Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Złotego Stoku:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Złoty Stok

Są tacy turyści, którzy planując wyjazd w góry, chcą zobaczyć możliwie jak najwięcej. Dlatego też kierują się popularnością danego regionu i najczęściej wybierają Tatry, czy Karkonosze. Coraz chętniej poszukujemy jednak ciszy i spokoju, dlatego też nasz wybór najczęściej pada na nieco mniej znane, ale w pełni wyjątkowe miejscowości i regiony górskie. Jeśli marzy Ci się wyprawa na poszukiwanie skarbów i korzystanie ze wspaniałego, górskiego klimatu, to Złoty Stok powinien być dla ciebie tą najlepszą opcją. Dlaczego?

Złoty Stok to ta miejscowość, która swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim znajdującej się tu kopalni złota, która jest odwiedzana przez liczne rzesze turystów, w tym rodziny z dziećmi. Ale Złoty Stok to nie tylko kopalnia.

Na samym wstępie warto podkreślić, że jest to miasto, znajdujące się w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim. Ciekawostkę na pewno stanowi tu fakt, że jest to najstarszy ośrodek górniczo-hutniczy w Polsce - ostatnią kopalnię rud arsenu usunięto stąd w 1961 roku. Wraz z biegiem lat, miasto stopniowo zaczęło tracić charakter przemysłowy, a zaczęło się rozwijać pod względem turystycznym. I tak jest do dziś - chętnie przyjeżdżają tu turyści, którzy decydują się na urlop w Kotlinie Kłodzkiej, Górach Stołowych, Masywie Śnieżnika, czy w Górach Bardzkich.

Największą atrakcją tego miasta jest Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota, potocznie określane jako Kopalnia Złota. Szacuje się, że podczas 700 lat eksploatacji, z miejscowych złóż pozyskano aż 16 ton czystego złota.

Złoty Stok noclegi to świetna opcja nie tylko dla tych turystów, którzy pragną wyruszyć na poszukiwanie złota, ale dla każdego kto kocha góry i chce odpocząć w ciszy i spokoju. Baza noclegowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta i sprosta wymaganiom nawet najwybredniejszego turysty.

Atutem Złotego Stoku jest przede wszystkim jego położenie - miasto znajduje się na Przedgórzu Paczkowskim, u podnóża północnego krańca Gór Złotych. Mieszka tu nieco ponad 2700 osób.

Do obowiązkowych punktów miasta należą zabytki. Do tych najbardziej znanych, należy zaliczyć przede wszystkim: ośrodek historyczny miasta, neogotycki kościół Niepokalanego poczęcia NMP, sztolnia książęca, czy budynek mennicy. Oprócz kopalni, do największych atrakcji turystycznych należy zaliczyć przede wszystkim: Leśny Park Przygody “Skalisko”, pole do gry w paintballa, Średniowieczny Park Techniki, czy Hałdę Storczykową.

Przez Złoty Stok przebiegają liczne szlaki turystyczne - m.in. Główny Szlak Sudecki, czy zielony szlak do Barda. W Złotym Stoku nikt nie powinien się nudzić. To świetne miejsce, które pozwoli oderwać się od codzienności i dzięki temu odkryjemy naprawdę niezwykłe miejsca.

Dlaczego warto zdecydować się na noclegi w Złotym Stoku?

Magia Dolnego Śląska na pewno powinna zachwycić każdego turystę, który kocha zabytki, przyrodę i góry. Złoty Stok noclegi na pewno będzie świetnym miejscem do zakwaterowania i rozpoczęcia swojej przygody z wypoczynkiem w tej części Polski. Do dyspozycji mamy tu wiele wspaniałych obiektów noclegowych, które świadczą swoje usługi przez cały rok.

Znajdziemy tu rozmaite kategorie noclegów - są pokoje gościnne, domki, czy też agroturystyka. Każdy z nich może pochwalić się czymś naprawdę wyjątkowym. Turyści mogą być pewni, że będą mieć do dyspozycji wysoki standard i to za całkiem przystępną cenę.

Wystarczy chwila, by znaleźć się na szlaku górskim lub wyruszyć na wycieczkę do naszych sąsiadów - Czechów. Turyści przede wszystkim doceniają fakt, że do Złotego Stoku można przyjechać zarówno na krócej, jak i na dłużej. Oferta obiektów jest tak przygotowana, by sprostać wszelkim oczekiwaniom.

Aby wypoczywało się możliwie jak najlepiej, zarówno domki, jak i pokoje, zachęcają swoich gości standardem, wystrojem i udogodnieniami, z których można korzystać tu na miejscu. Dostępne tu obiekty są zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, które mają wiele lat tradycji. Standard wypoczynku jest zapewniony pod każdym względem.

Domki najczęściej składają się z sypialni, pokoju dziennego, łazienki, w pełni wyposażonej kuchni i miejsca do odpoczynku, które jest połączone z grillem na zewnątrz. Pokoje gościnne i agroturystyki mogą z kolei pochwalić się wygodnymi łóżkami, prywatnymi łazienkami i udogodnieniami w postaci szafy, czajnika, bezpłatnego Wi-Fi, jak i dostępu do ogólnodostępnej i w pełni wyposażonej kuchni, która najczęściej znajduje się na korytarzu.

Do udogodnień, które można znaleźć w praktycznie każdym obiekcie, który się tu znajduje, należy zaliczyć przede wszystkim: telewizor, radio, Wi-Fi, czajnik, bezpłatne Wi-Fi i bezpłatny parking. Niektórzy właściciele dodatkowo udostępniają również kijki do nordic-walking, czy rowery, którymi można odkrywać uroki najbliższej okolicy.

Ile trzeba zapłacić za noclegi w Złotym Stoku?

Decydując się na noclegi w Złotym Stoku, musimy wziąć pod uwagę fakt, że koszt pobytu w tej miejscowości, niezależnie od sezonu, kształtuje się tu na dość porównywalnym poziomie. Na pewno nie możemy tu mówić o tak dużym zainteresowaniu, z jakim mamy do czynienia w przypadku Zakopanego i Karpacza. Jest to raczej klimatyczne i spokojne miasto, które przyciąga licznymi możliwościami korzystania z uroku gór.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, ile przyjdzie ci zapłacić za nocleg w Złotym Stoku, to musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim zastanów się nad tym kiedy chcesz jechać (przyjmuje się, że nieco więcej zapłacimy tu podczas weekendów, wakacji, czy w sezonie zimowym).

Niezwykle istotne jest również to, na jaką kategorię noclegów w Złotym Stoku się zdecydujesz i co za tym idzie - jaki standard obiekty wybierzesz. Przyjmuje się, że najmniej w przeliczeniu na osobę zapłacimy za domki.

Pamiętaj, że im więcej was przyjedzie tym taniej - rezerwując domek 8-osobowy dobrze jest zabrać komplet osób, a nie np. cztery osoby. Dzięki temu zapłacicie mniej. Istotna jest również długość pobytu - w przypadku dłuższego wypoczynku w niektórych obiektach istnieje możliwość negocjacji cen.

Złoty Stok nie jest dużym miastem, przez co lokalizacja nie ma tu większego wpływu na cenę. Jednakże w niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że za nocleg w centrum zapłacimy nieco więcej niż za pobyt na obrzeżu miejscowości.

Średnia cena noclegów w Złotym Stoku kształtuje się na poziomie około 210 zł za dobę. Zdecydowanie najkorzystniej jest się zatrzymać w domkach, w których po przeliczeniu na osobę, otrzymamy kwoty rzędu około 40-50 zł od osoby za dobę. Nieco więcej możemy zapłacić podczas weekendów, kiedy to najchętniej odwiedzana przez turystów jest tutejsza kopalnia.

Jak przedstawiają się przykładowe ceny w mieście? Za domek 8-osobowy zapłacimy 280 zł za dobę, a za pokój 2-osobowy około 70-80 zł za dobę.

Warto podkreślić również, że w Złotym Stoku nie obowiązuje opłata klimatyczna, przez co nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów, związanych z noclegiem.

Jaką opinią cieszą się noclegi w Złotym Stoku?

Aby wybrać możliwie ten najlepszy obiekt, pod uwagę bierzemy wiele istotnych czynników. Dla jednych turystów liczy się standard i cena, dla innych ważna jest lokalizacja, ale wszyscy chyba biorą pod uwagę ocenę innych osób, które miały przyjemność korzystać z usług danego obiektu tuż przed nami.

W tym celu, dobrze jest zwrócić uwagę na rzetelne opinie turystów portalu Nocowanie.pl, którzy tuż po zakończeniu pobytu chętnie oceniają warunki i ofertę, z której skorzystali. Patrząc na Złoty Stok, trzeba podkreślić, że znajdziemy tu same pozytywne oceny - średnia mieści się w przedziale od 9.7 do 10.0. Są to te najwyższe opinie, co pokazuje, że wypoczywa się tu miło i przyjemnie.

Na szczególną pochwałę ze strony turystów zasługuje przede wszystkim klimat panujący w obiektach, czystość, wysoki standard wyposażenia, przystępna cena, a także przyjazne nastawienie właścicieli obiektów, którzy zawsze chętnie służą pomocą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Do kogo jest skierowana oferta noclegów w Złotym Stoku?

Można śmiało rzec, że do każdego, kto kocha góry i do tych osób, które chcą nieco lepiej poznać tajemnice, związane z Kopalnią Złota.

Jak dobrze wiemy, w samym mieście mamy dużo domków, co oznacza, że są one otwarte na przyjęcie nieco większej grupy osób. Dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę właśnie tę kategorię, gdy chcemy przyjechać z rodziną lub przyjaciółmi. Dla najmłodszych i ich rodziców świetnie sprawdzą się również agroturystyki.

Dane portalu Nocowanie.pl pokazują, że pokoje gościnne chętnie wybierają pary oraz osoby starsze. Każdy na pewno znajdzie tu miejsce dostosowane do swoich potrzeb.

Kiedy jest dobry moment do rezerwacji noclegów w Złotym Stoku?

Decydując się na nocleg w Złotym Stoku, rezerwacji swojego wymarzonego miejsca, warto jest dokonać odpowiednio wcześniej. Na pewno nie będzie to wyprzedzenie półroczne, jak w przypadku Zakopanego i innych popularnych miast, ale nocleg z dnia na dzień raczej nie wchodzi tu w grę, chyba że dopisze nam szczęście.

Najlepiej jest w związku z tym zachować przynajmniej dwutygodniowe, a najlepiej miesięczne wyprzedzenie. Dzięki temu będziemy mogli porównać te najlepsze oferty i wybrać tę, która najbardziej nas interesuje.

W sezonie niskim, który cieszy się nieco mniejszym zainteresowaniem, w zupełności powinien wystarczyć nawet tydzień wyprzedzenia.

W jakiej lokalizacji znajdują się noclegi w Złotym Stoku?

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, Złoty Stok nie jest zbyt dużym miastem, przez co większość dostępnych tu obiektów noclegowych znajduje się w bardzo podobnej lokalizacji.

Na pewno odnajdziemy tu obiekty, które wyróżniają się ciszą i spokojem - w tym przypadku należy wskazać przede wszystkim domki i agroturystyki, znajdujące się na obrzeżach Złotego Stoku.

Nocleg w samym centrum sprawi, że na wyciągnięcie ręki będziemy mieć każdy najważniejszy punkt miasta.

Co robić w wolnym czasie podczas noclegów w Złotym Stoku?

Chyba nie ma nic gorszego podczas urlopu niż nuda. Warto jednak podkreślić, że w przypadku noclegów w Złotym Stoku ona wam nie grozi. W dostępnych tu obiektach znajdziecie liczne wypełniacze czasu, takiej jak telewizor, radio, Wi-Fi. Swój wolny czas warto spędzić na rozmowach z najbliższymi, czy lekturze ulubionej książki.

W związku z tym, że niektórzy właściciele udostępniają rowery, to dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie wycieczki po najbliższej okolicy. Pozwoli wam to odkryć niezwykłe miejsca z perspektywy dwóch kółek.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!