Park zdrojowy w Polańczyku. Nowa wyjątkowa atrakcja w Bieszczadach

Park zdrojowy w Polańczyku. Nowa wyjątkowa atrakcja w Bieszczadach

Polacy kochają Bieszczady. I dzieje się tak, co warto podkreślić, o każdej porze roku. Doceniamy magię dzikich i malowniczych szlaków, wspaniałej przyrody i licznych atrakcji, które znajdziemy w różnych zakątkach tego wspaniałego regionu. Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów, cieszy się przede wszystkim “bieszczadzkie morze”, czyli Jezioro Solińskie. Właśnie tu, a dokładniej w Polańczyku, otwarty został Park Zdrojowy, który zachwyci turystów.

Nocleg w Bieszczadach to wiele wspaniałych przeżyć, przede wszystkim dla tych osób, które kochają wypoczywać w górach. Region ten wyróżnia się przede wszystkim ciszą i spokojem, malowniczymi trasami górskimi i pięknymi szczytami. Zdobycie Tarnicy, czy wędrówka po bieszczadzkich połoninach to coś wspaniałego. Klimatu, jaki tu panuje, nie sposób porównać z niczym innym. Doceniają to turyści, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków Polski, by móc obcować ze wspaniałą, bieszczadzką przyrodą.


Oprócz gór, popularnych miejscowości i malowniczych tras spacerowych, szczególnym zainteresowaniem wśród przyjezdnych, cieszy się Jezioro Solińskie, które jest określane mianem “bieszczadzkiego morza”. Znaleźć noclegi w Solinie, czy w Polańczyku, podczas sezonu letniego, jest nezwykle trudno. Piękna plaża, otwarta niedawno kolejka linowa, czy park tematyczny w Solinie - wszystko to zachęca do przyjazdu w to właśnie miejsce. Okazuje się jednak, że zarówno Solina, jak i Polańczyk, cieszą się zainteresowaniem nie tylko latem. Szczególnie, że atrakcje powstają tu jak “grzyby po deszczu”. Właśnie kilka dni temu, do użytku została oddana kolejna z nich.


Zobacz koniecznie: Bieszczady - gdzie pojechać i co zobaczyć?


Ten park zachwyci turystów wypoczywających w Bieszczadach


Wyjątkowość miejscowości, które znajdują się nad Soliną i tak już jest duża, ale dzięki tej atrakcji w Bieszczadach, będzie jeszcze większa. Polańczyk zyskał właśnie nowe wyjątkowe miejsce, w którym można podziwiać uroki jesieni lub korzystać z odrobiny cienia w upalne dni. Prawdopodobnie przypadnie do gustu również tym turystom, którzy planują np. ferie zimowe w Bieszczadach.fot. Sławek Rakowski / AdobeStock, CC0

Park zdrojowy to miejsce szczególne. Znajdziemy tu m.in. tężnię, altany, ścieżki zdrowia, czy wyjątkowe ścieżki spacerowe, idealne nie tylko na jesienną porę. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podkarpackiego. Jak na miejscowość uzdrowiskową przystało, w końcu i Polańczyk ma swój park zdrojowy, w którym kuracjusze i turyści, którzy przyjeżdżają w Bieszczady będą mogli miło spędzić czas.


Z czego można korzystać podczas wizyty w parku zdrojowym?


Polańczyk to wyjątkowa miejscowość uzdrowiskowa w Bieszczadach. Dzięki nowemu parkowi zdrojowemu, stała się jeszcze bardziej wyjątkowym miejscem, wyróżniającym się przede wszystkim klimatem i czystym powietrzem.fot. LukaszB / AdobeStock, CC0


Przeczytaj również: Weekend nad Jeziorem Solińskim? Spędź go w Polańczyku!


Cały obszar został zagospodarowany w ten sposób, by park został podzielony na dwie części - rekreacyjną i sportową. W pierwszej znajdziemy tężnię oraz miejsca do wypoczynku i spacerów wśród roślinności i kwiatów. Druga część, która została oddzielona płynącym potoczkiem, przeznaczona jest do uprawiania sportu.


Jest też wszelka niezbędna infrastruktura, która znajduje się nad wodą, służąca wypoczynkowi popołudniowemu. Dodatkowym atutem przeprowadzonych prac, jest rewitalizacja szlaku uzdrowiskowego i udostępnienie na zewnątrz wód mineralnych, które występują na terenie Polańczyka Zdrój.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Polańczyku:

Wszystko wskazuje na to, że ta atrakcja nad Soliną, będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem, nie tylko kuracjuszy, ale i turystów z całej Polski.Następny artykuł Tu jest jak w bajce! TOP 3...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej