Na kolejność prezentowanych obiektów wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Zajazd Dworek

Zajazd Dworek

8.1 Bardzo dobry!
od 120 zł
/usługę
Pokoje gościnne na Podgórnej

Pokoje gościnne na Podgórnej

9.9 Rewelacyjny!
od 65 zł
/usługę
Kwatery u Janosika

Kwatery u Janosika

7.7 Dobry!
od 50 zł
/usługę
Hotel Regina

Hotel Regina

Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
od 120 zł
/usługę
Agroturystyka Trzy Wieże Bytom Odrzański

Agroturystyka Trzy Wieże Bytom Odrzański

Bytom Odrzański
od 379 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

Noclegi w okolicy Szprotawa:

Agroturystyka Natalia

Agroturystyka Natalia

Chichy 6 km od Szprotawa
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 40 zł
/usługę
Pokoje Gościnne Tomaszowo

Pokoje Gościnne Tomaszowo

Tomaszowo 12 km od Szprotawa
Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
od 65 zł
/usługę
Pensjonat nad Kwisą

Pensjonat nad Kwisą

Świętoszów 15 km od Szprotawa
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 55 zł
/usługę
Agroturystyka Mozaika

Agroturystyka Mozaika

Jabłonów 16 km od Szprotawa
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
Ośrodek Turystyczny Anastasis Żory

Ośrodek Turystyczny Anastasis Żory

7.8 Dobry!
od 220 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Kwatery Prywatne

Kwatery Prywatne

Parchów 30 km od Szprotawa
10 Rewelacyjny!
od 75 zł
/usługę

Hotel Chrobry

Zamek Kliczków

Zamek Kliczków

9.8 Rewelacyjny!

Ranczo

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Szprotawa

Szprotawa leży w województwie lubuskim, nad Bobrem i Szprotawą, na Równinie Szprotawskiej, w odległości 50 km od Zielonej Góry i 60 km od granicy polsko-niemieckiej. To malownicze i bogate w zabytki miasto, to tutaj, w dawnej Iławie, na przedmieściach Szprotawy, Bolesław Chrobry spotkał się z cesarzem Ottonem III. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są m.in.: miasto, kościół pw. Wniebowzięcia NMP, kościół ewangelicki pod wezwaniem Zbawiciela, z 1747 roku, powstały na fundamentach średniowiecznego zamku książęcego, klasztor magdalenek z XVII wieku, brama Żagańska - obecnie siedziba Muzeum Ziemi Szprotawskiej, ratusz oraz liczne domy prywatne.


Szprotawa to również wszechobecna przyroda. Jednym z najcenniejszych rezerwatów przyrody województwa lubuskiego jest Buczyna Szprotawska. W pobliżu rezerwatu rośnie 750-letni dąb Chrobry, o wysokości 29 metrów i obwodzie pnia 992 cm. Ten pomnik przyrody to najstarszy dąb szypułkowy w Polsce, a jeden z trzech najstarszych w Europie. Oprócz tego wartymi odwiedzenia są także: Ostoja przyrody Bunkrowe Wzgórza, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Park Słowiański, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Potok Sucha (dopływ Szprotawy), Bory Szprotawskie czy Stawy Bobrowickie.

Szprotawa - co warto zobaczyć?

Będąc w Szprotawie warto zobaczyć zabytki, które znajdują się na terenie miasta. Już z daleka, przy wjeździe do miasta witają nas dwie wieże ratusza – ewenement na skalę kraju. Ciekawostką jest fakt, że wschodnia wieża jest krzywa, a więzieni w jej wnętrzach mieszkańcy 200 lat temu zostawili napisy na ścianach. Obecnie budynek ten jest siedzibą władz miejskich. Innym, równie ciekawym obiektem jest Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła, do którego prowadzi romański portal wykonany z piaskowca. Budynek powstał w pierwszej połowie XIII wieku.. Wnętrze świątyni skrywa późnogotycki ołtarz szafowy z pocz. XVI w., kamienną, romańską chrzcielnicę i renesansowe epitafia.


Kolejny ważny punkt na mapie Szprotawy to Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – pierwsza pisemna wzmianka o świątyni pochodzi z 1260 roku. Pierwotnie była to budowla kamienna o wiele mniejszych rozmiarach niż obecnie. Jednak w XV w. kościół rozbudowano. Wnętrze posiada wystrój barokowy i regencyjny. Na ścianie północnej znajduje się płyta nagrobna Bertolda z Wierzbna uznawana za najstarszą datowaną płytę nagrobną Dolnego Śląska. Pod kościołem znajdują się niedostępne krypty grobowe i domniemany węzeł podziemnych przejść.


Jeśli zechcemy bliżej poznać przeszłość Szprotawy i jej dawnych mieszkańców, warto odwiedzić Galerię Zbiorów Regionalnych oraz Izbę Historii, gdzie znajduje się najstarszy i najciekawszy zbiór eksponatów, zdjęć i dokumentów związanych z historią miasta i regionu. Warto wiedzieć również o tym, że z myślą o turystach, miasto przygotowano kilka propozycji zwiedzania terenów Szprotawy i okolic. Szczególnie ciekawy jest „szlak północny” o długości ok. 50 km. Wiedzie on przez miejscowości położone w północnej części gminy Szprotawa. Jego celem jest ukazanie cennych obiektów zabytkowych, przyrodniczych i krajobrazowych ziemi szprotawskiej.

Szprotawa – na weekend czy dłuższy pobyt?

Szprotawa nie jest zbyt dużym miastem, dlatego wystarczy nam pobyt weekendowy, by ją poznać, jej historię i odwiedzić poszczególne zabytki czy atrakcyjne miejsca. Możemy jednak potraktować Szprotawę jako bazę wypadową i zatrzymać się w tam na dłużej. Okolice Szprotawy są równie ciekawe. Wśród największych atrakcji znajdują się m.in. Zamek w Żarach, Park Krasnala w Nowej Soli, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu czy Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie. A wtedy zaplanować dłuższy, np. tygodniowy pobyt.

Lokalne smaki – co zjeść w Szprotawie?

Każdy region Polski zachwyca nas swoimi niepowtarzalnymi potrawami. Z jakich przysmaków słynie województwo lubuskie? Czego warto spróbować? Propozycja menu jest następująca: na początek zupa niebecz lub zupa z kurek z pulpetami z sarny, na drugie danie - gołąbki w liściach winogron lub pierogi, na przykład z serem na słono. A na deser ciastka serowe z renetą landsberską. Do picia oczywiście lokalne wino. Cena obiadu w Szprotawie dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 35 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Szprotawie

W Szprotawie znajdziemy noclegi z kilku kategorii. Są hotele, kwatery i pokoje, agroturystyki, pensjonaty oraz noclegi pracownicze. Każdy turysta znajdzie w mieście coś dla siebie, gdyż obiekty te różnią się zarówno standardem, jak i ceną na nocleg czy udogodnieniami. Turyści szukający noclegu w Szprotawie najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje. Liczy się dla nich już nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Szprotawie

Cena za nocleg w Szprotawie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Piechowicach wynosi 90 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być wyższe od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Szprotawie

Turyści poszukujący noclegu w Szprotawie zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i możliwość korzystania z kuchni. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają też o dostęp do internetu oraz akceptacje kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Szprotawie

Ile kosztuje nocleg w Szprotawie?
Cena za nocleg w Szprotawie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii pensjonaty Szprotawa, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Szprotawie wynosi 88 zł.
Czy ceny noclegów w Szprotawie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Szprotawie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Szprotawa”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Szprotawie zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Szprotawie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: hotele, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Szprotawie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Szprotawa opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Szprotawie to: Zajazd Dworek, Kwatery u Janosika.
Które noclegi w Szprotawie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Szprotawie poleca Kwatery u Janosika, Zajazd Dworek.
Które noclegi w Szprotawie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Kwatery u Janosika, Zajazd Dworek.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!