Przygoda 4. Obszary medium. Fotografia w gdańskiej ASP

Wystawa jest prezentacją dokonań kilkudziesięciu autorów, studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, uczniów profesora Witolda Węgrzyna. Prace powstały w Pracowni Fotografii oraz na Studiach Zaocznych o specjalizacji fotograficznej na Wydziale Malarstwa i Grafiki.

Są wśród nich także fotografie realizowane w formie odpowiedzi na postawione problemy, fragmenty prac dyplomowych wykonane w ciągu ostatnich trzech lat i aneksy dyplomów na kierunku Grafika.

O wystawie pisze we wstępie do katalogu prof. W. Węgrzyn: Izomorficzny charakter fotografii, która rejestruje w jednej chwili wszystko, co jest w zasięgu obiektywu i co zostało ujawnione przez światło sprawia, że jest ona głównie nośnikiem informacji i posiada funkcje komunikatu wizualnego (dokumentu). Jest on często zbyt bogaty w szczegóły i nie posiada określonej hierarchii ważności znaków i znaczeń. Fotografia, w której dąży się do poszukiwania wartości artystycznych, będzie relacją pomiędzy fotografowanym obiektem (przedmiotem), a obrazem obiektu i stanie się kluczem do określenia wartości, czyli osobowość twórcy, wniesiona do zarejestrowanego wizerunku przełoży się na jakość i klasę utworu (dzieła). Powstały obraz (znak) pozwoli odwołać się do świata realnego, do znaczenia znaku, pozwoli odczytać powziętą ideę czy problem, stworzy możliwość przeżycia i refleksji. Będzie zatem “dzianiem się“ w obrębie konkretnej koncepcji i indywidualności artysty, oryginalności języka, ekspresji i siły przekazu.

Fotografia jako określony model we współczesnej kulturze, w której wszystko zdaje się tracić aktualność i świeżość, staje się istotnym przekaźnikiem i szczególnie ważnym medium (...).

Wystawa przygotowana we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, czynna do 9 kwietnia od wtorku do niedzieli w godz. 11.00 – 18.00.

Ceny biletów: normalny – 3 zł, ulgowy – 2 zł, bilet szkolny grupowy – 1 zł.
We środy wstęp wolny.

Kuratorzy: Witold Węgrzyn, Michał Węgrzyn.

Źródło: www.pgs.pl

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również