Rekordowe zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami! Maleje liczba wolnych miejsc

Rekordowe zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami! Maleje liczba wolnych miejsc

Po długim weekendzie czerwcowym turyści nie stracili zainteresowania wyjazdami. Wręcz przeciwnie! Ich apetyt na wypoczynek w Polsce stale rośnie, o czym świadczy kolejny rekord, jaki w weekend odnotował portal Nocowanie.pl.

Duże zainteresowanie wyjazdami w maju oraz rekordowy popyt na noclegi podczas długiego weekendu czerwcowego stanowiły tylko wstęp do tego, co dzieje się w tej chwili. Polacy dosłownie rzucili się na rezerwacje, o czym świadczy miniony weekend. Portal Nocowanie.pl odnotował kolejny rekord pod względem liczby zapytań o wolne noclegi, jakie turyści wysyłali do właścicieli obiektów!

Nastroje w branży poprawiło też zwiększenie limitu gości w hotelach oraz pensjonatach. Od 26 czerwca będzie on wynosił 75%, co dla turystów na pewno stanowi dodatkowy bodziec do rezerwowania noclegów na wakacje.

Obserwujemy kolosalne zainteresowanie turystów. Notujemy historyczne rekordy pod względem wysyłanej przez nich dziennej liczby zapytań o wolne noclegi - mówi Tomasz Machała, prezes portalu Nocowanie.pl. - W tej chwili jest ona wyższa niż rok temu w szczycie sezonu. Jest to wyraźny sygnał, że Polska stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku, a nasz portal jest sprawdzonym źródłem zarówno ofert noclegowych, jak też inspiracji turystycznych – dodaje Tomasz Machała.

Wakacje 2021. Które terminy są najchętniej rezerwowane?


W tej chwili dokładnie widać, jakie terminy na wakacje turyści rezerwują najchętniej. W ostatni weekend najwięcej zapytań odnosiło się do pobytów w ostatnim tygodniu lipca oraz pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy wypada półmetek wakacji. Wiele wysyłanych wiadomości dotyczyło też wcześniejszych terminów na lipiec.

Obserwujemy także, że sierpień nie jest już tak atrakcyjny dla wczasowiczów. Rodziny zaczynają myśleć o powrocie dzieci do szkół, stąd tendencja do omijania przez nie sierpniowych dat - zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Warto mieć to na względzie, szukając odpowiedniego terminu na urlop. Koniec sierpnia oraz początek września mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy chce się uniknąć tłumów.

Zobacz wybrane noclegi na wakacje:
Willa - Pensjonat Bajka

Willa - Pensjonat Bajka

Międzybrodzie Żywieckie, ul. Leśna

Domki 10.0
Hotel Jagna

Hotel Jagna

Szklarska Poręba, ul. Odrodzenia

Hotele 9.7
Dom Tomusik

Dom Tomusik

Zakopane, ul. Hr. Władysława Zamoyskiego

Kwatery i pokoje 10.0

Gdzie latem będą wypoczywać Polacy?


Podczas minionego weekendu najwięcej zapytań o noclegi na wakacje trafiło do Władysławowa - 4,6% wszystkich wysłanych w tym czasie. Kolejne na liście było Zakopane (3,9%), Łeba (3,5%), Sarbinowo (2,9%) oraz Mielno (2,4%). Warto zauważyć, że w topowej dziesiątce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków poza Zakopanem mamy same nadmorskie destynacje.

Szukając noclegów, trzeba mieć na względzie, że przestrzeń na plaży nad Morzem Bałtyckim trzeba będzie dzielić z wieloma innymi osobami, które miały podobny pomysł na urlop.

Turyści, którzy wakacje chcą spędzić z daleka od tłumu, mogą wybrać na przykład południe kraju. Wędrówki po górach mogą być równie relaksujące, jak wsłuchiwanie się w szum morskich fal. Do tego krajobrazy są o wiele bardziej urozmaicone, a górskie widoki zapierają dech w piersiach. Polecane kierunki to nie tylko Tatry. Warto pomyśleć o wyjeździe w Pieniny, Karkonosze albo Bieszczady, gdzie zagęszczenie miejscowości jest mniejsze. Dzięki temu nadchodzące wakacje można spędzić z daleka od tłumu, ciesząc się bliskością przyrody.

Sprawdź znakomite noclegi w górach:
Apartamenty Śnieżka View

Apartamenty Śnieżka View

Karpacz, ul. Ogrodnicza

Apartamenty 9.8
Gościniec Beskidnik

Gościniec Beskidnik

Polańczyk, ul. Bieszczadzka

Domki 10.0
Willa Magiera

Willa Magiera

Sromowce Niżne, ul. Trzech Koron

Wille 9.5

Następny artykuł Opublikowano aktualne...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej