Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Żagania:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Żagań

Żagań to urokliwe, historyczne miasto leżące na południowych krańcach województwa lubuskiego, niedaleko granicy z Niemcami, nad rzeką Bóbr. Według legendy Żagań został założony już około 700 roku przez słowiańską księżniczkę Żagannę - córkę Wandy, a więc wnuczkę króla Kraka. Do dziś jej imię nosi jedna z ulic miasta. To jednak tylko legenda, natomiast historyczna wzmianka o Żaganiu pojawia się w 1202 roku. Turyści chętnie odwiedzają to miasto ze względu na liczne zabytki i możliwość spędzenia czasu zarówno aktywnie dzięki ścieżkom spacerowym i rowerowym, jak i bardziej leniwie, korzystając z ofert miejscowych restauracji i barów.

Żagań – co warto zobaczyć?

Jednym z najstarszych zabytków w Żaganiu jest gotycki spichlerz przy klasztorze augustianów zbudowany w XV wieku. Jest to trzykondygnacyjna, wzniesiona na planie prostokąta budowla nakryta dwuspadowym dachem. Ceglany obiekt zdobią ostrołukowe blendy na całej wysokości, w których umieszczono również ostrołukowe okna. W latach 1974-1975 spichlerz przeszedł generalny remont.


Będąc w Żaganiu, koniecznie trzeba zobaczyć miejscowy zamek książęcy. W latach 1679-93 powstał manierystyczno-barokowy pałac wzniesiony na planie kwadratu o boku ok. 75 metrów. Cechujący się przede wszystkim mieszkalno-reprezentacyjnym przeznaczeniem i otoczony fosą gmach składał się z trzech pełnych skrzydeł oraz parawanowego skrzydła południowego, które było niższe od pozostałych. Przyciężkawa bryła budowli nie zachwyca polotem architektonicznym, budzi jednak respekt swymi gabarytami, a gdy się przyjrzeć jej z bliska, dostrzec można nad oknami pierwszej kondygnacji pokaźną kolekcję intrygujących maszkaronów, uzbrojonych w dziwaczne miny diabelskich główek. Na północ od pałacu rozciągają się zadbane skwery z fontanną, a w kierunku wschodnim i na południe ogromny park ze ścieżką dydaktyczną i ławeczkami.

Co robić w Żaganiu, kiedy pada?

Kiedy podczas naszego urlopu zacznie padać deszcz, warto wykorzystać ten czas na odwiedziny w Muzeum Obozów Jenieckich. Muzeum powstało w 1971 roku na terenach obozów jenieckich, w celu upamiętnienia wszystkich jeńców przebywających w różnych okresach historii w żagańskich obozach. Prezentowane wystawy stałe oraz czasowe mają na celu przybliżenie zwiedzającym funkcjonowanie obozów. W rejonie budynku dodatkowo znajduje się pomnik poświęcony jeńcom oraz makieta tunelu ucieczkowego w skali 1:1 z repliką wieży strażniczej i fragmentami ogrodzenia. Muzeum jest czynne przez cały rok od wtorku do piątku w godzinach: 10:00 – 16:00, natomiast w sobotę i niedzielę od 10:00 do 17:00. Za bilet normalny zapłacimy 5 zł, a za ulgowy 3 zł. Ponadto dla dzieci do lat 7 wstęp jest bezpłatny.

Co zabrać na urlop do Żagania?

Planując urlop, należy postawić sobie jedno z podstawowych pytań. W jaki sposób będziemy chcieli spędzać czas na miejscu. Jeżeli urlop spędzimy, odpoczywając na leżaku, z pewnością dobrym pomysłem jest zabranie ciekawej książki lub czasopisma, które dodatkowo umilą nam czas. Jeżeli jednak w planach mamy intensywne zwiedzanie miasta i piesze wędrówki, warto pomyśleć o wygodnym obuwiu. Cały dzień spędzony w niewygodnych butach może zmienić nasz wolny czas w prawdziwy koszmar. Dodatkowo dobrze pamiętać o kremie z wysokim filtrem, nakryciu głowy i preparacie przeciw owadom. Głównie w okresie letnim często jest zbawienny.

Noclegi w Żaganiu

Baza noclegowa w Żaganiu nie jest mocno rozbudowana, ale z pewnością każdy będzie mógł znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Im bliżej centrum miasta, tym oczywiście lepiej. Turyści najchętniej wybierają obiekty oferujące wynajem pokoi. Popularne są także kwatery pracownicze oraz gospodarstwa agroturystyczne.

Ceny noclegów w Żaganiu

Średnio za nocleg w Żaganiu zapłacimy 25 zł, jednak jeżeli zdecydujemy się na obiekty oferujące wynajem pokoi, wówczas cena może być niższa. Oczywiście ceny mogą nieznacznie różnić się między sobą i zależą przeważnie od standardu oraz lokalizacji konkretnego obiektu. Te, które znajdują blisko centrum miasta, zazwyczaj będą dużo droższe.


Większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, jednak nie różni się on w zależności od sezonu czy weekendu. Dodatkowo często wprowadzane są ceny promocyjne lub okazjonalne, na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie miejsce dla siebie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Żaganiu

Turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Osoby podróżujące własnym samochodem chcą mieć również gwarancję miejsca parkingowego, na którym bezpiecznie będą mogli zostawić samochód. Rodziny podróżujące z dziećmi pytają o możliwość korzystania z kuchni w celu samodzielnego przyrządzenia posiłków bądź wykupienie wyżywienia na miejscu.


Ci, którzy chcą spędzić czas aktywnie i zabierają ze sobą na urlop rower, poszukują obiektów, w których jest możliwość przechowywania sprzętu.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!