Pogoda na kwiecień 2021 w Polsce, w górach, nad morzem

Pogoda na kwiecień 2021 w Polsce, w górach, nad morzem

Wiosna, ach to Ty? Pierwsze oznaki na niebie i na ziemi, wskazują, że wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Dni coraz dłuższe, za oknem więcej słońca. Co przyniesie nam kwiecień, który uznawany jest za najbardziej nieprzewidywalny miesiąc? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2021.

Zgodnie ze starym polskim powiedzeniem - “Kwiecień-plecień, bo przeplata - trochę zimy, trochę lata”, miesiąc ten bywa naprawdę nieprzewidywalny. Pokazały to ostatnie lata, kiedy mieliśmy do czynienia, zarówno z pięknymi, słonecznymi momentami, jak i powrotem zimy. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym roku, kwiecień będzie pogodny i słoneczny. Jest to szczególnie ważne z tego względu, że 4-5 kwietnia 2021 wypadają Święta Wielkanocne. Poza tym koniec kwietnia to przygotowania do majówki, którą większa część osób wykorzysta na wyjazdy do popularnych polskich regionów.


Pierwsze przewidywania synoptyków wskazują, że będzie stosunkowo ciepło. Natomiast cały miesiąc będzie się charakteryzował słoneczno-deszczową aurą. Z taką sytuacją będziemy mieć do czynienia w prawie każdym regionie Polski. Słupki rtęci będą przekraczać wartości 10 stopni Celsjusza, nocą mogą się jeszcze pojawić przymrozki. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.


Pogoda na kwiecień 2021 nad morzem


Przegląd sytuacji pogodowej w Polsce rozpoczynamy od miejscowości nadmorskich. Słoneczna aura każdego roku zachęca turystów do przyjazdu do popularnych miejscowości. Ludzie zachęceni warunkami wypoczynku i stosunkowo małą ilością osób spacerują i w pełni oddają się wspaniałej, wiosennej aurze. Tak się składa, że aura nad morzem będzie kapryśna i taka, jak na wiosnę przystało. Na szczęście obędzie bez opadów śniegu. Pierwsza połowa miesiąca upłynie pod znakiem chwil ze słońcem i opadów deszczu. Na termometrach od 8 do 13 stopni Celsjusza. Odrobinę cieplej zapowiadają się kolejne dni - możemy się spodziewać temperatur nawet w okolicach 17 stopni Celsjusza. W dalszym ciągu jednak będą pojawiać się opady deszczu.

 

 

Kulawa Mewa Domki Apartamentowe

Kulawa Mewa Domki Apartamentowe

Mielno, ul. Pontonierów

Domki 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Posejdon

Domki Posejdon

Jastrzębia Góra, ul. Wiatrakowa

Domki 9.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pensjonat Fregata Nad Morzem

Pensjonat Fregata Nad Morzem

Dąbki, ul. Darłowska

Pensjonaty 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg nad morzem


Pogoda na kwiecień 2021 na Mazurach


Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to region niezwykły, który szczególnie wiosną prezentuje się okazale. Wszystko za sprawą wspaniałej przyrody, budzącej się do życia i niezwykłym krajobrazie znajdujących się tutaj jezior. Stopniowo rozpoczyna się sezon żeglarski, a turyści zaczynają podróżować po popularnych miejscowościach tego regionu. Analizując sytuację pogodową w kwietniu, należy podkreślić, że będzie ona zbliżona do tego, z czym będziemy mogli spotkać się nad morzem. W pierwszej połowie kwietnia na przemian słońce i deszcz i temperatury na poziomie od 8 do 14 stopni Celsjusza. Kolejne dni to kontynuacja tego typu pogody - nadal będzie towarzyszył nam deszcz. Ostatnie dni miesiąca zwiastują już niemal letnią pogodę - słupki rtęci pokażą nawet 19 stopni Celsjusza. 

 

 

 

 


Wybierz dla siebie nocleg na Mazurach


Pogoda na kwiecień 2021 w Polsce centralnej


Nadejście wiosny w miejscowościach Polski centralnej w wielu przypadkach jest “świętowane” przez mieszkańców i turystów podczas spacerów, wycieczek rowerowych, czy po prostu wspólnie spędzanych chwilach. Wyjątkowość miejsc w Polsce centralnej powinno zachwycić każdego. Wiosenną porą wyglądają naprawdę wyjątkowo. Więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu i organizujemy wycieczki jednodniowe lub weekendowe. Kwiecień w pogodzie w tym regionie będzie wyglądał podobnie, jak ma to miejsce w pozostałych częściach Polski. Przez cały miesiąc będziemy mieć do czynienia z pogodową sinusoidą, przynoszącą opady deszczu i chwile ze słońcem. Średnia wartość temperatur będzie się kształtować w przedziale od 10 do 18 stopni Celsjusza

 

 

Apartament na Starówce

Apartament na Starówce

Toruń, ul. Szewska

Apartamenty 9.9
Apartamenty CAPITAL APARTMENTS

Apartamenty CAPITAL APARTMENTS

warszawa, ul. Pokorna 2

Apartamenty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi PO DRODZE

Noclegi PO DRODZE

Luboń, ul. 11 Listopada

Kwatery i pokoje 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Sprawdź oferty noclegów w Warszawie, Poznaniu i Toruniu


Pogoda na kwiecień 2021 w górach


Góry to jeden z najbardziej popularnych polskich kierunków na podróż o każdej porze roku. Szczególnie wyjątkowo wyglądają wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, a na górskich polanach możemy spotkać krokusy. Jest pięknie, zielono, ciepło, a krajobrazy łączące zimę i wiosnę robią niesamowite wrażenie na każdym, kto na swój urlop wybierze region górski, bez znaczenia który. Szczególnie oblegane w kwietniu są Tatry, a to ze względu na przepiękne krokusy rosnące na górskich polanach. Podkreślić należy, że będzie nieco chłodniej niż w pozostałej części kraju, jednak wyjątkowo pogodnie i słonecznie. Oczywiście pojawią się też deszczowe dni, jednak nie będą one wyjątkowo uciążliwe.. Górskie wędrówki po zimowych szaleństwach na stokach to doskonała opcja na rozpoczęcie sezonu wiosenno-letniego. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.


Pogoda na kwiecień 2021 w Tatrach


O tym, jak popularnym regionem na wyjazd w góry są Tatry, mogliśmy przekonać się podczas “odmrożenia” branży noclegowej w lutym. W Zakopanem i popularnych miejscowościach pojawiły się tłumy turystów. Wszystko wskazuje na to, że w kwietniu będzie podobnie - ze względu na krokusy, Wielkanoc i początek długiego weekendu majowego. Pierwsze informacje pogodowe na kwiecień 2021 zwiastują pogodowy misz-masz, czyli jak na kwiecień przystało. W połowie miesiąca mogą pojawić się nawet przelotne opady śniegu, a temperatury spadną poniżej 10 stopni Celsjusza. Pierwsza połowa kwietnia to aura wypełniona słońcem i deszczem, na termometrach od 5 do 10 stopni Celsjusza. Później będziemy mieć do czynienia z krótkim powrotem zimy, na szczęście tylko chwilowym. W kolejnych dniach aura typowo deszczowa, mogą pojawić się pierwsze wiosenne burze - na termometrach od 7 do 15 stopni Celsjusza.

 

 

Willa U Kantora

Willa U Kantora

Murzasichle , ul. Gutowa

Kwatery i pokoje 9.8
Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Zakopane, ul. Nowotarska

Wille 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


A może nocleg w Tatrach? Tu na pewno miło spędzisz czas!


Pogoda na kwiecień 2021 w Pieninach


W Pieninach powieje optymizmem z wielu powodów – wiosna rozkręci się na dobre, bajkowe krajobrazy będą zapierać dech w piersiach, a i aura będzie znakomita. Od samego początku miesiąca należy spodziewać się pięknej, wiosennej aury. Żeby nie było tak pięknie, będą pojawiać się również opady deszczu, podobnie jak w całej Polsce. Z taką sytuacją będziemy mieć do czynienia przez cały miesiąc. Początek długiego weekendu majowego zapowiada się ciepło i słonecznie. Przez cały kwiecień będziemy mieć do czynienia z temperaturami na poziomie 7 - 17 stopni Celsjusza.

 

 

Domki u Adasia

Domki u Adasia

Krośnica, ul. Nowotarska

Domki 9.5
Willa Lala

Willa Lala

Szczawnica, ul. Wiktora

Pensjonaty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Przekop

Willa Przekop

Sromowce Wyżne, ul. Nad Zalew

Kwatery i pokoje 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Poznaj najlepsze oferty noclegów  Pieninach


Pogoda na kwiecień 2021 w Bieszczadach


Zobaczyć Bieszczady wiosną to z pewnością marzenie niejednej osoby. Budząca się do życia wspaniała i dzika przyroda oraz przepiękne krajobrazy mogą zagwarantować niezapomniane przeżycia. Jeśli do tego dodamy sprzyjającą, wiosenną pogodę, to otrzymamy wyjątkowe miejsce na wiosenny wypoczynek. Z nią będzie tak, jak na wiosnę przystało - czyli trochę słońca i trochę deszczu. Pierwsza połowa kwietnia z temperaturami na poziomie od 6 do 12 stopni Celsjusza. Kolejne dni to typowo deszczowa aura, mogą pojawić się również przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na szczęście końcówka miesiąca zapowiada się niezwykle i wyjątkowo. W drugiej połowie kwietnia na termometrach zobaczymy od 10 do 18 stopni Celsjusza. Im bliżej maja, tym zdecydowanie cieplej.

 

 

Pod Ostrym Działem

Pod Ostrym Działem

Ustrzyki Dolne, ul. Dźwiniacz Dolny

Domki 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Rzuć wszystko i zaplanuj swój nocleg w Bieszczadach


Pogoda na kwiecień 2021 w Karkonoszach


Wypoczynek w Karkonoszach o każdej porze roku gwarantuje wspaniałe przeżycia, związane z turystyką górską i poznawaniem tutejszych zabytków. To miejsce po prostu zachwyca na każdym kroku. Patrząc na prognozy pogody na kwiecień 2021, można śmiało stwierdzić, że będzie to zdecydowanie najchłodniejszy region górski w tym miesiącu. Oprócz tego, sama sytuacja pogodowa taka, jak w większej części kraju. Deszcz na przemian ze słońcem, a w połowie kwietnia chwilowy powrót zimy. W pierwszej połowie miesiąca średnie wartości temperatur będą osiągać wartości od 5 do 10 stopni Celsjusza. Po chwilowym powrocie zimy i temperaturach 7 stopni Celsjusza, wiosna zacznie wracać na właściwe tory i zacznie robić się coraz cieplej - pod koniec miesiąca nawet 15-16 stopni Celsjusza.

 

 

Pensjonat Magdalena

Pensjonat Magdalena

Szklarska Poręba, ul. Oficerska

Pensjonaty 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Rosa

Willa Rosa

Karpacz, ul. Dolna

Wille 9.9

 

 


Oto najlepsze oferty noclegów w Karkonoszach


Pogoda na kwiecień 2021 w Beskidach


Beskidy – cudowny region górski, niezależnie od warunków tam panujących, o każdej porze roku robią wyjątkowe wrażenie, a okoliczne atrakcje turystyczne tylko stanowią dopełnienie całości, jako miejsca idealnego na wypoczynek. A jak będzie z pogodą? Jak na kwiecień i wiosną przystało, również z opadami deszczu. Pierwszy tydzień to dużo chwil ze słońcem i temperaturami do 12 stopni Celsjusza. Kolejne dni to aura typowo deszczowa. Zrobi się też nieco chłodniej, bo poniżej 10 stopni Celsjusza, niewykluczony deszcz ze śniegiem. Ostatni tydzień kwietnia to gwarancja słoneczne i sprzyjającej aury - na termometrach od 17 do 18 stopni Celsjusza.

 

 

Rajski Zakątek

Rajski Zakątek

Ustroń, ul. Sanatoryjna

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Słotwinka

Willa Słotwinka

Krynica-Zdrój, ul. Słotwińska

Kwatery i pokoje 9.7

 

 


Jeśli Twoje plany urlopowe są związane z regionem Beskidów, to już dziś znajdź dla siebie najlepszy nocleg!


Wszystko wskazuje na to, że w kwietniu będziemy mieć do czynienia, zarówno ze słoneczną, jak i deszczową aurą. Niech to nie zniechęci nas do podróżowania po Polsce. Warto też spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu,  bo wiosna, jak i kwiecień to jedne z najpiękniejszych chwil w całym kalendarzowym roku.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

 


Następny artykuł Termy na Podhalu. Które...

Komentarze

Zobacz również