Pogoda na drugą połowę marca 2019

Czy w drugiej połowie marca możemy liczyć na wiosenną aurę? Sprawdźmy, co na temat mówią długoterminowe prognozy pogody!

Pogoda na drugą połowę marca nad morzem


Czy w drugiej połowie marca nad morzem poczujemy wiosnę? Patrząc na dostępne informacje, trudno być tego pewnym… Prognozy nie przewidują bowiem zbyt wysokich temperatur, które nie przekroczą 10 stopni Celsjusza. Synoptycy informują także o możliwości występowania częstych opadów deszczu, a sporadycznie nawet śniegu! Lekko posypie w sobotę 23 marca, później jednak biały puch nie powinien się już pojawiać. A wraz z początkiem kwietnia nad wybrzeżem zobaczymy dużo słońca i poczujemy naprawdę wiosenne ciepło.

 

Wyjazd nad morze w marcu to dobry pomysł, jeśli chcesz wypocząć z dala od tłumu turystów. Początek wiosny na wybrzeżu ma niepowtarzalny urok. Przekonaj się o tym! Wejdź i zobacz:
Noclegi w Gdyni

Noclegi w Helu

Noclegi w Jastarni

Noclegi w Kołobrzegu

 

Pogoda na drugą połowę marca na Mazurach


Wiosennej pogody nie zobaczymy również na Mazurach… Synoptycy zapowiadają deszczową aurę ze „śnieżnymi epizodami”, co oznacza możliwość występowania opadów mieszanych – deszczu ze śniegiem. Temperatury, jakich należy się spodziewać w drugiej połowie marca, także nie będą należeć do najwyższych. Jak wskazują dostępne prognozy, mają oscylować pomiędzy 4 a 9 stopniami Celsjusza. Jednak nowy miesiąc może przynieść dużą zmianę w pogodzie, zrobi się bowiem słonecznie i zdecydowanie cieplej!

 

Kuszą cię Mazury? Nie czekaj i już teraz rezerwuj noclegi. Pięknych miejsc w regionie nie brakuje, zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Pogoda na drugą połowę marca w górach


Czy również w polskich górach powinniśmy spodziewać się pogody w przysłowiową kratkę? Zobaczmy, jak będzie to wyglądać w poszczególnych rejonach.

 

Pogoda w Bieszczadach

W Bieszczadach w drugiej połowie marca na pewno pojawi się sporo opadów deszczu. Momentami mogą być pomieszane ze śniegiem, co szczególnie da się we znaki w południowych krańcach regionu. Synoptycy informują, że w okolicach Wetliny może jeszcze sypnąć śnieg – najmocniej w sobotę 30 marca! Temperatury w Bieszczadach również nie będą najwyższe, słupki rtęci wskażą od 3 do 8 stopni Celsjusza.

 

Bieszczady mają nieodparty urok, o czym każdy powinien się przekonać. Jeśli jeszcze tego nie doświadczyłeś, koniecznie musisz spróbować. Zacznij od wyboru noclegu, zobacz:

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Solinie

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda w Beskidach

W drugiej połowie marca termometry w Beskidach wskażą około 10 stopni Celsjusza. Poza tym synoptycy zapowiadają też częste opady deszczu, które w czwartym tygodniu miesiąca będą pomieszane ze śniegiem. Na szczęście pogoda w ostatnich dniach marca trochę się uspokoi – ustąpią opady i pojawi się więcej słońca, a kwiecień powita nas bardzo pogodną aurą.

 

Planując wyjazd w Beskidy, zacznij od sprawdzenia bazy noclegowej regionu. Wejdź i zobacz:
Noclegi w Brennej

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

Karkonosze będą zdecydowanie najchłodniejszym regionem! Pogoda w drugiej połowie marca wyda się bardziej zimowa niż wiosenna… Ochładzać zacznie się już 22 marca, gdy temperatura z 5 spadnie do około 1 stopnia Celsjusza. W ostatnim tygodniu nie odczujemy poprawy, a wręcz przeciwnie – pojawią się opady śniegu. Najmocniej sypnie w okolicach Szklarskiej Poręby. Zmiana pogody nastąpi w ostatnich dniach marca, na niebie zagości słońce, a temperatura zacznie powoli wzrastać.

 

Gdzie jeszcze warto szukać noclegów? Sprawdź poniższe miejsca, zobacz:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Jeleniej Górze

 

Pogoda w Pieninach

Temperatury w drugiej połowie marca w pienińskich miejscowościach mają oscylować pomiędzy 7 a 11 stopniami Celsjusza. W porównaniu z innymi zakątkami polskich gór, w Pieninach będzie dość ciepło. Niestety, synoptycy zapowiadają częste, a właściwie codzienne, opady deszczu, które mogą być również pomieszane ze śniegiem. Rozpogodzenia spodziewane są dopiero w ostatnich dniach marca, jednak wszystko wskazuje na to, że słoneczna aura zostanie na trochę dłużej.

 

Wyjazd w Pieniny to sprawdzony sposób na udany urlop. Wystarczy znaleźć nocleg i cieszyć się wypoczynkiem, dlatego zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Prognozy dla Tatr również nie są optymistyczne. W drugiej połowie marca na termometrach zobaczymy od 3 do 7 stopni Celsjusza. Oprócz tego synoptycy zapowiadają sporo opadów – w ostatnim tygodniu miesiąca może nawet pojawić się śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Wszystko zacznie się zmieniać od 30 marca, gdy nadejdą pierwsze rozpogodzenia, zwiastujące nową, prawdziwie wiosenną aurę.

 

Jeśli szukasz noclegów w regionie, zobacz polecane przez nas miejscowości. Wejdź:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym

 

Koniecznie sprawdź, jak będzie wyglądać pogoda w pierwszej połowie miesiąca. Zobacz: Pogoda w pierwszej połowie marca 2019

 

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również