Rekreacja w obiekcie noclegowym. Co możesz zaoferować gościom?

Rekreacja w obiekcie noclegowym. Co możesz zaoferować gościom?

Nie od dziś wiadomo, że urlop służy przede wszystkim błogiemu lenistwu. Są jednak tacy, którzy lubią spędzać czas aktywnie. By Twoi goście byli w pełni zadowoleni, warto zaoferować im możliwość skorzystania z wszelkiego typu rekreacji. Co możesz zaoferować i jak zorganizować to w Twoim obiekcie noclegowym?

O należytą aktywność fizyczną dba chyba każdy z nas. Jest to szczególnie ważne np. podczas pracy z domu (home office). Należy zaznaczyć, że sezon wakacyjny zapowiada się w pełni udanie, pod względem wyjazdów, jak i wszelkiego typu aktywności.


Prowadząc obiekt noclegowy, z pewnością robisz absolutnie wszystko, by Twoi turyści czerpali zadowolenie, zarówno z noclegu, jak i z usług dodatkowych, z których mogą korzystać podczas pobytu w Twoim obiekcie. Mówi się, że sport to zdrowie, dlatego też niezwykle ważne wydaje się zapewnienie rekreacji. Wydaje się to nieco skomplikowane, ale istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym sport i rekreacja powinny być zapewnione na możliwie wzorowym poziomie. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku niezwykle ważne wydaje się otoczenie obiektu - musi być ono na tyle duże, by goście mieli gdzie spędzić swój wolny czas. Nieco gorzej może wyglądać sytuacja w przypadku obiektów, które zlokalizowane są w ścisłym centrum danej miejscowości. Tu z powodzeniem można jednak wykorzystać wszelkiego typu przestrzeń, znajdującą się wewnątrz danego obiektu. 


Zastanawiasz się nad tym, jakie udogodnienia możesz wprowadzić w swoim obiekcie noclegowym? Przeczytaj koniecznie: Udogodnienia w obiekcie noclegowym. Na co turyści najczęściej zwracają uwagę?


Jak zadbać o rekreację w obiekcie noclegowym?


Prowadząc biznes, jakim jest obiekt noclegowy, musisz pamiętać o tym, że rekreacja jest funkcją dodatkową, którą możesz zaoferować swoim gościom. Jest to obowiązkowe w obiektach 3-gwiazdkowych w miejscowościach wypoczynkowych oraz we wszystkich hotelach 4- i 5-gwiazdkowych. Taka konieczność wynika z rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy. W grupie usług rekreacyjnych znajdują się: zespoły odnowy biologicznej, basen, sauna, solarium, siłownia i wszelkiego typu inne aktywności, z których mogą korzystać goście.fot. tookapic / pixabay.com, CC0

Musisz pamiętać również o tym, że wyżej wymienione kategorie obiektów muszą zapewnić przynajmniej dwie tego typu rekreacje. Planując zapewnić tego typu udogodnienia swoim gościom, najlepiej jest rozpocząć od wyznaczenia grupy docelowej, która będzie mogła korzystać z tego typu udogodnień - czy tylko dla gości obiektu, czy również dla osób z zewnątrz. Dlatego też bardzo często strefa rekreacyjna jest wydzieloną częścią obiektu, do której każdy będzie mógł mieć dostęp, bez konieczności wchodzenia na recepcję.


Co możesz zaoferować swoim gościom?


Jeśli chcesz zorganizować strefę rekreacyjną w swoim obiekcie, możesz to zrobić na naprawdę wiele sposobów. Są to zarówno te mniejsze, jak i większe inwestycje. Każda z nich powinna sprawić dużą radość Twoim gościom, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem tego typu udogodnień.


Zasada w tym przypadku jest prosta. Postaraj się zorganizować tego typu udogodnienia rekreacyjne, z których będą mogły korzystać wszystkie grupy wiekowe, które wypoczywają w Twoim obiekcie.


Do najpopularniejszych udogodnień rekreacyjnych w obiektach noclegowych, należą przede wszystkim:


  • Rowery


Jest to udogodnienie, które z roku na rok pojawia się w coraz większej ilości obiektów noclegowych. Pozwalają one poznać region i najbliższą okolicę z perspektywy dwóch kółek, bardzo często dojeżdżając do miejsca, do którego dojazd samochodem graniczy z cudem. Warto zaoferować kilka rowerów, również tych dla dzieci, co zdecydowanie przyczyni się do rozwoju rekreacji w obiekcie i w dużej mierze przyczyni się do zadowolenia Gości.


  • Basen


To kolejna z możliwości rekreacji, którą możesz zapewnić swoim gościom w Twoim obiekcie noclegowym. Z tego typu udogodnienia najczęściej Twoi goście korzystają latem. Nie musi to być pełnowymiarowy basen olimpijski z aquaparkiem. Wystarczy niewielka niecka, czy jacuzzi, w których Twoi goście mogą popływać lub po prostu się zrelaksować.


  • Boisko do siatkówki/badmintona


To doskonała propozycja rozrywki, zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Boisko do tego typu sportu, możesz zorganizować tak naprawdę wszędzie. Wystarczy trawnik i siatka. Jeśli chcesz zapewnić tego typu udogodnienie swoim gościom, to pamiętaj o tym, by zapewnić również niezbędny sprzęt do uprawiania tego typu sportu, w tym piłki, czy lotki i rakietki. Dobra zabawa - gwarantowana!


  • Kijki do nordic-walking


To niezwykle proste, ale na pewno dużo dające udogodnienie dla Twoich gości. Spora część osób i to nie tylko starszych, lub spacery po najbliższej okolicy. Warto w związku z tym zorganizować kilka par kijków do nordic-walking, które będą mogli zabrać ze sobą na spacer. Gwarantujemy, że tego typu udogodnienie rekreacyjne na pewno będzie mile widziane wśród Twoich gości.


  • Siłownia/fitness


Jeśli Twoje możliwości finansowe pozwalają zorganizować siłownię lub centrum fitness w Twoim obiekcie, to jest to jak najbardziej trafione rozwiązanie. Tego typu udogodnienie możesz zorganizować pod chmurką lub wewnątrz budynku. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku basenu, nie musi być to cały kompleks. W zupełności wystarczy stacjonarny rower do treningu, bieżnia, czy siłownia “pod chmurką”.


  • Centrum SPA


Kolejne udogodnienie jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku turystek, odwiedzających dany obiekt noclegowy. Gabinety odnowy biologicznej, centrum SPA, masaże, czy zabiegi kosmetyczne - to niezwykle ważne kwestie dla naszej duszy i ciała. Wszystko to pozwala w pełni zrelaksować się po trudach dnia codziennego, po męczącym dniu, jak też przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia. Warto zainwestować swoje fundusze w tego typu udogodnienie.


  • Inne udogodnienia


Przeglądając oferty obiektów noclegowych, można się natknąć na naprawdę rozmaite udogodnienia rekreacyjne, które są oferowane gościom, przebywającym w obiekcie noclegowym. I tak, możesz np. zorganizować korty tenisowe o sztucznej nawierzchni, kort do squasha, symulator do gry w golfa, czy pole do minigolfa. Dobrze jest również przygotować salę gier i zabaw z bilardem, piłkarzykami, stołami do ping ponga i cymbergajem. Gwarantujemy, że tego typu udogodnienia staną się niezwykle popularne wśród każdego turysty.


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas udogodnienia rekreacyjne, zachęcą Cię do wprowadzenia ich do oferty Twojego obiektu. Pamiętaj, że sport i rozrywka to niezwykle ważne kwestie udanego wypoczynku - Twoi goście na pewno to docenią.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej