Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Wodzisławia Śląskiego:

Natychmiastowa rezerwacja

Penzion Tago Bohumín

 • Śniadania w cenie
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
7.3 Dobry 3 opinie
od 190 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Apartmány Orlová

 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
10.0 Rewelacyjny 2 opinie
od 207 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Hotel Pod Zeleným dubem Bohumín

 • Śniadania w cenie
 • Wysoka jakość, dobra cena
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
9.6 Rewelacyjny 12 opinii
od 371 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Penzion ve věži Bohumín

 • Wysoka jakość, dobra cena
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
9.4 Rewelacyjny 159 opinii
od 241 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Wodzisław Śląski

Wodzisław Śląski to jedno z magicznych miast, które możemy znaleźć na terenie województwa śląskiego. Wypełnione po brzegi historią i licznymi zabytkami, stanowi idealne miejsce dla wszystkich turystów. Największy ruch możemy zaobserwować tutaj w czasie letnich weekendów. Miasto wówczas znacznie się ożywia, a rynek wypełnia spacerowiczami. Po całym dniu możemy zatrzymać się w jednej z lokalnych restauracji i skosztować pysznych dań regionalnych. Z pewnością, każdy, kto przyjedzie do Wodzisławia Śląskiego, nie będzie mógł narzekać na nudę.

Wodzisław Śląski – co warto zobaczyć?

Wodzisław Śląski można określić miastem dawnych pałacyków. Mało gdzie możemy ich znaleźć aż tyle. Jednym z nich jest klasycystyczny pałac pochodzący z 1745 roku. Pierwotnie miał on charakter zamku, jednak kilkukrotnie był przebudowywany, aż finalnie zyskał obecny wygląd. Budynek zlokalizowany jest w pobliżu południowowschodniego naroża rynku, stykającego się z przypałacowym placem. Obiekt jest dwukondygnacyjny, w stylu francuskiego baroku klasycyzującego, wznoszący się na planie prostokąta, przykryty czteropołaciowym dachem. Wewnątrz mieści się Urząd Stanu Cywilnego oraz muzeum, które swoimi zbiorami nawiązuje do historii miasta, a także całego regionu.


Będąc w Wodzisławiu, warto również zobaczyć basztę rycerską, która nazywana jest także „Wieżą Romantyczną”. To około 20-metrowa budowla neogotycka, wybudowana w latach 1867-1868. Znajduje się w lesie miejskim, na historycznym grodzisku. Dawniej jej wnętrze można było zwiedzać, jednak po wielkim pożarze w 2004 roku, nie została wyremontowana i z każdym rokiem popada w ruinę.

Co robić w Wodzisławiu Śląskim w wolnym czasie?

Wszyscy, którzy chcą lepiej pozna historię miasta, koniecznie powinni wybrać się do muzeum, którego siedziba mieści się w zabytkowym pałacyku. Zostało ono powołane do życia w 1971 roku, a jego powstanie było ukoronowaniem wieloletniej pracy, intensywnej działalności kolekcjonerskiej miejscowej ludności, a przede wszystkim zbiorów towarzystwa miłośników ziemi wodzisławskiej, które przez szereg lat pozyskiwało zabytki, jak również eksponaty obrazujące dorobek kulturowy całego regionu. Placówka czynna jest przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7:30- 15:30.

Co zjeść w Wodzisławiu Śląskim?

W Wodzisławiu znajduje się wiele restauracji, w których znajdziemy dania pochodzące z całego świata. Począwszy od przepysznej włoskiej pizzy, czy makaronów, przez typowe dania obiadowe, a skończywszy na regionalnych przysmakach kuchni śląskiej. Te ostatnie warto spróbować przede wszystkim, ponieważ, żeby w pełni odkryć miasta leżące na terenie województwa śląskiego, koniecznie trzeba zapoznać się z miejscową kuchnią. Słynna rolada podawana z modrą kapustą i kluskami, w żadnej innej części Polski nie smakuje tak dobrze, jak tutaj.

Noclegi w Wodzisławiu Śląskim

Turyści przyjeżdżający do Wodzisławia Śląskiego, najczęściej wybierają obiekty, które oferują wynajem pokoi oraz prywatne kwatery. Dużą popularnością cieszą się także campingi. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Większość turystów, zanim zdecyduje się na konkretny nocleg, sprawdza uprzednio opinie pozostałych gości na jego temat.

Ceny noclegów w Wodzisławiu Śląskim

Ceny noclegów mogą być lekko zróżnicowane i zależą głównie od standardu i lokalizacji danego obiektu. Im bliżej centrum miasta, tym cena może być wyższa. Średnio za dobę w Wodzisławiu Śląskim zapłacimy 56 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze, wówczas cena może wynieść już od 30 zł.


Większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, dlatego może się on różnić w zależności od sezonu czy weekendu. Według wyliczeń Nocowanie.pl za nocleg podczas weekendu zapłacimy o 75% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Wodzisławiu Śląskim

Turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Przy dłuższych pobytach, dzielenie jej z pozostałymi gośćmi może stać się nieco uciążliwe. Ważny jest również bezprzewodowy internet oraz możliwość korzystania z kuchni w celu przyrządzenia samodzielnych posiłków. Osoby podróżujące własnym samochodem, zwracają uwagę na to, czy w pobliżu obiektu jest parking.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!