Plany wyjazdowe a wiek turysty. Jakie urlopy planują Polacy?

Plany wyjazdowe a wiek turysty. Jakie urlopy planują Polacy?


Mimo trudnej sytuacji, wciąż snujemy wakacyjne plany. Ślemy zapytania do obiektów noclegowych, nawet dokonujemy rezerwacji z nadzieją, że w wakacje 2021 będziemy mogli podróżować. Jakie urlopy planują Polacy? Czy wiek turysty ma wpływ na plany wyjazdowe? Sprawdź!

By dowiedzieć się więcej na temat planów wyjazdowych Polaków w 2021 roku,  Nocowanie.pl zleciło badania wśród użytkowników portalu Wirtualna Polska.  Co z nich wynika? Jakie informacje udało się uzyskać? Dowiedzieliśmy się np. że spory wpływ na plany wyjazdowe ma wiek turysty.

W którym momencie życia podróżujemy najchętniej? Jaki typ wyjazdu preferują młodzi Polacy, a jaki seniorzy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym tekście.


Osada Solina

Osada Solina

Łobozew Dolny, ul. Łobozew Dolny

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Nad Rozlewiskiem

Domki Nad Rozlewiskiem

Sarbinowo, ul. Powiatowa

Domki 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Plany wyjazdu na wypoczynek a wiek


Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że najczęściej plany wyjazdowe mają osoby w wieku 35-54 lata (54%). Najrzadziej natomiast planują urlop najmłodsi Polacy, ci poniżej 25 roku (32%) i ci nieco starsi - powyżej 54 roku (40%).

Trudno jednoznacznie stwierdzić z czego to wynika, jednak bez wątpienia duże znaczenie przy planowaniu wyjazdów ma nasza rodzina. Mając małe i nieco starsze dzieci, bardzo często decydujemy się na urlop właśnie po to, by spędzić czas z rodziną, by pokazać dzieciom nowe miejsca i wspólnie odpocząć.

Młodzi ludzie nie planują wyjazdów, ale często decydują się na nie spontanicznie. Albo też wybierają wyjazdy krótkie – jedno czy dwudniowe. To bardzo często początek kariery zawodowej, niestabilna sytuacja finansowa, ale i brak zobowiązań.Planowany typ głównego wyjazdu a wiek


Dzięki przeprowadzonym badaniom dowiedzieliśmy się także, że na wyjazd indywidualny w Polsce najbardziej nastawia się grupa w wieku 25-34 lata (66%) i 55+ (56%). Co ciekawe, osoby w wieku 45 - 54 częściej niż inni zdecydują się na wyjazd indywidualny za granicę (24%). Natomiast najmłodsza grupa - poniżej 25 roku życia wykazuje większą skłonność do wyjazdów zorganizowanych (łącznie 38%).


Planowana długość wyjazdu a wiek


Jak długie urlopy planują Polacy? To też zależy od wieku! Wyjazd na 7 - 10 dni częściej planują osoby poniżej 25 roku życia (57%), rzadziej z kolei 55+ (36%). Z przeprowadzonych badań wynika także, że z kolei osoby 55+ częściej planują dwutygodniowy wypoczynek (22%). Natomiast osoby w wieku 25 - 34 lata chętniej wyjadą na 4 - 6 dni (36%).

Następny artykuł Konferencja rządu. Są nowe,...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej