Górski Park Przygód. Już niedługo wyjątkowa atrakcja na skalę europejską!

Górski Park Przygód. Już niedługo wyjątkowa atrakcja na skalę europejską!

Każdy wyjazd w góry można traktować jako pewnego rodzaju przygodę, niezależnie od tego, czy swój wolny czas spędzamy aktywnie, czy wręcz przeciwnie. Do regionów, który chętnie wybieramy na swój urlop w górach, bardzo często wybieramy Dolny Śląsk. To właśnie tu, a dokładniej w Świeradowie-Zdroju, już wkrótce powstanie Górski Park Przygód.

Góry to ta część naszego kraju, która jest chętnie wybierana również na sezon letni i wakacje. Lubimy zdobywać szczyty, przemierzając malownicze szlaki turystyczne i korzystać z atrakcji, które znajdują się w danej miejscowości.


Świeradów-Zdrój, w którym powstaje Górski Park Przygód, to miasteczko o walorach uzdrowiskowych, znajdujące się w Górach Izerskich. Wyróżnia się lokalizacją oraz piękną przyrodą, a także ciekawą historią. To właśnie Świeradów jest najchętniej wybierany przez osoby, które chcą eksplorować Góry Izerskie. Główną atrakcją Świeradowa-Zdroju są zabytkowe wille oraz inne budynki pamiętające czasy największego rozkwitu uzdrowiska. Jest tu również coś, co zainteresuje turystów, w tym przede wszystkim dzieci. W Świeradowie-Zdroju znajduje się bowiem popularne platforma widokowa Sky Walk, potocznie zwana ścieżką w chmurach. To właśnie obok niej powstaje wyjątkowa atrakcja, która z pewnością będzie ewenementem na skalę europejską.


Sprawdź również: Góry Izerskie - świetna opcja na każdą porę roku


Górski Park Przygód - dlaczego będzie to wyjątkowe miejsce?


Już niedługo turyści, odwiedzający Góry Izerskie będą mogli oddać się niezwykłej przygodzie. A wszystko to w jednym miejscu. Na Górski Park Przygód będzie się składał wodny park edukacji, a także park adrenaliny i grawitacji.


Stanie tu również 40- metrowa salamandra i olbrzymia żaba z wewnętrznymi strefami edukacyjnymi, podziemne tunele, zjeżdżalnie i wiele innych - wszystko to z myślą o rodzinach z dziećmi.fot. matowski / zdjecia.nocowanie.pl

Wizyta w Żabim Parku będzie okazją do poznania Świeradowa-Zdroju, przeżycia niezwykłej przygody, spędzenia czasu z rodziną, dobrej zabawy i nauki o przyrodzie. Cała inwestycja pochłonie około 20 mln złotych. Górski Park Przygód zostanie wybudowany w przeciągu roku od momentu zakończenia fazy projektu. Jest w związku z tym szansa, że podczas następnych wakacji będzie można odwiedzić to miejsce. 


Będzie to na pewno wyjątkowa atrakcja na skalę europejską. Podobny kompleks znajduje się w miejscowości Dolna Morawa, u naszych sąsiadów - Czechów.


Zobacz: Wiosenny urlop z dzieckiem. Poznaj propozycje wyjątkowych miejsc w Polsce


Żabi Park - z jakich atrakcji będą mogli skorzystać turyści?


Powstający Żabi Park oferuje niezwykłe atrakcje dla rodzin z dziećmi. Wraz ze znajdującą się obok ścieżką Sky Walk powinien być jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Świeradowie-Zdroju.


Cały kompleks będzie się składał z:


 • labiryntu wodnego

 • dźwiękowego placu zabaw

 • domku zabaw, w którym dzieci będą się uczyć na przykładach symbiozy w przyrodzie

 • grawitacyjnych zjeżdżalni

 • zapory wodnej

 • strzelnicy wodnej

 • korytka i zastawek wodnych

 • śruby Archimedesa

 • wodnych wirów

 • olbrzymiej sylwetki żaby z wewnętrzną strefą edukacji

 • stanowisk archeologicznych

 • jeziorka z wysepkami i tratwami

 • podziemnych tuneli orientacyjnych

 • wahadłowej karuzeli czasu.


Już dziś zaplanuj swój nocleg w Świeradowie-Zdroju:Apartament Minimar

Apartament Minimar

Świeradów Zdrój, ul. 11 Listopada

Apartamenty 9.8
Strefa Ciszy

Strefa Ciszy

Świeradów-Zdrój, ul. Myśliwska

Apartamenty 9.8
Izerska Chata pokoje gościnne

Izerska Chata pokoje gościnne

Świeradów-Zdrój, ul. Zakopiańska

Kwatery i pokoje 9.7Wakacje 2023 w Świeradowie-Zdroju? Warto rozważyć taką opcję. Będzie naprawdę wyjątkowo!Źródło: Gazeta Wrocławska
Następny artykuł Międzygórze - co warto...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej