Najlepsze miejsca w Polsce na długi jesienny spacer

Najlepsze miejsca w Polsce na długi jesienny spacer

Wielkimi krokami zbliża się Złota Polska Jesień. Nad krajobrazem zapanują kolorowe liście, w wielu miejsca atmosfera stanie się czarująca, a pogoda będzie nam dawała pretekst do napicia się kolejnej gorącej czekolady! Zbliżającą się jesienną magię warto wykorzystać. Świetnym pomysłem będą długie spacery i wyprawy, podczas których będziemy mogli cieszyć się ostatnimi ciepłymi promieniami słońca oraz pięknymi widokami. Gdzie najlepiej wyruszyć na jesienny urlop i gdzie wybrać się na długi jesienny spacer? Oto kilka najciekawszych propozycji!

Gdzie na długi jesienny spacer? Wyruszmy w góry!


Jednym z najlepszych kierunków na jesienny urlop dla aktywnych, będą zdecydowanie polskie góry! Na szlakach i szczytach czekać na nas będą niesamowite widoki i niepowtarzalny klimat. Musimy jedynie liczyć na odrobinę dobrej pogody i dużo słońca, a reszta to już prawdziwa magia! Gdzie najlepiej wybrać się w góry na jesienny spacer? 


Pieniny 


Piękne Pieniny oferują nam naprawdę wiele atrakcji i ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu. W okolicy znajdziemy interesujące zabytki, niepowtarzalne atrakcje oraz zachwycające zakątki. Przede wszystkim jednak powinniśmy zdecydować się na wyprawę na okoliczny szczyty! Trzy Korony (982 m n.p.m.) oraz Sokolica (747 m n.p.m.) stanowią lokalne wizytówki oraz jeden z najpiękniejszych miejsc w regionie. Warto wybrać się na nie szczególnie jesienią, gdy okolica pokryta jest kolorowymi liśćmi, a okolice pokrywa poranna mgła. Na trasę warto wybrać się szczególnie z samego rana, wtedy bowiem widoki są najpiękniejszy. Natomiast jeżeli pogoda nam dopisze i trafimy na czyste niebo, będziemy mogli zobaczyć nawet Tatry! Którą trasę najlepiej wybrać, by dotrzeć na Trzy Korony i Sokolice? W zasadzie każda okoliczna trasa jest atrakcyjna. Na oba szczyty możemy wyruszyć bez problemu z Czorsztyna, Sromowiec Niżnych, Krościenka czy Szczawnicy. W podróż warto wyruszyć w dzień powszedni z samego rana, wtedy widoki są najpiękniejsze. W zależności od wybranego punktu startowego spacer na szczyt powinien zająć nam od 2 do 3 godziny.


Atrakcyjny noclegi w Pieninach: 


Willa Natalia

Willa Natalia

Kroscienko n/D, ul. Jarek

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje u Źródeł

Pokoje u Źródeł

Krościenko nad Dunajcem, ul. Jarek

Kwatery i pokoje 9.8
Góralskie Domki

Góralskie Domki

Szczawnica, ul. Sopotnicka

Kwatery i pokoje 9.6


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Pienianch


Zobacz także: Pieniny - co warto zobaczyć? 11 najciekawszych atrakcji!


Bieszczady


Która pora roku jest najlepsza na rzucenie wszystkiego i wyjazd w Bieszczady? W zasadzie to świetny pomysł w każdej chwili, bo widoki są tu piękne przez cały rok. Jednak wraz z nadejściem jesieni panująca w Bieszczadach aura wydaje się jeszcze bardziej czarująca. Wachlarz ciepłych kolorów pokrywających krajobraz, promienie jesiennego słońca oświetlające okolice oraz poranne mgły sunące po odległych szczytach tworzą malowniczy widok, od którego nie sposób oderwać wzroku! Takie warunki zachęcają do długich wędrówek po trasach oraz jeszcze dłuższego podziwiania okolicznych widoków! Gdzie najlepiej wyruszyć na jesienny spacer? W czołówce najlepszych propozycji znajdzie się zapewne bieszczadzka klasyka: Połonina Caryńska i Wetlińska. Na pierwszą dotrzemy między innymi Czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim z Ustrzyk Górnych (około 3 godziny) lub Zielonym z Małej Rawki (około 2 godziny). Natomiast na drugą możemy wyruszyć Czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim z Brzegów Górnych lub ścieżką przyrodniczą z Wetliny przez przełęcz Orłowicza. Warto jednak pamiętać, że Bieszczady jesienią mogą przyciągnąć wielu entuzjastów górskich wędrówek. Dlatego jeżeli chcielibyście pobyć z dala od towarzystwa, dobrze jest mieć w zanadrzu pomysł na mniej oblegane szlaki. Jednym z mniej uczęszczanych trasa jest między innymi szlak na Bukowe Berdo z Mucznego –  trasa w większości prowadzi przez las, dzięki czemu otoczą nas piękna jesienne kolory, natomiast ze szczytu zobaczymy pięknie widoki na Kopę Bukowską, Szeroki Wierch, połoniny czy Halicz.


