Ścieżki w koronach drzew w Polsce. Gdzie są i co oferują?

Ścieżki w koronach drzew w Polsce. Gdzie są i co oferują?


Wieże widokowe połączone ze ścieżkami w koronach drzew od lat cieszą się sporą popularnością wśród turystów, w całej Europie. Takie obiekty są przystępne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób z niepełnosprawnością, dlatego też stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Wiecie, że w Polsce są już trzy takie ścieżki?


Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju


Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju znajduje się na szczycie stacji Słotwiny Arena, pośród lasów Jaworzyny Krynickiej. Ma ona wysokość 49,5 m i prowadzi do niej stopniowo wnosząca się drewniana ścieżka o długości 1030 m. Ścieżka umiejscowiona jest w konarach drzew, co pozwala zwiedzającym na podziwianie walorów krajobrazowych okolicy. Na trasie turyści mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Warto wiedzieć, że na wieżę można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową lub wejść pieszo. Jeśli zdecydujemy się na spacer, będziemy wędrować utwardzoną, widokową drogą.

A wejść czy wjechać naprawdę warto. Widoki, jakie możemy podziwiać z wieży zapierają dech w piersi. Są zachwycające i jedyne w swoim rodzaju. Ze ścieżki można zobaczyć między innymi szczyt Jaworzyny Krynickiej i panoramę Krynicy-Zdroju.

Zobacz obiekty noclegowe w Krynicy-Zdroju

Muzeum Nikifora

Muzeum Nikifora

Krynica-Zdrój, ul. Bulwary Dietla

Muzea 9.0
Pijalnia Słotwinka

Pijalnia Słotwinka

Krynica-Zdrój, ul. Park Słotwiński

Parki miejskie 9.2
Lodowisko Hala Lodowa - Krynica Zdrój

Lodowisko Hala Lodowa - Krynica Zdrój

Krynica Zdrój, ul. Park Sportowy im. dr. Juliana Zawadowskiego

Lodowiska 9.6


Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju


Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju jest jeszcze w budowie. Pierwsi zwiedzający będą mogli wybrać się na spacer w koronach drzew już w czerwcu 2021. Tak więc jeszcze w tym sezonie letnim. Jak zapowiadają inwestorzy, będzie to najwyższa w Polsce i jedyna wieża widokowa tego typu w Europie, którą będzie można odwiedzić po zmroku.

Gdzie dokładnie znajduje się wieża? Co ciekawe, nie na samym szczycie Świeradowca, ale nad miastem, czyli u podnóża góry. Wszystko po to, by atrakcja była bardziej dostępna dla turystów.

Wieża widokowa liczy 70 metrów, a górny taras widokowy znajduje się na wysokości 55 metrów. Na szczycie ścieżki powstała łezka z siatki – to atrakcja dla bardziej odważnych turystów. Z kolei dla tych, którzy uwielbiają adrenalinę w dużej dawce przewidziano przeszklony pomost, tuż ponad konarami drzew.

Dzieci na pewno z chęcią skorzystają z zawieszonego tzw. kokonu pająka, do którego będzie można dostać się z trzech rożnych poziomów. Atrakcyjne będzie także samo zejście na dół. Dla najodważniejszych dostępna będzie oczywiście opcja zjazdu zjeżdżalnią o długości 103 m i kącie nachylenia 29% na najniższy poziom.

Na tym atrakcje się nie kończą! Tym co ma wyróżniać świeradowską wieżę od pozostałych ścieżek w koronach drzew funkcjonujących w całej Europie, to możliwość zwiedzania jej po zmroku. Czy wyobrażacie sobie obserwowanie przyrody Gór Izerskich nocą? Podglądanie nietoperzy w podczerwieni...? Tak, to wszystko będzie możliwe! Prawdopodobnie – już latem.

Poszukaj noclegu w Świeradowie-Zdroju

Apartament Koliba

Apartament Koliba

Świeradów Zdrój, ul. Zakopiańska

Apartamenty 9.7
Zaciszny Dworek

Zaciszny Dworek

Świeradów Zdrój, ul. Spokojna

Kwatery i pokoje 9.9


Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu


W Poznaniu, nad doliną rzeczki Szklarki, tuż przy poznańskim ogrodzie zoologicznym powstała ścieżka w koronach drzew. To dość nowa atrakcja turystyczna, która cieszy się wielkim zainteresowaniem, zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Co warto wiedzieć? Poznańska ścieżka w koronach drzew ma ok. 250 metrów długości. W najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów ponad ziemię. Jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę oraz usiąść pod wiatą.

Sama kładka jest drewniana, ale wokół niej rozciąga się las. Są leśne ścieżki, odrobina dzikiej przyrody i mieszkańcy okolicznych drzew. Wybierając się na spacer załóżmy więc wygodne obuwie i sportowe ciuchy. W innym przypadku – wędrówka może okazać się trudna. Co ważne, wstęp na ścieżkę jest bezpłatny.Następny artykuł 7 miejsc z niesamowitym...

Komentarze

Zobacz również