Pogoda w maju 2020 nad morzem

Pogoda w maju 2020 nad morzem

Oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego zbliża się coraz większymi krokami. Za miesiąc rozpoczynający to wszystko uważa się właśnie maj. Jak zapowiada się aura na ten, przez większość uważany, najpiękniejszy miesiąc w roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

Na nadejście wiosny i rozpoczęcie sezonu letniego każdego roku czeka większość z nas. Sytuacja, w jakiej obecnie się znaleźliśmy sprawia, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Podróż nad morze wkrótce znów będzie możliwa. Warto w związku z tym zmienić swoje plany i przełożyć pobyt na inny termin, tak by i turystyka była silna w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Pobyt nad morzem dodaje wiele pozytywnej energii. Przy sprzyjającej pogodzie, a na taką się zanosi, zawsze jest co robić. Do tego powietrze wypełnione jodem, cisza i spokój oraz wspaniały klimat. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to już niedługo wypoczynek i lepsze poznawanie regionu znów staną się możliwe.

Pierwsza połowa maja słoneczna i ciepła


Na takie warunki czeka chyba każdy. Wartości temperatur niemalże letnie. Do tego wszystkiego dużo słońca. Maj w regionach nadmorskich rozpocznie się od mocnego, wiosennego uderzenia. Oby taka sytuacja trwała jak najdłużej. To jasny sygnał, że lato zbliża się coraz większymi krokami, o czym świadczą m.in. wartości temperatur – prognozuje się od 13 do nawet 20 stopni Celsjusza. Czasami mogą pojawić się opady wiosennego, orzeźwiającego deszczu, który jest przewidywany na 1, 8 oraz 14 i 15 maja.

Kolejne dni to kontynuacja wspaniałej aury


Taka pogoda, to ja rozumiem – z pewnością stwierdzi większość z Was. Kolejne dni miesiąca to kontynuacja wiosennej i słonecznej aury, z tą różnicą że zrobi się jeszcze cieplej, a przelotnych opadów deszczu będzie też więcej. Na termometrach od 15 do 22 stopni, czyli już prawie lato. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić od 19 do 21 maja oraz w samej końcówce miesiąca. Czy możliwe będzie grillowanie, zwiedzanie i wspólne spędzanie czasu w miłym i doborowym towarzystwie? Czas pokaże, ale bądźmy dobrej myśli!

Noce również ciepłe


Jak przystało na maj, wspaniałą pogodą przyjdzie nam się cieszyć nie tylko w dzień. Noce, jak na ten miesiąc będą ciepłe. Prognozuje się od 5 do 10 stopni Celsjusza. Z każdą kolejną nocą będzie jednak coraz cieplej. Oby do lata!

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w popularnych nadmorskich miejscowościach? Mamy coś dla Ciebie!


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Następny artykuł Wykorzystaj domową...

Komentarze (1)

Iwona

Ja na weekend wybralabym sie do spa. Właśnie przed chwilą pisałam o tym w innym temacie, moja koleżanka z pracy była i polecała, więc też sobie odłożę pieniążki i udam się tam. Ona była w hotelu Grand Lubicz w Ustce, mówiła że przepiękne widoki, dostała pokoj z widokiem na morze. Zabiegi też jej bardzo pomogły się zrelaksować, więc też tam muszę pojechać koniecznie. Lubię takie klimatyczne miejsca.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej