Wieże widokowe w Polsce. Znasz je wszystkie? Sprawdź!

Wieże widokowe w Polsce. Znasz je wszystkie? Sprawdź!


Wieże widokowe możemy znaleźć w każdym regionie Polski. Przyciągają turystów swoim ciekawym wyglądem, kuszą wspaniałymi widokami, które rozciągają się z ich szczytów. Przygotowaliśmy zestawienie ośmiu wież, które naszym zdaniem są warte szczególnej uwagi. Które wybraliśmy? Sprawdź sam!Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju


Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju znajduje się na szczycie stacji Słotwiny Arena, pośród lasów Jaworzyny Krynickiej. Ma ona wysokość 49,5 m i prowadzi do niej stopniowo wnosząca się drewniana ścieżka o długości 1030 m. Ścieżka umiejscowiona jest w konarach drzew, co pozwala zwiedzającym na podziwianie walorów krajobrazowych okolicy. Na trasie turyści mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.


Novak Chalet Banica

Novak Chalet Banica

Krynica-Zdrój, Krynica Górska, ul. Banica

Domki
Dom z Bali

Dom z Bali

Krynica-Zdrój, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Domki 9.5
Willa Maja

Willa Maja

Krynica-Zdrój, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Kwatery i pokoje 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Wieża widokowa na Gorcu


Wieża widokowa na Gorcu ma drewnianą konstrukcję osadzoną na betonowym fundamencie. Dzięki całkowicie obudowanym schodom i tarasowi widokowemu mogą na nią wejść również osoby z lękiem wysokości. Jej konstrukcja pierwotnie miała nawiązywać do stylu dawnych, regionalnych kościołów. Wysokość wieży to około 20 m. Można z niej podziwiać piękną panoramę Tatr oraz Beskidów.

Na tarasie widokowym mieści się około 30 osób. Zabezpieczony jest on drewnianą obudową, na której wewnętrznych ścianach umieszczono opisane panoramy widokowe. W obudowie tarasu widokowego wykonano podłużne szczeliny, aby widoki z wieży mogły oglądać również dzieci. Obudowany i zadaszony taras widokowy w razie potrzeby może posłużyć turystom również jako schronienie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto na dachu wieży zamontowano kamery, dzięki czemu można na bieżąco śledzić panoramę widokową z wieży.
Wieża widokowa w Bruśniku


Wieża widokowa w Bruśniku znajduje się na wzniesieniu Styrki (420 m), w miejscowości Bruśnik, na Pogórzu Rożnowskim.

Jest to zwężająca się ku górze konstrukcja stalowo-kratowa wypełniona drewnem, składająca się z kilku kondygnacji, do których prowadzą szerokie schody. Wieża posiada pięć tarasów widokowych a jej całkowita wysokość wynosi 23 m. Najwyższa platforma widokowa znajduje się na wysokości 18 m. Znajdziemy tam także fotograficzną panoramę z opisem widocznych wzniesień i miejsc oraz informacjami tekstowymi atrakcji turystycznych. Z wieży roztacza się rozległy widok obejmujący: Pogórze Ciężkowickie, Pogórze Rożnowskie, Beskid Niski.

Znajdź nocleg w okolicy

Domki Letniskowe Agatka

Domki Letniskowe Agatka

Gródek Nad Dunajcem

Domki
Domki Letniskowe Żagiel

Domki Letniskowe Żagiel

Gródek nad Dunajcem

Domki 9.0


Wieża widokowa w Kotowicach


Wieża widokowa w Kotowicach posiada zieloną metalową konstrukcję. Położona jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry. Od centrum Wrocławia dzieli ją około 20 km. Wieża ma 40 m wysokości i 3 tarasy widokowe. Z jej szczytu możemy podziwiać panoramę przyrodniczych obszarów Natura 2000 na terenie gminy Siechnice. Przy dobrej pogodzie widać też Wrocław, Masyw Ślęży oraz zarys Sudetów.

Zobacz obiekty noclegowe w okolicy


Wieża widokowa w Ińsku


Wieża widokowa o metalowej, ażurowej konstrukcji znajduje się w Ińskim Parku Krajobrazowym położonym około 80 km od Szczecina. Ma jakieś 30 m wysokości i rozpościerają się z niej widoki na pobliskie jezioro oraz miasto.

Wieża ma osiem „pięter” czyli tarasów, z których można podziwiać piękne krajobrazy. Najbardziej zjawiskowe widoki są oczywiście te, które możemy podziwiać ze szczytu wieży. Aby tam wejść musimy jednak pokonać 160 schodów, albo skorzystać z windy.

Wieczorem wieża jest podświetlana, co stanowi dodatkową atrakcję. Wstęp na nią jest bezpłatny. Obiekt przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Poszukaj noclegu w Ińsku


Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich


Tym razem przedstawiamy wieżę widokową o drewnianej konstrukcji, która znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Ma ona około 36 m wysokości i posiada 3 platformy widokowe umieszczone na 10, 20 i 30 m. Tuż przy wieży stoi wiata edukacyjna z planszami informującymi o przyrodniczych walorach tego miejsca.

Z wieży można podziwiać panoramę kaszubskiej wsi oraz jezioro Wdzydze wraz z licznymi półwyspami i wyspą - Ostrowem Wielkim.

Sprawdź oferty obiektów noclegowych w Wdzydzach Kiszewskich

Leśna Strzecha

Leśna Strzecha

Kościerzyna

Domki 9.3
Kaszubska Zagroda

Kaszubska Zagroda

Lipusz, ul. Prosta

Domki
Pod Sosnami

Pod Sosnami

Wiele, ul. Główna

Agroturystyka 10.0

 

Wieża widokowa na Cergowej

 

Ta ponad 20-metrowa wieża znajdująca się na szczycie Cergowej jest jedną z największych atrakcji Beskidu Niskiego. Konstrukcja posiada aż 5 kondygnacji, które zwężają się ku górze - całość nawiązuje do dawnych obiektów wiertniczych, znajdujących się na Podkarpaciu.

 

Na Cergową prowadzą trzy trasy. Jednak najdogodniej wybrać się żółtym szlakiem z miejscowości Dukla, który prowadzi również do Złotej Studzienki wraz z kapliczką – miejscem kultu św. Jana z Dukli. Auto można zostawić na końcu drogi asfaltowej w Ciuławce - przysiółku wsi Cergowa.


Poszukaj noclegu w okolicy Cergowej

Zielone Wzgórza

Zielone Wzgórza

Kamienna Góra, ul. Ogorzelec

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Eko Bajka

Eko Bajka

Lubawka

Domki 9.1


Wieża widokowa na Trójgarbie


Trójgarb zlokalizowany jest na terenie Gór Wałbrzyskich, w Sudetach Środkowych, między Kamienną Górą a Szczawnem-Zdrojem. Jak sama nazwa wskazuje składa się z trzech wierzchołów (778, 757 i 738 m n.p.m.). Kilka lat temu na najwyższym wierzchołku otwarto wieżę widokową o wysokości 27 metrów, z czterema tarasami widokowymi.

W kierunku południa możemy z niej dostrzec wierzchołki Gór Kamiennych, Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Na Wschodzie zobaczymy Chełmiec - drugi co do wysokości szczyt gór Wałbrzyskich. Natomiast na północ rozciąga się panorama na Równinę Świdnicką, Masyw Ślęży, a także Wrocław.

Wieża została wzniesiona na podstawie trójkąta, co ma symbolizować trzy gminy biorące udział w projekcie: Czarny Bór, Stare Bogaczowice oraz Szczawno-Zdrój.

Zobacz obiekty noclegowe w okolicy

A Ty? Którą wieżę widokową lubisz najbardziej?Komentarze

Zobacz również