Rowery i nie tylko. Jak zapewnić aktywność swoim gościom?

Rowery i nie tylko. Jak zapewnić aktywność swoim gościom?

Na pełne zadowolenie gości, wypoczywających w Twoim obiekcie noclegowym, wpływ ma wiele niezwykle ważnych czynników. To przede wszystkim komfort, obsługa, ale również udogodnienia, z których mogą korzystać turyści. Można do nich zaliczyć również te bardziej aktywne formy, bo nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jak możesz zapewnić aktywność swoim gościom?

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. W dużej mierze przyczynia się do poprawy stanu naszego zdrowia i poprawia samopoczucie. Wyjazd na urlop i uwolnienie się od codzienności, w zdecydowanej większości, nie oznacza urlopu od aktywności fizycznej. Widać to na każdym kroku - ludzie biegają po plaży, czy lasach, jeżdżą na rowerze, czy uprawiają inne sporty.


Jako właściciel obiektu noclegowego, dokładasz wszelkich starań, by każdy czerpał zadowolenie z pobytu w Twoim obiekcie. Starasz się, by oferta była z jednej strony urozmaicona, a z drugiej - dostosowana do potrzeb Twoich gości. A że zdrowy styl życia jest niezwykle ważny w życiu większości osób, to warto wprowadzić pewne elementy do oferty Twojego obiektu.


Przeczytaj również: Udogodnienia w obiekcie noclegowym. Na co turyści najczęściej zwracają uwagę?


Jak zadbać o aktywność gości w obiekcie noclegowym?


Wprowadzenie udogodnień, zapewniających aktywność Twoim gościom, wcale nie jest takie trudne i skomplikowane. Oczywiście, wymagają one większych lub mniejszych nakładów finansowych, ale większość w nich jesteś w stanie zapewnić przy niewielkich kosztach. 


Warto podkreślić, że spora część obiektów noclegowych, w ostatnim czasie wprowadza oferty aktywnego wypoczynku, w której każdy znajdzie wiele propozycji dla osób aktywnych fizycznie, przez co nikt absolutnie nie zazna nudy i monotonii. Co zatem warto zrobić, byś i Ty mógł wprowadzić tego typu ofertę? Sprawdźmy!


Poznaj: Darmowe usługi, które warto zaproponować gościom


  • Roweryfot. Pexels / pixabay.com, CC0

Rozpoczynamy od najprostszego rozwiązania, które powinno zadowolić większość Twoich klientów. Jeżeli Twoja okolica jest bogata w trasy rowerowe i miejsca, które warto odwiedzić z perspektywy dwóch kółek, to aż grzech tego nie wykorzystać. Zapewnienie rowerów dla gości, może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj, że najlepiej zakupić kilka sztuk rowerów. Jeśli Twoje możliwości finansowe na to pozwalają, to warto pomyśleć nad założeniem większej wypożyczalni rowerów. Na pewno powinny się tu znaleźć rowery miejskie, dostosowane do jazdy po trudnym terenie, czy też przeznaczone dla mężczyzn, kobiet, no i rzecz jasna - dzieci. To już od Ciebie zależy, czy za udostępnienie roweru gościom, będziesz pobierał opłatę, czy też będzie to nieodpłatny element całej oferty pobytu.


  • Kijki do nordic-walkingfot. 5598375 / pixabay.com, CC0

To rozwiązanie, z pewnością przypadnie do gustu osobom starszym. Chociaż nie oznacza to, że z kijków do nordic-walking, nie będą korzystać osoby młodsze. O popularności tej formy aktywności, możemy przekonać się wszędzie. Ludzie chętnie chodzą z kijkami w większych miastach, czy w miejscowościach wypoczynkowych. Co prawda, niektórzy mają swoje własne kije. Ale warto zapewnić do nich dostęp, by nie było potrzeby ich zabierania z naszego domu. Zadbaj o to, by w Twojej ofercie znalazło się przynajmniej 5 par kijków.


  • Boisko do gry w siatkówkę, badmintona lub piłkę nożnąfot. phillipkofler / pixabay.com, CC0

Jeżeli wokół Twojego obiektu jest odpowiednia przestrzeń, to warto pomyśleć nad zorganizowaniem miejsca, w którym Twoi goście będą mogli pograć w siatkówkę, badmintona lub piłkę nożną. Oczywiście, nie musi to być profesjonalne boisko z trybunami. Wystarczy kawałek trawy, siatka ze słupkami i bramki, które możesz zakupić w każdym większym sklepie sportowym. Zadowolenie Twoich gości, szczególnie dzieci, na pewno będzie olbrzymie.


  • Plac zabaw dla dziecifot. Free-Photos / pixabay.com, CC0

A skoro już wspomnieliśmy o dzieciach, to warto zadbać o aktywność tych najmniejszych gości. Wiadomo, że każde dziecko potrzebuje ruchu, a ciągłe przesiadywanie w pokoju z rodzicami, będzie dla niego najzwyczajniej w świecie - nudne. Podobnie, jak w przypadku boiska, warto zorganizować plac zabaw. Niech przynajmniej będzie to huśtawka i piaskownica. Jeśli nie masz wystarczającego terenu wokół obiektu, to możesz na ten cel przeznaczyć pomieszczenie w obiekcie, tworząc specjalny pokój zabaw. Doskonałym rozwiązaniem będzie również trampolina dla dzieci w ogrodzie.


Zobacz: Wakacje dla najmłodszych. Jak urozmaicić ich pobyt na rodzinnych wyjazdach?


  • A może paintball?fot. micahchelf / pixabay.com, CC0

Jeżeli Twój obiekt znajduje się z dala od innych zabudowań, a wokół rozciąga się las lub pagórkowate tereny, to śmiało możesz to wykorzystać na zapewnienie bardziej zaawansowanej aktywności dla swoich gości. Zorganizuj im gry terenowe lub paintball. Jest to popularna i niezwykle integrująca gra na kulki z farbą, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Opiera się ona na pewnym scenariuszu, gdzie liczy się nie tylko szybkość działania, ale przede wszystkim przyjęta taktyka, determinacja oraz trzeźwość myślenia. Paintball to gra zespołowa, która pozwoli zintegrować Twoich gości. Stajemy się sprytnymi i przebiegłymi rywalami, a świetna zabawa połączona jest z zdrową rywalizacją.


Paintball to aktywność polecana, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jest rewelacyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla osób w każdym wieku!


  • Siłownia lub basenfot. andremcenroe / pixabay.com, CC0

Kolejna propozycja na pewno wymagać będzie nieco większych nakładów finansowych. Są jednak zdecydowanie prostsze rozwiązania. Nie musisz organizować profesjonalnej siłowni z każdym możliwym sprzętem. Wystarczy, że zapewnisz bieżnię i rowerek treningowy. Warto przeznaczyć ku temu odpowiednią przestrzeń, w której Twoi goście będą mogli oddać się swojej ulubionej aktywności.fot. Free-Photos / pixabay.com, CC0


Podobnie wygląda sytuacja z basenem. Możesz go zorganizować w ogrodzie lub wewnątrz budynku. Oczywiście wymaga to dużych kosztów i odpowiednich zezwoleń. Prostym rozwiązaniem może okazać się np. basen stelażowy w ogrodzie, który coraz częściej jest stosowany przez większość właścicieli obiektów noclegowych.


Mamy nadzieję, że tych kilka rozwiązań, pozwoli Ci urozmaicić ofertę i zadbać o aktywność fizyczną Twoich gości. Zacznij działać już teraz!Następny artykuł Pogoda na wrzesień 2022 w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej