Pogoda na drugą połowę czerwca 2018

Pogoda na drugą połowę czerwca przyniesie dużo słońca i wakacyjną temperaturę. Sprawdźmy prognozy dla poszczególnych regionów kraju.

Pogoda na drugą połowę czerwca nad morzem


W drugiej połowie czerwca pogoda nad morzem nie będzie szczególnie zmienna. Trzeba jednak przygotować się na temperatury oscylujące w okolicach 20 stopni Celsjusza, choć będą i takie miejsca, jak na przykład Ustka, gdzie termometry pokażą 17 kresek. Na szczęście meteorolodzy zapowiadają sporo słońca z niedużymi przelotnymi zachmurzeniami. Uwaga! Na sam koniec czerwca w całym pasie wybrzeża zagrzmi. Przelotne burze nadciągną nad Bałtyk około 28 czerwca i pozostaną przynajmniej przez dwa dni.

 

Szukasz noclegów na czerwiec nad morzem? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Jastarni

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Pucku

Noclegi we Władysławowie

 

Pogoda na drugą połowię czerwca na Mazurach


Pogoda na Mazurach w drugiej połowie czerwca będzie bardzo dynamiczna. Długoterminowe prognozy pozwalają przypuszczać, że temperatury nie zawiodą – spodziewane są bowiem wartości sięgające 25 stopni Celsjusza i sporo słońca. Jednak poza słońcem na mazurskim niebie pojawiać się będą chmury, a wraz z nimi przelotne burze. Trzeba się ich spodziewać 22 czerwca oraz pomiędzy 27 a 29 dniem miesiąca.

 

Jakie noclegi warto zarezerwować na Mazurach? Dowiesz się tego, przeglądając oferty z poszczególnych miejscowości, zobacz:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na drugą połowę czerwca w górach

 

Pogoda w Tatrach

Drugą połowę czerwca w Tatrach trudno będzie uznać za ciepłą… Długoterminowe prognozy pogody są w tym względzie mało pomyślne. Średnie temperatury będą oscylować wokół 19-20 stopni Celsjusza, chociaż trafią się też dni, gdy termometry wskażą 16 albo 17 kresek. Jedyne co nie zawiedzie, to słońce. W drugiej połowie czerwca w Tarach można będzie cieszyć się wieloma pogodnymi dniami, chociaż na koniec miesiąca zapowiadane są burze. Mają nadciągnąć nad region około 27 czerwca.

 

Oferty noclegowe w Tatrach rozchodzą się jak świeże bułeczki. Nie czekaj więc, sprawdź noclegi w popularnych miejscowościach, zobacz:

Noclegi w Białce Tatrzańskiej
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Małym Cichym

Noclegi w Zębie

 

Pogoda w Karkonoszach

Karkonosze także nie będą najcieplejszym miejscem. Według dostępnych prognoz na drugą połowę czerwca, nie mamy co liczyć na wysokie temperatury – ich wartości nie przekroczą 18 stopni Celsjusza. Będą też dni, gdy zrobi się naprawdę zimno, na przykład 25 czerwca termometry mają wskazać tylko 11 kresek! Na szczęście będzie to tylko niewielki pogodowy epizod. W drugiej połowie czerwca w Karkonoszach zobaczymy całe spektrum zjawisk atmosferycznych – zarówno słońce, jaki i chmury, deszcz oraz burze.

 

Karkonosze są piękne niezależnie od pogody czy pory roku. Przekonaj się o tym, sprawdź oferty i rezerwuj:

Noclegi w Jeleniej Górze
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Beskidach

W Beskidach będzie kilka stopni cieplej niż w Tatrach i Karkonoszach. Tam temperatury sięgną nawet 25 stopni. Z długoterminowych prognoz wynika, że najlepszej pogody należy się spodziewać pomiędzy 16 a 24 czerwca. Właśnie wtedy nad regionem pojawi się najwięcej słońca i będzie najmniejsze ryzyko wystąpienia opadów deszczu. Również w tym czasie zostaną odnotowane najwyższe temperatury. Lekkie załamanie pogody nastąpi w ostatnim tygodniu czerwca. Będzie on pochmurny i deszczowy, a na sam koniec miesiąca prognozowane są także burze.

 

Szukasz noclegów w Beskidach? Sprawdź oferty w polecanych przez nas miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Krynicy-Zdroju

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Druga połowa czerwca w Bieszczadach będzie czasem z bardzo przyjemną pogodą. Nie należy jednak spodziewać się upałów, gdyż zapowiadane temperatury ustalają się pomiędzy 19 a 23 stopniami Celsjusza. Będzie także sporo słońca, tylko z niewielkimi zachmurzeniami. Największa zmiana nastąpi w ostatnim tygodniu czerwca. W Bieszczadach nadal będzie ciepło (około 23 stopni Celsjusza), ale burzowo.

 

Korzystaj z dobrej prognozy i zaplanuj wyjazd w Bieszczady. Wejdź i zobacz oferty noclegów:
Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

Źródło informacji pogodowych: accuweateher.com

 

fot. Alexas_Fotos (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również