Nocowanie.pl w sierpniu 2020. Wyniki badania PBI/Gemius

Nocowanie.pl w sierpniu 2020. Wyniki badania PBI/Gemius

Sierpniowe wyniki badania Megapanel PBI / Gemius utwierdzają nas w przekonaniu, że branża turystyczna powoli wraca do normalności. Zainteresowanie noclegami w Polsce utrzymało się podobnym poziomie jak w lipcu 2020, tak samo jak pozycja portalu Nocowanie.pl. Nadal jest liderem wśród polskich serwisów, które prezentują oferty noclegowe w kraju.

Najnowsze badania internetu przeprowadzone przez PBI / Gemius pokazują, że w sierpniu, podobnie jak w lipcu 2020, ogółem z sieci korzystało 27,2 miliona Polaków. Liczba dokonanych przez nich odsłon wyniosła ponad 66,5 miliarda, a przeciętny czas, jaki spędzili w wirtualnym świecie to prawie 2 godziny!

Internauci najchętniej korzystali z urządzeń mobilnych (smartfonów lub tabletów), natomiast na drugim miejscu znalazły się laptopy i komputery osobiste. Duża część osób łączących się z siecią używa do tego celu wyłącznie smartfonów / tabletów (średni 44% internautów). Tym samym rośnie ich przewaga nad urządzeniami PC.

Nocowanie.pl – Numer 1 wśród polskich portali noclegowych


W sierpniu 2020 zainteresowanie portalem Nocowanie.pl utrzymało się na podobnym poziomie jak w poprzednim miesiącu. Stronę odwiedziło ponad 2,5 miliona osób (dokładnie 2 615 213), którzy dokonali prawie 36 milionów odsłon. Nocowanie.pl utrzymuje przewagę nad innymi polskimi serwisami turystycznymi.


Wysoka pozycja portalu pokazuje, że polscy turyści, którzy planują urlop w kraju, mają do niego duże zaufanie. Ze swojej strony Nocowanie.pl stara się odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby. Świadczy o tym między innymi przygotowanie specjalnego oznaczenia dla obiektów noclegowych, które biorą udział w programie Polski Bon Turystyczny. Dzięki temu osoby, które chcą opłacić w ten sposób rodzinny pobyt, mogą w kilka minut znaleźć interesującą ofertę i zapoznać się z warunkami rezerwacji noclegu – bez konieczności przeszukiwania wielu stron.

Wakacje 2020 były udane


W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy dynamiczne zmiany w gospodarce. Na chwilę cała branża turystyczna się zatrzymała – najgorszym miesiącem okazał się kwiecień – ale zdjęcie obostrzeń dotyczących krajowego wypoczynku, znowu prawiło ją w ruch. Już od maja noclegów w portalu Nocowanie.pl każdego miesiąca szukało ponad 2 miliony użytkowników.


Warto pokusić się o krótkie podsumowanie minionych wakacji, które były naprawdę udane. Od czerwca do sierpnia 2020 stronę odwiedziło blisko 8 milionów użytkowników. Wygenerowali oni ponad 132 miliony odsłon i wysłali prawie 3 miliony zapytań o nocleg! Wynik jest lepszy od analogicznego okresu w roku 2019.

Powodem takiego wzrostu na pewno jest niepewna sytuacja dotycząca zagranicznych podróży. Po niedawnym otwarciu granic nastąpił regres – coraz większa liczba krajów trafia na listę miejsc, gdzie ponownie wprowadza się zakaz lotów. Oznacza to konieczność wcześniejszego powrotu i związany z tym stres. Wobec tego wiele osób stawia na krajowy wypoczynek.

Trzeba również wspomnieć, że tegoroczne wakacje nie przyniosły drastycznych podwyżek cen noclegów. Jak wynika z badania portalu Nocowanie.pl, przeprowadzonego wśród klientów, aż 56% z nich pozostało przy stałych stawkach, a 24% nawet je obniżyło. Jedynie 17% procent zwiększyło ceny noclegów lub je zróżnicowało. Poza tym niektórzy wprowadzili atrakcyjne promocje, dzięki którym sprzedają wolne terminy.


Turyści, którzy w tym roku zdecydowali się wypoczywać w Polsce, interesowali się nie tylko terminami wakacyjnymi. Wielu z nich postawiła na urlop poza głównym sezonem, rezerwując noclegi we wrześniu. Nasze obserwacje potwierdzają też właściciele obiektów noclegowych. Mówią, że przyjmują sporo wrześniowych rezerwacji, ale poza tym odnotowują zainteresowanie wyjazdami w październiku oraz zimą.


Sierpień z bonem turystycznym


Sierpień był też pierwszym miesiącem obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny. Wszedł w życie 1 sierpnia, ale największe zainteresowanie rodzinnymi wyjazdami zaobserwowaliśmy pomiędzy 14 a 16 sierpnia. Był to przedłużony weekend i Polacy chętnie spędzali ten czas poza domem. Głównym kierunkiem było oczywiście Zakopane – miasto od lat jest turystycznym numerem 1 – na kolejnych miejscach uplasowały się Władysławowo, Łeba, Mielno oraz Krynica Morska.

Z danych portalu Nocowanie.pl wynika również, że obiekty noclegowe, które akceptowały płatność bonem 500+ cieszyły się kilkukrotnie większym zainteresowaniem niż inne!

Następny artykuł Nieodkryte szlaki w Górach...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej