Poznaj dodatkowe możliwości, aby zaistnieć w świadomości turystów

Turyści poszukują noclegu na wiele sposobów, jedni wolą kontakt telefoniczny, inni mailowy. Są też tacy, którzy lubią, kiedy oferty same do nich spływają. Czy to możliwe? Tak – odpowiedź poniżej.

Jak wygląda poszukiwanie noclegu z perspektywy turysty?
Turystka Kasia chce wybrać się ze znajomymi na długi weekend w góry. Jednak pomysł wyjazdu zrodził się dość późno, więc ma duży problem ze znalezieniem noclegu w tym gorącym okresie. Po wielu telefonach i wysłanych zapytaniach postanowiła, że skorzysta z opcji „Szukam Noclegu” na Nocowanie.pl.


W ogłoszeniu zaznacza, że poszukuje noclegu dla grupy znajomych w górach (może wpisać również konkretną miejscowość, jednak stwierdza, że region da jej więcej możliwości). Zaznacza dokładnie termin w jakim szuka noclegu, dla ilu osób oraz w jakim przedziale cenowym. Może również zaznaczyć jakie udogodnienia czy kategorie obiektów ją interesują.

Takie zapytanie od turystki jest publikowane w sekcji „Szukam Noclegu” i obiekt noclegowy może na nie odpowiedzieć.

Użytkownik może dodać dowolną liczbę ogłoszeń, np. turystka Ania nie jest zdecydowana czy chce jechać do Zakopanego, czy Muszyny, więc może dodać dwa ogłoszenia dla tych miejscowości i zdecydować na podstawie ofert, które otrzyma.

Jak opcja „Szukam noclegu” może rozwinąć Twój biznes?
Jeśli obiekt posiada pełną ofertę w portalu Nocowanie.pl (tj. opłacił abonament) może odpowiadać na dowolną liczbę ogłoszeń w sekcji „Szukam noclegu”.


Właściciele, którzy dopiero testują portal i posiadają publikację promocyjną, mogą odpowiedzieć na jedno ogłoszenie na dobę.
Każda odpowiedź zwiększa prawdopodobieństwo rezerwacji w Twoim obiekcie. Nawet jeśli turysta nie wybierze Twojego obiektu, może go na przykład polecić znajomym.


Odpowiedź na zapytania powoduje również, że budujesz pozytywny wizerunek, a turysta zapamiętuje nazwę Twojego obiektu i być może skorzysta z Twojej oferty bezpośrednio w przyszłości.

 

Obiekt może odpowiedzieć tylko raz na jedno ogłoszenie!


Opcja „Szukam noclegu” jest całkowicie bezpłatna, poświęcasz tylko swój czas na przygotowanie odpowiedzi.
Turyści wysyłają średnio 500 ogłoszeń „Szukam noclegu” dziennie w całym kraju. To doskonała okazja, aby dodatkowo zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów i zaprezentować ofertę obiektu noclegowego. Ponad 100 ogłoszeń zakończonych jest sukcesem i turyści w ten sposób znajdują poszukiwane noclegi.

 

 

 

 

Jak odpowiadać na ogłoszenia?
Odpowiedź na ogłoszenie powinna zawierać konkretne informacje nawiązujące do treści ogłoszenia. Nie może być reklamą obiektu noclegowego.
Jeśli prowadzisz kilka obiektów w tej samej miejscowości lub regionie wybierz ten, z którego chcesz odpowiedzieć na ogłoszenie. Podaj kwotę za pobyt oraz wysokość zaliczki. Ważne, żeby poinformować turystę czy w cenę wliczone są dodatkowe usługi, np. parking czy śniadanie.
Koniecznie dodaj kilka słów w miejscu wiadomości, np.

Dzień dobry,
w podanym terminie posiadamy wolne miejsca noclegowe w domku 4-osobowym z widokiem na góry. Cena za dobę wynosi … Chętnie Państwa ugościmy!
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i opłacenia zaliczki jeśli Państwa zainteresuje.
W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.


Możesz odpowiadać na ogłoszenia:
•    z poziomu Panelu obiektu, przechodząc do sekcji „Szukam noclegu”, wyszukiwanie ułatwiają tam filtry, dzięki którym możesz wyszukać najnowsze ogłoszenia, zapytania o miasto/miejscowość lub region.
•    lub bezpośrednio w portalu na stronie Szukam noclegu (https://www.nocowanie.pl/szukam_noclegu/).

Powyższe informacje i aktywne działania w usłudze „Szukam noclegu” pozwolą wypełnić obłożenie oraz dodatkowo wspomogą działania promocyjne Twojego obiektu.

 

fot.  Porapak Apichodilok  (pexels.com CC0)

Komentarze (5)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Nocowanie.Pl

4 miesiące temu
Bardzo nam miło! Pozdrawiamy :)
4 miesiące temu
W panelu administracyjnym po zalogowaniu widzisz ogłoszenia turystów z Twojego regionu, wyświetlają się w zakładce Szukam noclegu. Tam też, możesz dodać odpowiedź na ogłoszenie i zaproponować swoją ofertę.
Sama często z tego korzystam - bardzo fajna opcja.

Kamila

4 miesiące temu
Barta oczywiście możesz sortować ogłoszenia wg
- Najnowszych (ostatnie 24h)
- Tylko z miasta
- Tylko z regionu
Wystarczy, że odpowiadasz na ogłoszenia z poziomu panelu do zarządzania obiektem :)
https://www.nocowanie.pl/lokalizacje/szukam_noclegu/ogloszenia/
4 miesiące temu
Czy jest możliwość sortowania ogłoszeń po miejscowości lub regionie np. góry, morze...
Przeglądanie wszystkich ofert jest trochę czasochłonne :)

Kamila

4 miesiące temu
Barta oczywiście możesz sortować ogłoszenia wg
- Najnowszych (ostatnie 24h)
- Tylko z miasta
- Tylko z regionu
Wystarczy, że odpowiadasz na ogłoszenia z poziomu panelu do zarządzania obiektem :)
https://www.nocowanie.pl/lokalizacje/szukam_noclegu/ogloszenia/
4 miesiące temu
Dziękujemy za przekazaną informację. W razie potrzeby chętnie skorzystamy. Jak dotąd - mamy pełne obłożenie, mimo, że nie korzystamy z innych reklam poza NOCOWANIE. pl Pozdrawiamy

Nocowanie.Pl

4 miesiące temu
Bardzo nam miło! Pozdrawiamy :)

Zobacz również