Atrakcyjne noclegi w Bieszczadach: 


 WATAHA Domki

WATAHA Domki

Zawóz, ul. -

Domki 9.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Letniskowe Relax

Domki Letniskowe Relax

Polańczyk, ul. Spokojna

Domki 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Piszkówka

Domki Piszkówka

Uherce Mineralne, ul. Orelec1c 1c

Domki 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Bieszczadach


Zobacz także: 7 pomysłów na romantyczny wyjazd w Bieszczady oraz Nieodkryte szlaki w Bieszczadach


Najlepsze miejsca na długi jesienny spacer - wędrówki blisko natury! 


Wąwozy lessowe w Szczebrzeszynie


Listę zaczęliśmy od najbardziej oczywistych propozycji. Teraz pora na coś mniej klasycznego. W poszukiwaniu najciekawszych miejsce idealnych do długich jesiennych spacerów możemy udać się na Roztocze. Piękna kraina za wschodzie Polski jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Lubelszczyzny. Miejsce to najczęściej wybierane jest w sezonie letnim. Wszechobecna zieleń, cisza i spokój stanowią świetną propozycję na wakacyjny urlop. Warto tu jednak zajrzeć także jesienią. Świetnym miejscem na długi spacer będą okolice Szczebrzeszyna. Miasteczko słynące przede wszystkim z brzmiącego w trawie chrząszcza ma do zaoferowania również prawdziwy labirynt wąwozów lessowych. Znajdziemy tu głębokie wąwozy gęsto porośnięte drzewami oraz bujną roślinnością. W sezonie letnim oferują one przyjemny cień i chłód, natomiast jesienią zamieniają się w kolorową niemal magiczną krainę. Czekają tu na nas liczne ścieżki i szlaki turystyczne, którymi możemy wędrować całymi godzinami! Wąwozy wija się na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Możemy przemierzać je samodzielnie lub bryczką.


Atrakcyjne noclegi w okolicy Szczebrzeszyna:


Domki Roztocze Ewa i Zenon Wąsik

Domki Roztocze Ewa i Zenon Wąsik

Zwierzyniec, ul. Bagno

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi Albero

Noclegi Albero

Szczebrzeszyn, ul. Sądowa

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Ojcowski Park Narodowy


Świetne miejsce na długie jesienne spacery znajdziemy także w Małopolsce! I wcale nie chodzi tu o wizytę w Krakowie czy wędrówkach po Tatrach. Ciekawe propozycją będzie wizyta w malowniczym Ojcowie. Miejscowość położona jedynie 25 kilometrów od Krakowa oferuje turystom naprawdę wiele. W okolicy przebiega popularny Szlak Orlich Gniazd, a także Szlak Architektury Drewnianej, natomiast w pobliżu rozciąga się Ojcowski Park Narodowy. Wszystkie te atrakcje warto zobaczyć także jesienią, ponieważ o tej porze prezentują się naprawdę wyjątkowo. Długie spacery po terenie parku możemy urozmaicić sobie wizytą w ruinach zamku w Ojcowie – poza niewielką wystawą dotyczącą dziejów zamku czeka na nas także świetny widok na Dolinę Prądnika. Warto wyruszyć na spacer do urokliwej Kapliczki św. Józefa Rzemieślnika –drwaniany zabytek położony w malowniczym miejscu wygląda po prostu cudownie. I oczywiście koniecznie powinniśmy poświęcić chwilę na podziwianie charakterystycznych grup wapiennych ostańców. Wszystko to natomiast otoczone pięknymi jesiennymi barwami oraz urokliwą atmosferą! 


Atrakcyjne noclegi w okolicy: 


Agrogosia

Agrogosia

Wielka Wieś, ul. Łokietka

Apartamenty 10.0
Dom wypoczynkowy Przy Szlaku

Dom wypoczynkowy Przy Szlaku

Sułoszowa, ul. Jurajska

Agroturystyka 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Agroturystyka U Cichego

Agroturystyka U Cichego

Sułoszowa, ul. Jurajska

Agroturystyka 9.8


Zobacz także: Okolice Krakowa warte zobaczenie


Puszcza Białowieska


Kolejnym świetnym miejscem idealnym na długie jesienne spacery będzie z pewnością Puszcza Białowieska. Przepięknym i klimatyczny kompleks leśny dostarcza turystom niesamowite i niezapomniane wrażenia. Możliwość przemierzania pradawnej puszczy to idealny sposób na spędzenie aktywnego i  relaksującego urlopu blisko natury. Miejsce to najchętniej odwiedzane jest w sezonie letnim. Wtedy też króluje tu zieleń, a przyroda tętni życiem. Warto jednak przybyć tu także jesieniom. Ogromne połacie lasu zostają pokryte wtedy kolorowymi liśćmi, a spacer po parku zamienia się w wędrówkę po magicznej krainie! Podróż po puszczy o tej porze roku urozmaici nam także niezwykła oprawa dźwiękowa! Jesienią rozpoczyna się rykowisko, czyli okres godowy jeleni szlachetnych. Samce w tym czasie wydają charakterystyczne basowe ryki, które rozchodzą się po całej Puszczy, sprawiając, że miejsce to zyskuje niepowtarzalną atmosferę. 


Atrakcyjne noclegi w okolicy: 


Kwatery Agroturystyczne "Z Chartem"

Kwatery Agroturystyczne "Z Chartem"

Dubicze Cerkiewne, ul. Osiedlowa

Agroturystyka 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Dębowa Dziupla

Dębowa Dziupla

Białowieża, ul. Browska

Agroturystyka 10.0
Słoneczko

Słoneczko

Białowieża, ul. Stoczek

Agroturystyka 9.8


Zobacz także: Polska jest piękna: Białowieża i Puszcza Białowieska


Wybrzeże Bałtyckie 


Czy jesienią warto wybrać się nad polskie morze? Chociaż nie jest, to może najczęściej zadawane pytanie, jednak odpowiedź na nie powinna być prosta: Oczywiście, że tak! Polskie wybrzeże jesienią jest miejscem naprawdę niesamowitym. Co prawda musimy raczej zapomnieć o opalaniu i kąpielach w morzu. Jednak to nie znaczy, że z wyjazdu na wybrzeże nie będziemy zachwyceni. O tej porze roku plaże są już puste, piasek nadal jest ciepły dzięki promieniom jesiennego słońca, drzewa na klifach zmieniają kolory, a wszędzie wokół panuje cisza i spokój. Takie warunki są po prostu idealne do długich spacerów. Zyskamy także szansę, aby poznać polskie morze z nieco innej strony. Gdzie najlepiej udać się w jesienny spacer na wybrzeżu? Obowiązkowo musimy udać się na plażę. Która dokładnie wybierzemy? To już w zasadzie nie ma aż tak dużego znaczenie, bo każdy zakątek będzie naprawdę cudowny! W Rewalu czekają kolorowe kurty na opustoszałej plaży, w Pobierowie możemy liczyć na zapach sosnowego lasu, ruiny w Trzęsaczu jesienią prezentują się niesamowicie, a Międzyzdroje czy Krynica Morska łapią oddech po sezonie turystycznym i oferują nieco więcej spokoju niż zwykle. 


Atrakcyjne noclegi nad morzem: 


Baltic Lodge

Baltic Lodge

Pobierowo, ul. Wąska

Domki 9.8
Porto Marina

Porto Marina

Krynica Morska, ul. Lotników

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartamenty Dobra Nocka

Apartamenty Dobra Nocka

Krynica Morska, ul. Gdańska

Kwatery i pokoje 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Najlepsze miejsca w Polsce na długi jesienny spacer - koniecznie odwiedź te parki! 


Park Romantyczny w Arkadii


Jeżeli myślicie o długim jesiennym spacerze w naprawdę magicznym zakątku, koniecznie powinniście zdecydować się na wypad do Arkadii! W tej zacisznej i niewielkiej miejscowości położonej pomiędzy Nieborowem a Łowiczem (zaledwie 6 kilometrów od każdego z miast) znajdziemy zdecydowanie jeden z najpiękniejszych ogrodów w naszym kraju! Romantyczny Park w Arkadii został założony w XVIII wieku z inicjatywy Heleny Radziwiłówny – ówczesnej właścicielki pięknego pałacu w Nieborowie. Głównym celem księżnej było zaplanowanie i stworzenie zachwycającego parku, który swoim pięknem dorównywałby europejskim ogrodom. Radziwiłłówna była zafascynowana i pochłonięta swoim projektem na tyle, że sama przygotowała koncepcje parku, nadzorowała architektów oraz wybierała i gromadziła dzieła sztuki mające go ozdobić. Owocem tych starań jest przepiękny, magiczny i bajkowy zakątek zachwycający niepowtarzalnym klimatem. Spacerując malowniczymi ścieżkami wijącymi się pomiędzy stawami, strumieniami oraz wodospadami zakochanym się w ogrodzie natychmiastowo. Natomiast jesienne barwy pokrywające drzewa oraz zabytkowe ruiny sprawią, że poczujemy się tu jak w bajkowej krainie. 


Atrakcyjne nocleg w okolicy: Park Oliwski w Gdańsku


Kolejnym pięknym parkiem, który warto odwiedzić – szczególnie jesienią – jest Park Oliwski. Znajdujący się w Gdańsku zakątek jest miejscem urokliwym, przyjemnym i idealnym na długie spacery. Podczas wizyty w parku będziemy mogli cieszyć się pięknymi ogrodami francuski, stawem otoczonym przez drzewa oraz bajkową aleją Lipową. Wszystko to natomiast wygląda jeszcze piękniej jesienią. Drzewa pokryte płaszczem kolorowych liści otaczają nas niemal z każdej strony, ciepłe promienie słońca przebijają się przez gałęzie, a nadmorskie chłodne powietrze wypełnia nam płuca! Dodatkowo możemy zajrzeć tu także do palmiarni, ogrodu botanicznego, groty szeptów oraz zobaczyć zabytkowy Pałac Opatów –pięknie prezentujący się o każdej porze roku! 


Atrakcyjne w  Gdańsku: 


Olivia Baltic Apartments

Olivia Baltic Apartments

Gdańsk, ul. Aleja Generała Józefa Hallera

Apartamenty 9.8
Ekskluzywny Apartament Gdańsk

Ekskluzywny Apartament Gdańsk

Gdańsk, ul. Jelitkowski Dwór

Apartamenty 9.8
Amber Hotel

Amber Hotel

Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich

Hotele 9.4


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Gdańsku


Zobacz także: 9 najlepszych miejsc na długi romantyczny spacer


Najlepsze miejsca na długie jesienny spacer - zobacz piękne zabytki w jesiennej aurze! 


Zamek Książ w Wałbrzychu


Jesienna aura sprawia, że niemal każde miejsce zyskuje niezwykły uroku. Dotyczy to nie tylko górskich krajobrazów czy nadmorskich plaż. Wiele zabytków także prezentuje się niesamowicie. Miejscem, które z pewnością warto odwiedzić w sezonie jesiennym, są okolice Zamku Książ. Okazały i imponującym zamek jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie, trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce oraz największym znajdującym się na Dolnym Śląsku. Przepiękny zabytek nierozerwalnie kojarzy się z malowniczą okolicą, w której jest położony. Otaczające zamek dębowo-buczynowe lasy ozdobione jesiennymi kolorami sprawiają, że widok jest po prostu niesamowity!


Atrakcyjne noclegi w Wałbrzychu: 


Apartamenty Dzień Dobry

Apartamenty Dzień Dobry

Wałbrzych, ul. Hetmańska

Apartamenty 10.0
 Apart-House Mickiewicza - Apartamenty i Pokoje

Apart-House Mickiewicza - Apartamenty i Pokoje

Szczawno-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza

Kwatery i pokoje 9.6
Dom Gościnny Biegun

Dom Gościnny Biegun

Jedlina Zdrój, ul. Włościańska

Kwatery i pokoje 8.2
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: Najpiękniejsze zamki i pałace Dolnego Śląska


Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu


Na długi jesienny spacer warto udać się również do skansenu! Spędzając czas wolny w ten sposób, będziemy mogli połączyć przyjemne z interesującym. Jedną z ciekawszych propozycji będzie wizyta w klimatycznym Nowym Sączu, gdzie znajdziemy Sądecki Park Etnograficzny! W największym małopolskim skansenie czeka nas interesująca podróż w przeszłość, dzięki której będziemy mogli poznać lepiej historię i kulturę czterech grup etnicznych zamieszkujących Sądecczyznę. W klimatycznym parku czekają liczne zabytki, takie jak zagrody chłopskie, dwór szlachecki ozdobiony polichromią, folwark dworski oraz trzy świątynie z XVIII – w których mogą być odprawiane prawdziwe nabożeństwa. Wszystkie wiekowe budowle otoczone złotymi i brązowymi drzewami będą wyglądać naprawdę malowniczo i klimatycznie, dzięki czemu nasz spacer po parku będzie jeszcze przyjemniejszy!


Atrakcyjne noclegi w okolicy: 


Agroturystyka Zygmuntówka

Agroturystyka Zygmuntówka

Podegrodzie, ul. Juraszowa

Agroturystyka 8.4
Harmonica Studio

Harmonica Studio

Nowy Sącz, ul. Henryka Sienkiewicza

Kwatery i pokoje 9.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi Verona

Noclegi Verona

Nowy Sacz, ul. Zawiszy Czarnego

Kwatery i pokoje 8.8


Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce


Następny artykuł Nocowanie.pl w sierpniu...

Komentarze

Zobacz również