Przerwa w kursowaniu kolejek górskich w Polsce. Utrudnienia dla turystów

Przerwa w kursowaniu kolejek górskich w Polsce. Utrudnienia dla turystów

Coraz większymi krokami zbliża się sezon zimowy. Polacy chętnie wyjeżdżają w góry i korzystają z licznych atrakcji miejscowości do górskich. Do tej kategorii zalicza się również popularne kolejki górskie. W najbliższym czasie rozpocznie się ich jesienny przegląd. Jakie utrudnienia napotkają turyści i kiedy będą obowiązywać?

Nie da się ukryć, że sezon jesienny obfituje w wyjątkowe podróże do popularnych miejscowości górskich. Niesłabnącą popularnością cieszy się Zakopane, ale chętnie odwiedzane są również Karpacz i Szklarska Poręba w Karkonoszach, czy Polańczyk w Bieszczadach.


Przy sprzyjającej pogodzie, na popularnych szlakach górskich można spotkać prawdziwe tłumy turystów. Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż satysfakcja ze zdobycia upragnionego szczytu. Są jednak takie osoby, które przy każdej możliwej okazji zdobywają szczyty z wykorzystaniem kolejek górskich. To na pewno możliwość podziwiania niezwykłych panoram, jak i ekspresowe zdobycie upragnionego szczytu.


Każdy, kto w najbliższym czasie planuje skorzystać z którejś z popularnej kolejki górskiej, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Rozpoczynają się właśnie jesienne przeglądy techniczne kolejek linowych w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych. W pierwszej kolejności nieczynna będzie kolejka na Kasprowy Wierch.


Przeczytaj koniecznie: Kolejka górska czy wejście szlakiem. Którą opcję wybrać?


Jakie utrudnienia czekają na turystów w najbliższym czasie?


Polskie Koleje Linowe, które są właścicielem większości kolejek linowych w Polsce, w najbliższych dniach rozpoczną sezonowe przeglądy techniczne wszystkich swoich kolejek. Celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim turystom, dlatego też istnieje konieczność przeprowadzenia odpowiednich prac serwisowych i konserwacyjnych.


Każdy turysta, który w najbliższym czasie planuje skorzystać z tego typu atrakcji, musi się przygotować na pewnego rodzaju utrudnienia. Mianowicie, podczas przeprowadzania prac serwisowych, kolejki będą nieczynne. Możliwe będzie jedynie zdobywanie danego szczytu poprzez wędrówkę. Przeglądy mają odbywać się stopniowo. Jako pierwsza, przerwę w swoim funkcjonowaniu będzie miała popularna kolejka górska na Kasprowy Wierch.


Przerwa w działalności kolejek górskich - kiedy i gdzie?


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, przerwa w działalności kolejek górskich, będzie odbywać się stopniowo. Podczas tego typu przerw, odbywać się będą również ćwiczenia ratownicze zorganizowane przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną, podczas których zostaną wykonane szkoleniowe próby ewakuacji pasażerów.


Poznaj: Najpopularniejsze polskie kolejki linowe w górach. Gdzie się wybrać?


Kalendarz przerw w działalności kolejek górskich przedstawia się następująco:


  • od 18 października do 5 listopada 2021 - przerwa w działalności kolejki na Kasprowy Wierch

  • od 2 do 26 listopada 2021 odbędzie się przegląd kolei na Mosorny Groń

  • od 15 do 30 listopada 2021 będzie miał miejsce przegląd kolejki na Palenicę

  • od 15 do 27 listopada 2021 nastąpią prace serwisowe przy kolejce na Górę Żar

  • od 29 listopada do 15 grudnia 2021 nastąpi przerwa w funkcjonowaniu kolejki na Gubałówkę.Apartament Zakątek

Apartament Zakątek

Żywiec, ul. Śliżowy Potok

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Góralskie Domki

Góralskie Domki

Szczawnica, ul. Sopotnicka

Kwatery i pokoje 9.6Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w górach


Zawieszenie działalności kolejek górskich PKL będzie na szczęście tylko krótkotrwałe. Każdy, kto planuje wyjazd w góry w tym właśnie czasie, ma do dyspozycji wiele innych wspaniałych atrakcji, które zapewnią wyjątkowo udany urlop w górach!Następny artykuł Lubisz wrocławskie...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej