanse lepiej poznać miasto oraz jego historię. Podczas spaceru – szczególnie jeżeli w Żorach jesteśmy razem z dziećmi – powinniśmy się czujnie rozglądać. W mieście bowiem możemy napotkać Żarki – małe figurki lokalnej maskotki. Odnalezienie ich z pewnością sprawi sporą radość najmłodszym gościom miasteczka.

Żory – co warto zobaczyć?

Poza wizytą w Amerykańskim Parku Rozrywki oraz Muzeum Ognia w Żorach warto zobaczyć także lokalne zabytki. Ze względu na historyczny charakter miasta oraz zachowany urbanistyczny układ z XIII wieku, podczas spaceru po okolicy będziemy mogli zobaczyć pozostałości po średniowiecznych murach obronnych. W mieście zachowało się jedynie około 400 metrów dawnych umocnień w czterech głównych odcinkach: południowym (o długości 137,4 m), północnym (272,5 m), północno-wschodnim (13,2 m) oraz południowo-zachodnim (11,3 m). Fragmenty murów od lat poddawane są konserwacji, a w ich otoczeniu prowadzono także fragmentaryczne badania archeologiczne.


Podczas zwiedzania miasta koniecznie powinniśmy udać się do Kościoła Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, będącego najstarszą świątynią w Żorach. Został on wzniesiony w XIII wieku – w jego murach zachował się układ cegieł wskazujący, że budowa kościoła miała miejsce w tym samym czasie co wznoszenie murów obronnych. Budowlę na przestrzeni lat dotykały liczne pożary, a w czasie II wojny światowej kościół wraz z całym miastem został dotkliwie zniszczony. W latach 1946-48 kościół został odbudowany. Natomiast w 1962 roku dokonano konsekracji nowego ołtarza i rekonsekracji kościoła – wtedy też parafia otrzymała relikwie świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Wypad do Żor w weekend czy na dłużej?

Żory to świetne miejsce na weekendowy wypad z rodziną, który pozwoli nam uciec od zgiełku dużych miast, a jednocześnie zagwarantuje wiele ciekawych atrakcji. Dzieci na pewno ucieszy wizyta w Amerykańskim Parku Rozrywki – w którym także dorośli powinni się świetnie bawić – czy Parku Wodnym. Starszych natomiast może zaciekawić nietypowe Muzeum Ognia. Całe rodziny za to na pewno szczerze się uśmiechną, gdy podczas spaceru po mieście uda im się odnaleźć uroczego Żarka. Żory idealnie nadają się na rozrywkowy weekendowy wypad – z odpowiednią dawką dobrej zabawy oraz aktywnego wypoczynku.

Noclegi w Żorach

Na wczasowiczów przybywających do Żor czekają obiekty w kategoriach kwatery i pokoje, noclegi pracownicze oraz apartamenty. Najkorzystniejsze oferty uda nam się znaleźć w kategorii noclegi pracownicze. Cena za usługę może wynieść tam 40 złotych. Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory, możliwość korzystania z internetu oraz dobrze wyposażonej kuchni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Żorach

Turyści poszukujący noclegu w Żorach liczą przede wszystkim na możliwość korzystania z prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości korzystania z dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu.

Ceny noclegów w Żorach

Średnia cena noclegów w Żorach wynosi 87 złotych. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w kategorii noclegi pracownicze. Cena za usługę może wynieść tam jedynie 40 złotych. Na turystów czekają także obiekty w kategorii apartamenty oraz kwatery i pokoje. Ceny niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie weekendu. Ceny weekendowe w Żorach mogą być droższe o kilkadziesiąt procent w stosunku do dnia powszedniego.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!