Polski kurort zyska jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Co się zmieni?

Polski kurort zyska jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Co się zmieni?

Jeśli lubisz wypoczywać nad polskim morzem, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, ile pięknego ma do zaoferowania ma ten wspaniały region. Klimatyczne miejscowości i piękne plaże pozwalają miło spędzić czas o każdej porze roku. Nie bez powodu uznawane są za te najpiękniejsze na świecie. A będzie jeszcze lepiej. Jedna z popularnych miejscowości na polskim Wybrzeżu zmieni się nie do poznania.

Sezon letni coraz bliżej. To jasny znak, że czas rozpocząć poszukiwania wymarzonego noclegu, jeśli macie w planach wakacje nad morzem. Nie ulega żadnej wątpliwości, że podobnie, jak w latach ubiegłych, największym zainteresowaniem powinny cieszyć się domki Władysławowo, czy apartamenty Kołobrzeg


To, co niewątpliwie zachęca turystów do wypoczynku w tej części naszego kraju, to z pewnością piękne plaże i kąpieliska. Podczas upalnych dni, niezwykle trudno jest znaleźć odrobinę przestrzeni w tych najpopularniejszych miejscowościach. Jeśli rozważasz w najbliższym czasie pobyt nad morzem, to warto jest wziąć pod uwagę popularny kurort, znajdujący się w pobliżu Trójmiasta. Przed rozpoczęciem sezonu letniego zajdzie tu wiele znaczących zmian, dzięki czemu turyści będą mogli tu korzystać z jednej z najpiękniejszych plaż na świecie.


Poznaj: TOP 25 miejscowości nad polskim morzem. Gdzie się wybrać?


Rewa - duże zmiany w popularnym kurorcie


Jeśli podczas zbliżającego się sezonu letniego zamierzasz wybrać kwatery i pokoje Rewa, to wszystko wskazuje na to, że dokonałeś naprawdę słusznego wyboru. Dlaczego? W tej popularnej miejscowości na Kaszubach zajdą istotne zmiany, dzięki którym ten nadmorski kurort stanie się jeszcze piękniejszy i dostosowany do potrzeb turystów.

Największe zmiany dotyczą przede wszystkim plaży, która zostanie poszerzona na odcinku od Cypla Redłowskiego do mola. Okazuje się, że nie będzie to jedna zmiana, związana z miejscem wypoczynku turystów. Warto podkreślić, że na odcinku od mola w kierunku Rezerwatu Przyrody Beka powstanie zupełnie nowa plaża.


Zobacz koniecznie: Pomysły na polskie wakacje. Najlepsze plaże!


Prace mają rozpocząć się już w maju i wszystko wskazuje na to, że zostaną ukończone jeszcze przed wakacjami. Po poszerzeniu plaża będzie miała szerokość od 45 do 50 metrów. Piasek potrzebny do poszerzenia plaży będzie pochodził z dna Bałtyku.


Zupełnie nowa plaża w Rewie - kiedy powstanie?


Jeśli zaś chodzi o nową plażę, która ma powstać w Rewie, to według założeń, cały odcinek od mola w kierunku Rezerwatu Przyrody Beka powinien zostać ukończony w połowie lipca 2023.fot. Monika / zdjecia.nocowanie.pl

Zostanie tu wykonana refulacja, której celem jest powiększenie plaży, dzięki czemu zwiększy się ochrona brzegu. Szeroka i wyższa plaża oddala miejsce rozbijania się fal morskich o brzeg, co przyczynia się do ochrony zabudowań czy infrastruktury, zwiększa się walory turystyczne plaży poprzez jej poszerzenie i podwyższenie.


Przeczytaj również: Okolice Trójmiasta - co warto zobaczyć?


Prace mają zostać przeprowadzone w ramach modernizacji toru podejściowego do Portu Gdynia, podobnie jak w Babich Dołach i Mechelinkach. W ten sposób, specjaliści chcą zwiększyć ochronę przeciwpowodziową poprzez podniesienie plaży do rzędnej powyżej 2 metrów na odcinku od molo w głąb Zatoki Puckiej.


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi w Rewie:

Wszystko wskazuje na to, że Rewa stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. Nie pozostaje, w związku z tym, nic innego, jak zaplanować swoje wakacje w tej popularnej miejscowości.Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej