Ścieżka w chmurach powstaje w Świeradowie-Zdroju

Ścieżka w chmurach powstaje w Świeradowie-Zdroju

W Świeradowie-Zdroju powstaje wspaniała atrakcja turystyczna. Tzw. ścieżka w chmurach. Jak zapowiadają inwestorzy - najwyższa w Polsce i jedyna wieża widokowa tego typu w Europie, którą będzie można odwiedzić po zmroku. Kiedy otwarcie? Jakie atrakcje są przygotowywane? O tym poniżej.

Wieże widokowe połączone ze ścieżkami w koronach drzew od lat cieszą się sporą popularnością wśród turystów, w całej Europie. Takie obiekty są przystępne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób z niepełnosprawnością, dlatego też stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Już niebawem w Polsce otwarta zostanie nowa i niezwykle atrakcyjna wieża. W Świeradowie-Zdroju.

Pierwsze zapowiedzi budowy ścieżki w chmurach w Świeradowie-Zdroju pojawiły się już wiosną 2017 roku. I już wtedy mówiło się o tym, że będzie to najwyższa wieża w Polsce. Zaplanowano, że powstanie ona na nie na samym szczycie Świeradowca, ale nad miastem, czyli u podnóża góry.

Projekt zakładał w sumie trzy kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie, w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży, gdzie turyści zobaczą las na wszystkich poziomach. Wieża miała zostać wkomponowana w las w ten sposób, że drzewa znajdą się również w jej wnętrzu.

Wieża widokowa ma liczyć 70 metrów. Górny taras widokowy będzie znajdować się na wysokości 55 metrów. A spacer po wieży ma mieć długość 800 m. Co ciekawe, ze ścieżki będzie można nie tylko zejść, ale także zjechać! Powstać ma tam bowiem 103-metrowa specjalna ślizgawka.

Budowę ścieżki rozpoczęto w czerwcu 2020 roku, a finał prac przewidziano na wiosnę 2021 roku. Inwestorem jest Jiří Rulíšek – Czech, który stworzył wieżę w Dolni Moravie.

Ski & Bike Haus

Ski & Bike Haus

Świeradów-Zdrój, ul. Spokojna

Apartamenty 9.8
Klinika Młodości Medical SPA

Klinika Młodości Medical SPA

Świeradów Zdrój, ul. Spadzista

Hotele 8.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Gościnne Harbulówka

Pokoje Gościnne Harbulówka

Świeradów Zdrój, ul. Willowa

Kwatery i pokoje 9.6Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju. Największe atrakcje


O powstającej w Świeradowie-Zdroju ścieżce w chmurach wiemy coraz więcej. Coraz chętniej wypowiadają się na ten temat inwestorzy i coraz chętniej piszą o tym media. Być może dlatego, że termin otwarcia wieży zbliża się wielkimi krokami...?

Z doniesień medialnych wynika, że na szczycie ścieżki znajdzie się łezka z siatki – to atrakcja dla bardziej odważnych turystów. Z kolei dla tych, którzy uwielbiają adrenalinę w dużej dawce przewidziano przeszklony pomost, tuż ponad konarami drzew.

Dzieci na pewno z chęcią skorzystają z zawieszonego tzw. kokonu pająka, do którego będzie można dostać się z trzech rożnych poziomów. Atrakcyjne będzie także samo zejście na dół. Dla najodważniejszych dostępna będzie oczywiście opcja zjazdu zjeżdżalnią o długości 103 m i kącie nachylenia 29% na najniższy poziom.

Na tym atrakcje się nie kończą! Tym co wyróżni świeradowską wieżę od pozostałych ścieżek w koronach drzew funkcjonujących w całej Europie, to możliwość zwiedzania jej po zmroku. Czy wyobrażacie sobie obserwowanie przyrody Gór Izerskich nocą? Podglądanie nietoperzy w podczerwieni...? Tak, to wszystko będzie możliwe!

Oprócz tego, że oświetlona wieża będzie czynna dla turystów w nocy, jako innowację przewidziano pomost, na którym będzie możliwość organizacji rożnych wydarzeń muzycznych. Brzmi wspaniale, prawda?

Poszukaj noclegu w Świeradowie-Zdroju

Następny artykuł Niedziele handlowe i dni...

Komentarze

Zobacz również