Pomysły na polskie wakacje. Pustkowo

Jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie spędzisz wakacyjny urlop? Mamy dla Ciebie propozycję. Pustkowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, która z chęcią przywita turystów, takich jak Ty!

Pustkowo należy do jednej z najmniejszych miejscowości Gminy Rewal. Położone między Trzęsaczem i Pobierowem, często określane jest jako oaza spokoju. Mała liczba mieszkańców, brak uciążliwych tłumów i dużo mniejsza ilość nachalnych atrakcji w postaci automatów czy sklepów z pamiątkami powoduje, że osoby preferujące spokojne wakacje, będą się tu znakomicie czuły.

Co najbardziej przyciąga turystów do Pustkowa? Z pewnością piękna, szeroka, piaszczysta plaża i wydmowe wybrzeże. Strzeżone kąpielisko znajduje się u stóp niewysokiego klifu, który urozmaica nadmorski krajobraz. To zakątek idealny dla osób, chcących odpocząć od codziennego zgiełku, w spokojnym i urokliwym otoczeniu.

Szukając dodatkowych atrakcji, można przespacerować się do pobliskich kurortów. Od gwarnego Pobierowa i Trzęsacza ze słynnymi ruinami kościoła i tarasem widokowym, dzieli przysłowiowy rzut beretem.

Będąc w Pustkowie trudno nie zobaczyć jednej z większych atrakcji, jaką jest Bałtycki Krzyż Nadziei. Krzyż to dokładna replika krzyża z Giewontu. Ma wysokość 20 metrów i od 2007 roku jest dumą mieszkańców. Powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Jana Pawła II “jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty - do krzyża na Giewoncie”.

 

Nieopodal konstrukcji usytuowany jest cieszący się popularnością Park Przyjaciół Pustkowa. Na jego terenie oprócz zadbanych kwiatowych rabat, alejek i placu zabaw znajduje się brukowa kostka, która przedstawia układ słoneczny. Warto odwiedzić to miejsce nocną porą, aby podziwiać efekt podświetlenia poszczególnych modułów.

Pustkowo to nie tylko piękna plaża, ale i wspaniałe kompleksy leśne. Ciekawostką jest obecność trzech pomników przyrody - 21-metrowego dębu szypułkowego oraz dwóch wiązów szypułkowych o wysokości 26 m. Pustkowo i okolice można zwiedzać na jednośladach. W miejscowości znajdziemy wypożyczalnię rowerów i ciekawe, oznakowane trasy. Jedną z nich jest szlak Śladami Zabytków Architektury o długości 9 km, który rozpoczyna się w Trzęsaczu.

Pustkowo to urokliwe miejsce w samym środku pasa licznych miejscowości letniskowych. Szczególnie polecane dla rodzin wybierających się na wakacje z dziećmi, nastawionych na plażowanie i błogi relaks w słonecznych promieniach.

 

Nie zwlekaj, pakuj walizki, rezerwuj miejsce noclegowe i ruszaj w drogę do Pustkowa.

 


fot. Sam Wheeler (Unsplash.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również