Pogoda na pierwszą połowę marca 2019

Po typowo śnieżnej i mroźnej aurze, jaka panowała w styczniu, luty przywitał nas wszystkim odwilżą i temperaturami dochodzącymi miejscami nawet do 12 stopni Celsjusza. Czy to już zapowiedź nadchodzącej wiosny? Do tej kalendarzowej pory roku pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc, ale już można zauważyć zmiany na lepsze. A jak zapowiada się pierwsza połowa marca? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na pierwszą połowę marca 2019 roku.

W marcu, jak w garncu – to słynne przysłowie zdaje się idealnie odzwierciedlać sytuację pogodową, jakiej czasem można się spodziewać w tym miesiącu. Nieraz zdarzyło się, że temperatury osiągały wartości nawet 20 stopni, a zimowe ubrania można było spokojnie schować w szafie. Ostatnie lata pokazały, że marzec potrafi być nieprzewidywalny. Znienacka potrafi zaskoczyć intensywnymi opadami śniegu, jak też i bardzo przyjemnymi, wiosennymi temperaturami. W obecnym roku, pierwsza połowa marca zapowiada się bardzo zmiennie. Pojawią się jeszcze zimowe akcenty, jednak zdecydowanie w tym okresie dominować będą opady deszczu. Będzie też nieco cieplej – temperatury będą oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza. Jak zapowiada się aura w poszczególnych regionach kraju? Sprawdźmy!

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 nad morzem

 

Planujesz wypoczynek w pierwszej połowie marca nad morzem? Możesz się rozczarować. Pogoda nie będzie sprzyjać nadmorskim spacerom, ani aktywności na świeżym powietrzu. Początek marca to typowo zimowa aura z przelotnymi opadami śniegu i temperaturami na poziomie od 0 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Nieco cieplej zrobi się dopiero po 10 marca, kiedy to słupki rtęci pokażą nawet około 10 stopni Celsjusza. Chwil ze słońcem jak na lekarstwo, pogodę zdominuje deszcz.

 

Wybierasz się nad morze? Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Mrzeżynie

Noclegi w Karwi

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Gdyni

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 na Mazurach

 

Na Mazurach pierwsza połowa marca nie zapowiada się wyjątkowo dobrze. Pierwsze dni to wartości poniżej 0, jednak dużo chwil ze słońcem. Kolejne dni to nieco wyższe temperatury, ale pojawią się opady deszczu, które zdominują niemal całą połowę marca. Przedwiośnie to wyjątkowy czas w pogodzie – mogą zdarzać się takie zmienne pogodowo dni, jednak jedno jest pewne – wiosna coraz bliżej.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Sprawdź oferty noclegowe dostępne w naszym portalu:

 

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mikołajkach

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 na Dolnym Śląsku

 

Uważany za najcieplejszy region w Polsce – Dolny Śląsk, będzie również tym najcieplejszym miejscem w pierwszej połowie marca. Początek miesiąca przywita słońcem i temperaturami w granicach 2-3 stopni Celsjusza. Kolejne dni to stopniowy wzrost temperatur, jednak na niebie pojawią się chmury, z których spadnie deszcz. Taka sytuacja będzie miała miejsce do 15 marca. Wszystko powinny natomiast wynagrodzić temperatury – ich wartość szacuje się na 10-11 stopni Celsjusza.

 

Dolny Śląsk to region wyjątkowy o każdej porze roku – zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi we Wrocławiu

Noclegi w Dusznikach-Zdroju

Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej

Noclegi w Wałbrzychu

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 w górach

 

Marzec w lutym, podobnie jak wszędzie, to ostatki zimy z naciskiem na większą ilość zimowych akcentów. Śnieg sypie częściej, w wyższych partiach gór jest go aż nadto, stoki narciarskie w dalszym ciągu funkcjonują z powodzeniem, a turyści jak zawsze – lubią regiony górskie. Zima powoli zacznie odchodzić z regionów górskich, a zacznie się pojawiać mnóstwo wiosennego ciepła. Sprawdźmy, jak prezentuje się pogoda w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 w Tatrach

 

Przedwiosenna mieszanka pogodowa – przy użyciu tych 3 słów można opisać aurę pogodową w Tatrach w pierwszej połowie marca. Z każdym dniem zacznie się robić coraz cieplej, jednak aktywność na świeżym powietrzu może utrudniać deszcz. Miłośnicy krokusów na górskich polanach mogą już powoli zacierać ręce. Sezon niedługo rozkręci się na dobre. Średnia temperatura w Tatrach w pierwszej połowie marca wyniesie około 6-7 stopni Celsjusza.

 

Jeśli wybierasz się w Tatry, to sprawdź koniecznie nasze propozycje noclegów:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Witowie

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 w Pieninach

 

Pieniny w pierwszej połowie marca będą najcieplejszym regionem górskim – to nie ulega wątpliwości. Pierwsze 3 dni miesiąca to nieznaczne zimowe akcenty, później pojawią się chwile ze słońcem, a około 10 marca towarzyszyć będzie deszcz i to niemal codziennie. Pierwszy tydzień marca to temperatury w granicach 1-2 stopni Celsjusza. Nieco cieplej zrobi się po Dniu Kobiet – wtedy słupki rtęci pokażą około 10-11 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz noclegów w Pieninach? Mamy coś dla Ciebie:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 w Bieszczadach

 

Bieszczady po obfitych opadach śniegu, złapią nieco wiosennej aury. Podkreślić jednak należy, że pierwszy tydzień marca zapowiada się wyjątkowo mroźno, z temperaturami około -3 stopni Celsjusza. Na poprawę pogody można liczyć dopiero około 10 marca, kiedy to słupki rtęci pokażą około 6 – 7 stopni Celsjusza. Codzienne funkcjonowanie będzie utrudniał jednak deszcz, który zapowiadany jest codziennie od 10 do 15 marca włącznie.

 

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wybierz swój nocleg:

 

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Wołosatem

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 w Karkonoszach

 

Karkonosze, podobnie jak pozostałe regiony górskie, szykują się na nadejście wiosny. Będzie to przebiegać stopniowo, jednak w tym wszystkim najbardziej pocieszający jest fakt, że będzie cieplej. Na powiew wiosny należy poczekać do Dnia Kobiet, gdyż pierwsze dni to w dalszym ciągu powiew zimy i temperatury od -2 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza. Po 8 marca zrobi się cieplej i termometry pokażą wówczas od 4 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza.

 

Ostatni zimowy wyjazd w Karkonosze? Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na pierwszą połowę marca 2019 w Beskidach

 

Beskidy, obok Pienin, zagwarantują również przyjemną aurę – w sam raz na ostanie dni zimy. W pierwszych dniach możliwy jeszcze śnieg, ale nie wpłynie to znacząco na aurę. Prawdziwego, wiosennego ciepła można się spodziewać po 8 marca, kiedy to słupki rtęci pokażą około 10 stopni Celsjusza. W tym okresie zapowiadane są również opady deszczu. Na dłuższe chwile ze słońcem trzeba więc będzie jeszcze poczekać.

 

Jeżeli planujesz wyjazd w Beskidy, to już dziś sprawdź oferty noclegów:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Międzybrodziu Bialskim

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Zawoi

 

Pierwsza połowa marca w większej części kraju upłynie pod znakiem deszczu. Z każdym dniem będzie coraz cieplej, a to dobry prognostyk przed nadchodzącą wiosną.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. hpgruesen (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również