Rymanów-Zdrój na weekend - co warto zobaczyć?

Rymanów-Zdrój na weekend - co warto zobaczyć?


Rymanów-Zdrój łączy w sobie cechy klimatu nadmorskiego oraz górskiego. Zachwyca pięknymi krajobrazami oraz licznymi zabytkami. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek, dla każdego. Co warto zobaczyć? Które miejsca odwiedzić? Zobaczcie sami!

Rymanów-Zdrój to niewielki kurort uzdrowiskowy leżący w województwie podkarpackim, na granicy Beskidu Niskiego oraz Pogórza Bukowskiego. Cechą charakterystyczną uzdrowiska jest jego klimat – łączy on w sobie bowiem cechy klimatu nadmorskiego oraz górskiego. Jako miasteczko uzdrowiskowe Rymanów-Zdrój może pochwalić się trzema ujściami wód leczniczych oraz ofertą zabiegów leczniczych nie tylko dla osób starszych, ale również dla dzieci. Charakter uzdrowiskowy miasteczka dostrzeżono już w drugiej połowie XIX wieku, a podczas spacerów po okolicy na zwiedzających czekają zabudowania pamiętające początki kurortu. Ze względu na położenie, klimat, liczne zabytki oraz szeroką ofertę dla kuracjuszy w każdym wieku Rymanów-Zdrój sprawdza się jako doskonałe miejsce na regeneracyjny urlop.


Co warto zobaczyć w Rymanowie-Zdroju?


Poza korzystaniem z naturalnych walorów Rymanowa-Zdroju warto znaleźć chwilę na odnalezienie okolicznych zabytków. Jedną z głównych atrakcji okolicy jest Dwór Potockich wraz z parkiem krajobrazowym. Pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku obiekt stanowi niezwykle popularne miejsce wśród przyjeżdżających tu wczasowiczów. Został on wybudowany dla właścicielki Rymanowa – Zofii Skórskiej – natomiast od 1873 roku należał do Stanisława i Anny Potockich – założycieli miasteczka.

Kolejnym interesującym zabytkiem znajdującym się w Rymanowie-Zdroju jest kościół pw. świętego Wawrzyńca. Pochodzącą z 1779 roku świątynię w stylu barokowym wybudowano z inicjatywy Józefa z Tenczyna Ossolińskiego, który sfinansował całe przedsięwzięcie. Odwiedzając wnętrze kościoła ,będziemy mogli zobaczyć obraz Matki Boskiej Bolesnej namalowany na desce i zdobiący główny ołtarz oraz znajdujące się w przedsionku figury św. Piotra i Pawła.

Wartym uwagi zabytkiem w Rymanowie-Zdroju jest także synagoga pochodząca z pierwszej połowy XVII wieku. Ze względu na swój wiek jest ona najstarszą synagogą na terenie województwa podkarpackiego oraz jedną z najstarszych w całej Polsce.

Wizyta w Rymanowie-Zdroju może spodobać się również najmłodszym. Po wizycie w Parku Zdrojowym i skorzystaniu z lokalnych dobrodziejstw natury mogą one przekonać zrelaksowanych rodziców do wizyty w Śliwkowej Krainie. W parku zabaw dzieci mogą szaleć w dmuchanym basenie z kolorowymi kulkami, dmuchanych zjeżdżalniach oraz bawić się na klasycznych atrakcjach – w piaskownicy, domku zabaw, ciuchci czy bujać się na zwierzątkach na sprężynach. Na terenie placu organizowane są także zabawy, ogniska, zawody oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Z charakterystycznego klimatu okolicy można korzystać, wędrując miejscowymi szlakami i ścieżkami turystycznymi. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wyruszyć na wycieczkę trasą prowadzącą do Iwonicza-Zdroju – okolicznego uzdrowiska, z którego możemy wyruszyć na podbój szlaków wiodących przez Beskid Niski. W okolicy czeka na nas również ścieżka przyrodnicza, która zabierze nas do punktów widokowych oraz miejsc historycznych, takich jak Góra Zamczyska czy miejsce dawnej osady Łemkowskiej z drewnianymi figurami rozbójników.Noclegi w Rymanowie-Zdroju


Najbardziej reprezentatywną kategorią noclegów w Rymanowie-Zdroju jest agroturystyka. Cena za usługę w tej kategorii może wynieść nawet od 25 złotych. Natomiast średnia cena noclegów w Rymanowie-Zdroju to 80 złotych. Warto pamiętać także o tym, że cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie sezonu oraz w weekendy. Ceny weekendowe w Rymanowie-Zdroju mogą być o kilkanaście procent wyższe niż w dzień powszedni.

Następny artykuł Najpiękniejsze miejsca w...

Komentarze (2)

Paweł Z Rymanowa-Zdroju

3 miesiące temu
co za głupoty są tu powypisywane!. Część opisywanych atrakcji jest w Rymanowie, a nie w Rymanowie-Zdroju. To dwie różne miejscowości. Pisanie, że kościół pw. świętego Wawrzyńca, synagoga czy dwór jest w Rymanowie-Zdroju, to okłamywanie czytelników.

Agnieszka

3 miesiące temu
fajnie że o tym napisałeś, ponieważ wybieram się do Rymanowa-Zdroju i straciłabym tylko czas planując sobie wycieczkę i zwiedzanie przy pomocy tego artykułu - dzięki :)

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej