Nowa atrakcja na plaży w Sopocie? Tajemnicza rura przyciąga turystów

Nowa atrakcja na plaży w Sopocie? Tajemnicza rura przyciąga turystów


Plaża w Sopocie przez cały rok jest oblegana, zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Latem jest idealna do plażowania, poza sezonem – na spacer. Na początku kwietnia na sopockiej plaży pojawiła się rura, która choć nie dodaje uroku kurortowi, stała hitem wśród spacerowiczów. Dlaczego?

Spacer po plaży w słoneczne, wiosenne dni to jedna z ulubionych form aktywnego wypoczynku zarówno dla turystów, jak i mieszkańców nadbałtyckich miejscowości. Dlatego też tłumy ludzi na sopockiej plaży są czymś zupełnie naturalnym, co nie budzi zdziwienia.

Na początku kwietnia na sopockiej plaży pojawiła się rura, która choć nie dodaje uroku kurortowi, stała hitem wśród spacerowiczów. Dlaczego? Czyżby rura stanowiła nową atrakcję? Niekoniecznie, ale jak się okazuje, bardzo się przydaje – do odpoczynku!Tajemnicza rura przyciąga turystów na sopockiej plaży


Kilkusetmetrowa rura, która od blisko dwóch tygodni leży na plaży w Sopocie, w słoneczne dni jest prawdziwym hitem wśród osób odwiedzających kurort. Rura refulacyjna będzie niebawem wykorzystana do pogłębienienia toru podejściowego dla pomostu pływającego, który powstanie w ramach rozbudowy oferty sportowo-żeglarskiej w Sopocie. W rejonie molo powstaną m.in. dodatkowe stanowiska cumownicze, pawilon z sanitariatami, szatnią i miejscem do przechowywania sprzętu czy nowy slip do wodowania jednostek

- informuje serwis Trojmiasto.pl.

W miniony weekend spacerowicze bardzo chętnie korzystali z tej nowej możliwości odpoczynku. Choć rura nie jest do tego przeznaczona, posłużyła za ławeczkę. Dała możliwość podziwiania pięknych widoków, przekąszenia czegoś czy po prostu chwilowego relaksu w trakcie spaceru. Cała ta sytuacja pokazała, że poza sezonem letnim przydałby się dodatkowe ławeczki czy inne siedziska na plaży. Latem przysiąść można na piachu, zimą trochę to ryzykowne.

W zawiązku z dużym zainteresowaniem „rurą” na plaży, dziennikarze serwisu Trojmiasto.pl postanowili zapytać władze Sopotu, Gdyni i Gdańska o to czy planują „doposażenie” plaży w dodatkowe ławeczki. Czego się dowiedzieli?

Sopot nie wyklucza dostawienia ławek na plaży, ale tylko po sezonie. Gdynia nie planuje ustawiać nowych ławek, gdyż zdaniem lokalnych władz już teraz jest ich bardzo dużo. W bezpośrednim sąsiedztwie plaż znajduje się ich aż 168. Gdańsk natomiast chce postawić kilka ławek na plaży jeszcze w tym sezonie letnim.

Od sezonu letniego dzielą nas w sumie dwa miesiące. A wtedy najlepszym miejscem na odpoczynek podczas spaceru jest sama plaża. Dodatkowe ławeczki czy „rury” stają się zbędne. A tymczasem korzystajmy z tego, co jest dostępne i cieszmy się wypoczynkiem na łonie natury!

Źródło: Trojmiasto.plNastępny artykuł Ścieżki w koronach drzew w...

Komentarze

Zobacz również