Boże Narodzenie i Sylwester. Jakie atrakcje zaproponować gościom?

Boże Narodzenie i Sylwester. Jakie atrakcje zaproponować gościom?

Zbliża się tak długo wyczekiwany czas. Nie da się ukryć, że Święta Bożego Narodzenia i Sylwester to jeden z popularnych momentów, kiedy turyści opuszczają swoje miejsce zamieszkania i wyruszają na rozmaite podróże. Co Ty, jako właściciel obiektu, możesz zrobić, by ich urlop był w pełni udany i pełen licznych atrakcji?

Analizując zainteresowanie turystów w okresie świąteczno-noworocznym, należy podkreślić, że szczególnym zainteresowaniem będą cieszyć się tu miejscowości górskie, znane polskie miasta, a także w nieco mniejszym stopniu - morze. Każde z tych miejsc ma naprawdę wiele do zaoferowania. Każdy znajdzie tu doskonale rozwiniętą bazę noclegową, jak też miejsca, które zachwycą zarówno turystów poszukujących ciszy, jak i te osoby, które możliwie jak najpełniej chcą skorzystać z dostępnych atrakcji.


Nie da się ukryć, że czas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra jest niezwykły. Na wymarzony urlop wybieramy się całymi rodzinami. Wypoczynek w tym okresie nie ogranicza się tylko i wyłącznie do świętowania przy stole. Ludzie lubią odkrywać region, spędzać czas aktywnie, czy też spalać kalorie po świątecznych potrawach. Zazwyczaj, tego typu pobyt łączy Boże Narodzenie i nadejście Nowego Roku. Jednak są i tacy turyści, którzy przyjeżdżają tylko i wyłącznie na święta lub na szampańskiego sylwestra.


Przeczytaj koniecznie: Oferta na Boże Narodzenie i Sylwestra. Jak przygotować i o czym pamiętać?


Jak zaskoczyć i zachwycić gości podczas okresu świąteczno-noworocznego?


Z pewnością zauważyłeś już, jak duże jest zainteresowanie noclegami na Boże Narodzenie i na Nowy Rok. Jeśli do tej pory nie przygotowałeś zachęcającej oferty, to ostatni dzwonek, by nadrobić zaległości i zachęcić turystów do skorzystania z Twojej oferty. 


Pamiętaj, że usługi, które oferujesz nie powinny ograniczać się tylko i wyłącznie do samego noclegu. Dobrze będzie, jeśli zaproponujesz coś ciekawego, wyróżniającego Twój obiekt na tle innych. Jeśli coś ma zwrócić uwagę turystów, to właśnie udogodnienia i atrakcje, z których będą mogli korzystać. Na co warto zwrócić uwagę?


  • Kolacja wigilijna, śniadanie bożonarodzeniowe i wspólne kolędowaniefot. Nietjuh / pixabay.com, CC0 

Rozpoczynamy od najbardziej doniosłej chwili podczas całego wypoczynku podczas Świąt Bożego Narodzenia. Niezależnie, czy oferujesz usługę wyżywienia, czy też nie, warto jest zadbać o to, by Twoi goście podczas pobytu w Twoim obiekcie, mogli zjeść prawdziwą kolację wigilijną z 12 potrawami na stole.


Nie może tu oczywiście zabraknąć wspólnego świętowania i dzielenia się opłatkiem. Potrawy możesz przygotować samodzielnie lub skorzystać z usług firmy cateringowej, świadczącej tego typu usługi. Nie może tu zabraknąć wspólnego kolędowania. Dobrze, jeśli będzie to np. kapela góralska, grająca muzykę na żywo. Gwarantujemy, że wspólne kolędowanie będzie niezwykłe i to wszystko zachęci Twoich gości do śpiewania razem z zespołem.


Niezwykle ważny jest wystrój Twojego obiektu. Nie może tu oczywiście zabraknąć choinki, światełek i innego typu ozdób, które nadadzą Twojemu obiektowi niezwykły charakter. A co z prezentami? Mikołaj na pewno nie zapomni o gościach tu wypoczywających. Warto przygotować jakieś drobne prezenty lub gadżety firmowe. Twoi goście na pewno będą zachwyceni.


Warto podkreślić, że Boże Narodzenie nie kończy się na Wigilii. Warto zadbać również o to, by kolejnego dnia, Twoi goście mogli dalej wspólnie świętować. Zaproponuj im śniadanie bożonarodzeniowe i obiad - niech atmosfera świąt, towarzyszy im jak najdłużej.


Pamiętaj, że swoją ofertę obiektu możesz śmiało zamieścić w ofercie specjalnej portalu Nocowanie.pl “Boże Narodzenie”


  • Z kopyta kulig rwie…fot. TomaszProszek / pixabay.com, CC0

Nie od dziś wiadomo, że z zimą podczas Świąt Bożego Narodzenia bywa naprawdę różnie. Każdy, kto marzy o świętach jak z bajki, pełnych zimowej scenerii, w ostatnich latach może odczuwać pewnego rodzaju rozczarowanie. Z opadami śniegu mamy do czynienia praktycznie tylko w górach.


Jak będzie w tym roku? Chyba wszyscy liczymy na to, że to będzie czas pełen magii i zimowej atmosfery. A jeśli chcesz w pełni podkreślić niezwykłość i doniosłość tych świąt, to warto zorganizować kulig dla swoich gości. Może się to odbyć przy współpracy z lokalnymi firmami. Tego typu atrakcja pozwoli odkryć region z nieco innej perspektywy i sprawi niezwykłą radość Twoim gościom.


Poznaj: Najlepsze miejsca na zimowy kulig w Polsce


  • Zadbaj o aktywny wypoczynek swoich gościfot. Ri_Ya / pixabay.com, CC0

Większość osób, która planuje swój wymarzony wyjazd na święta i Nowy Rok, robi to w celu skorzystania z bogatej oferty stoków narciarskich, znajdujących się w miejscowościach, posiadających odpowiednią bazę narciarską. Połączenie świętowania z aktywny wypoczynkiem to coraz chętniej wybierany sposób wypoczynku w tym czasie.


Co Ty w tej sytuacji możesz zrobić? Jeśli w Twojej okolicy znajdują się wyciągi narciarskie, to warto nawiązać z nimi współpracę. Co zyskacie dzięki temu? Przede wszystkim reklamę. Twoi goście będą mogli odwiedzić stok, korzystając ze zniżki, a inni narciarze, będą mogli skorzystać z noclegu w Twoim obiekcie po korzystnej cenie. Prawda, że proste?


Sprawdź: Rowery i nie tylko. Jak zapewnić aktywność swoim gościom?


  • Zorganizuj bal sylwestrowy i huczne powitanie Nowego Rokufot. pixel2013 / pixabay.com, CC0

Podobnie, jak miało to miejsce podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, warto zadbać o zorganizowanie balu sylwestrowego dla Twoich gości. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku niezwykle ważna jest przestrzeń. Jeśli nie dysponujesz odpowiednią salą, to warto zorganizować tego typu imprezę w zaprzyjaźnionym lokalu.


Twoi goście, za odpowiednią kwotę, powinni otrzymać możliwość zabawy, ciepłe posiłki i przekąski, innego typu niespodzianki i bogaty program artystyczny. Niech będzie to czas wypełniony zabawą i wspaniałymi przeżyciami!


Zobacz: Turyści zaczynają rezerwować noclegi na sylwestra 2021/2022!


  • Pamiętaj o najmłodszych gościachfot. 12019 / pixabay.com, CC0

Niezwykle ważny w przypadku rodzinnych wyjazdów na święta i Sylwestra jest fakt, że przyjeżdżają tu również rodziny z dziećmi. Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, powinieneś również zapewnić odpowiednią rozrywkę swoim najmłodszym gościom.


Co może być tu dobrym rozwiązaniem? Na pewno zorganizowana wizyta św. Mikołaja, wspomniany wcześniej kulig, konkurs w lepieniu bałwana, bitwa na śnieżki z gośćmi, wypoczywającymi w hotelu


W przypadku imprezy sylwestrowej, dobrym rozwiązaniem będzie dziecięca impreza sylwestrowa, podczas której dzieci, pod opieką animatora, spędzą miło czas, korzystając z licznych atrakcji, dostosowanych do swojego wieku. Rodzice w tym czasie, w spokoju będą mogli bawić się na hucznej zabawie sylwestrowej.


Przeczytaj koniecznie: Jak urozmaicić wypoczynek w obiekcie dzieciom i młodzieży?


Mamy nadzieję, że tych kilka porad, pozwoli Ci przygotować wyjątkową i pełną atrakcji ofertę na okres świąteczno-noworoczny. Gwarantujemy, że Twoi goście będą zadowoleni tego typu rozwiązaniami!Następny artykuł Przerwa w kursowaniu...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej