Polskie miasta bez tłumów. Gdzie warto się wybrać?

Polskie miasta bez tłumów. Gdzie warto się wybrać?

Pomimo coraz krótszych dni, podróże po Polsce nie ustają. Wręcz przeciwnie. Zainteresowanie popularnymi kierunkami w dalszym ciągu utrzymuje się na podobnym poziomie. Wśród miejsc, w które najchętniej wybierają się turyści, przeważają znane polskie miasta i regiony górskie. Jeśli za oknem mamy do czynienia z piękną polską złotą jesienią, to warto jest wybrać się na weekend lub na dłużej w popularne polskie kierunki. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji jesiennych wyjazdów do mniej obleganych polskich miast, w których każdy może wyjątkowo spędzić swój wolny czas.

Warto zaznaczyć, że każdy jesienny wyjazd może być wyjątkowy, jeśli odpowiednio go zaplanujemy. W temacie turystyki nasz kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania, zarówno dla rodzin z dziećmi, par, czy dla osób starszych.


Nie da się ukryć, że spora część osób w związku ze wzrastającą liczbą przypadków koronawirusa może nieco obawiać się podróżowania. Musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że w żaden sposób nie wolno nam ulegać koronapanice. Musimy przede wszystkim przyzwyczaić się do sytuacji, w której się znaleźliśmy - dotyczy to dosłownie każdej dziedziny naszego życia. Podróżowanie może być bezpieczne i warto się o tym przekonać, wybierając się w mniej oblegane, ale również wyjątkowe i piękne miejsca. Jeśli marzy nam się jesienny wyjazd, to warto jest przede wszystkim wybrać w miarę bezpieczne miejsce i takie, w którym kontakt międzyludzki jest w dużym stopniu ograniczony. Pamiętajmy również o wszelkich zaleceniach i obostrzeniach, które są publikowane przez Ministerstwo Zdrowia i GIS i unikajmy podróży do tzw. “czerwonych stref”. Zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, dezynfekcja rąk i dbanie o higienę to kwestie, które każdy, nie tylko turysta musi sobie wziąć głęboko do serca. Warto na nocleg wybrać również tzw. ustronne miejsca i takie kategorie obiektów noclegowych, w których będziemy mieć minimalną styczność z innymi ludźmi.


Podkreślmy również, że jesień to ten czas, kiedy ruch turystyczny jest zdecydowanie mniejszy, niż ma to miejsce w przypadku wakacji. W związku z tym w popularnych miejscach powinniśmy spotkać zdecydowanie mniejszą liczbę turystów, przez co unikniemy ryzyka związanego z zakażeniem koronawirusem.


Jeśli planujesz jesienny wyjazd, to przeczytaj koniecznie: Bezpieczne miejsca na jesienne wyjazdy


Polskie miasta bez tłumów - gdzie warto pojechać?


Pomysłów i możliwości jest naprawdę dużo. W tym artykule zdecydowaliśmy się przedstawić 3 propozycje miast, idealnych na jesienny urlop. Mowa tu o Sandomierzu, Szydłowie i Chełmnie. Miłośnicy historii, odkrywania nowych miejsc i miast z klimatem na pewno znajdą tu coś dla siebie.


Lubisz zwiedzać polskie miasta? Przeczytaj koniecznie: Jesienna podróż po znanych polskich miastach


Jesienny wyjazd do Sandomierza


To miasto z niezwykłym klimatem. O każdej porze roku możemy tu znaleźć miłośników historii, która jest niezwykle bogata. To, czym bez wątpienia wyróżnia się Sandomierz, to przede wszystkim wspaniały klimat, zabytki, które koniecznie powinniśmy zobaczyć w tym mieście. Na każdym kroku możemy tu spróbować lokalnego specjału, czyli cydru sandomierskiego. W wielu miejscach dostaniemy również zapiekanki, czy słynną zupę zalewajkę.Ratusz sandomierski

Ratusz sandomierski

Sandomierz, ul. Rynek

Zabytki 9.4
Zamek królewski

Zamek królewski

Sandomierz, ul. Zamkowa

Muzea 9.2
Obowiązkowym punktem podczas jesiennego wyjazdu będzie bez wątpienia przepiękny rynek z umieszczonym centralnie renesansowym ratuszem. To, co go wyróżnia, to niewątpliwie otoczenie malowniczych kamieniczek. Jeśli kierujemy się od rynku ku Wiśle nie sposób jest przeoczyć strzelistej katedry oraz znajdującego się nieopodal zamku. To kolejne godne uwagi miejsca - podobnie jak kościół św. Jakuba, w którym możemy zobaczyć późnoromańskie elementy.


Pomimo tego, że Sandomierz nie jest zbyt dużym miastem, to nawet w deszczową pogodę nikt nie będzie narzekał tu na nudę.Noclegi na Leszka Czarnego

Noclegi na Leszka Czarnego

Sandomierz, ul. Leszka Czarnego

Kwatery i pokoje 9.8
Zielone Wzgórze

Zielone Wzgórze

Sandomierz, ul. Forteczna

Kwatery i pokoje 9.6
U Dorotki - Apartamenty i Pokoje

U Dorotki - Apartamenty i Pokoje

Sandomierz, ul. 11 Listopada

Kwatery i pokoje 9.8
Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Sandomierzu


Jesienna podróż do Chełmna


To kolejne wyjątkowe miejsce, które powinno zachwycić każdego. Chełmno to stolica zakochanych osób, znajdująca się w województwie kujawsko-pomorskim, w dolinie Dolnej Wisły, nad Wisłą i wpadającą do niej Frybą. Leży zaledwie 40 km od Torunia i 30 km od Grudziądza, dzięki czemu śmiało możemy połączyć wizytę w tym miejscu ze zwiedzaniem prawdziwych perełek regionu Kujaw. Warto podkreślić, że Chełmno jest miastem popularnym przez cały okrągły rok. Przyjeżdżają tu zakochani i nie tylko. Miasto jest bogate w zabytki i pełne wspaniałej historii. Wśród zabytków, warto tu m.in. wspomnieć o 6 gotyckich kościołach, prawie nienaruszonym średniowiecznym układzie urbanistycznym i prawie całym obwodzie murów miejskich, renesansowym ratuszu i  wielu kamienicach, których historia sięga XIII wieku. Tutejsze Stare Miasto w 2005 roku zostało wpisane na listę pomników historii. Zabytki Chełmna znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.Hotelik

Hotelik

Chełmno, ul. Podmurna

Hotele 10.0
Noclegi  Krasnal

Noclegi Krasnal

Grudziądz, ul. Czerwonodworna

Noclegi pracownicze 9.6
Tutaj znajdziesz oferty noclegowe w Chełmnie


Jesienny wypoczynek w Szydłowie


Podróż po wyjątkowych polskich miastach kończymy na Szydłowie, który w opinii wielu osób jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miasteczek w naszym kraju. To, co wyróżnia Szydłów to przede wszystkim znakomicie zachowany mury obronne, dzięki czemu każdy będzie mógł się tu poczuć jak w machinie czasu, która umożliwi cofnięcie się do czasów średniowiecza. Początki tej miejscowości sięgają bowiem aż XII wieku, ale dopiero w XIV wieku miało miejsce przekształcenie go w obronną warownię.


To również popularne miejsce wśród turystów i warto przekonać się o tym również w sezonie jesienno-zimowym. Jako ciekawostkę, należy podkreślić fakt, że Szydłów jest określany jako Śliwkowa Stolica Polski. W jego najbliższej okolicy znajdziemy przeszło 1000 sadów ze śliwkami. Każdego roku jest tu również organizowane Święto Śliwki. Szydłów to bez wątpienia miejsce wyjątkowe, które każdy powinien zobaczyć. Tutejsze szlaki gwarantują niesamowite wrażenia, szczególnie żądnym ciekawych doznań turystom.Winnica Avra

Winnica Avra

Szydłów, ul. Wola Żyzna

Domy wakacyjne
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Siedlisko Vincent

Siedlisko Vincent

Szydłów, ul. Grabki Duże

Agroturystyka
Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Szydłowie


Mamy nadzieję, że podróż do tych miast będzie wyjątkowa i niesamowita dla każdego. Jesień to dobra pora na podróżowanie. Przekonaj się sam, jak wspaniałe potrafią być polskie miasta.


Następny artykuł W Karkonoszach stabilnie....

Komentarze

Zobacz również