Sesja, film, a może wirtualny spacer? Jak dobrze zaprezentować swój obiekt?

Sesja, film, a może wirtualny spacer? Jak dobrze zaprezentować swój obiekt?

Nie od dziś wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie. Ma to miejsce również w przypadku obiektów noclegowych. Turyści, którzy przeglądają oferty noclegowe zwracają szczególną uwagę na wizualny aspekt prezentowanej oferty. Co zrobić, by dobrze zaprezentować swój obiekt noclegowy?

Prowadząc obiekt noclegowy, doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie oferty noclegowej. Składa się na nią szereg niezwykle ważnych czynników. Oczywiście ważna jest treść oferty i cena za oferowane usługi, ale prawie każdy turysta w pierwszej kolejności zwraca uwagę na zdjęcia obiektu, filmy prezentujące każdy zakątek obiektu, czy też wirtualny spacer, dzięki któremu można odwiedzić praktycznie każdy pokój i wybrać ten najlepszy.

 

Przeczytaj koniecznie: Jak dobrze przygotować ofertę na sezon wiosenno-letni?


Odpowiednie zaprezentowanie Twojego obiektu noclegowego jest niezwykle ważne, jeśli chcesz skutecznie promować swoje usługi. Niezależnie, czy oferujesz swoim gościom duży hotel, czy pensjonat, czy zaledwie 2 lub 3 pokoje. Turyści dążą do tego, by zobaczyć każdy szczegół. Odpowiednio wykonana sesja zdjęciowa, nakręcony film lub wirtualny spacer być może zdecydują o tym, że turysta zdecyduje się na nocleg właśnie w Twoim obiekcie.


Sprawdź: Jak przygotować się do sesji zdjęciowej obiektu?


Prezentacja obiektu noclegowego - o czym musisz pamiętać?


Niezależnie, czy reklamujesz swój obiekt w portalu noclegowym, czy też działasz na własną rękę, odpowiednie zaprezentowanie obiektu może przyczynić się do sukcesu, jakim w Twoim przypadku będzie pozyskanie gości, którzy zdecydują się na nocleg w Twoim obiekcie.


Wykonanie zdjęć, przygotowanie filmu, czy wykonanie wirtualnego spaceru wymaga przede wszystkim czasu, umiejętności, jak i odpowiedniego sprzętu. Najważniejsze, by wszystkie te materiały posiadały odpowiednią rozdzielczość. Pikseloza na fotografiach, czy niezbyt dobre kadrowanie, na pewno zniechęcą turystów do kontynuowania przeglądania oferty. Ty w tym wszystkim stoisz na straconej pozycji, bo gości decydują się na nocleg w konkurencyjnym obiekcie.


O sukcesie wizualnej prezentacji obiektu w dużej mierze decydują przede wszystkim:


 • zdjęcia - niezależnie, czy zlecasz ich wykonanie profesjonalnemu fotografowi, czy robisz je sam, musisz pamiętać o tym, by znajdowały się tam wszystkie najważniejsze pomieszczenia i otoczenie obiektu - bo na to głównie zwracają uwagę turyści; nie przesadzaj z ich ilością - optymalna ilość zdjęć, jaką powinno się zamieścić w ofercie obiektu noclegowego to 15-20 fotografii; do wykonania profesjonalnych zdjęć, nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu - większość modeli telefonów komórkowych posiada aparat, wykonujący wspaniałe zdjęcia, o wysokiej rozdzielczości; postaraj się wykonać ujęcia przy dobrym oświetleniu i pogodzie - zdjęcia ciemne, czy robione pod słońce zniechęcają turystów; pamiętaj, by prezentowane pomieszczenia, czy inne rzeczy były zgodne ze stanem faktycznym - w przeciwnym razie turyści mogą zostać oszukani i po przyjeździe do Twojego obiektu, mogą najzwyczajniej w świecie się rozmyślić;

 • film - coraz więcej właścicieli obiektów noclegowych, decyduje się na prezentację obiektu w postaci filmu, który stanowi uzupełnienie oferty i wcześniej dodanych zdjęć; tu wskazówki i zasady są podobne do tego, co ma miejsce w przypadku wykonywania zdjęć; pamiętaj również o tym, że taki film możesz z powodzeniem wykorzystywać w portalach noclegowych, na własnej stronie www, czy w mediach społecznościowych, co pozwoli Ci dotrzeć do szerokiego grona odbiorców; by zwiększyć atrakcyjność przygotowanego filmu, warto postarać się o ujęcia z drona - coraz większa ilość fotografów posiada tego typu sprzęt;

 • wirtualny spacer - ta forma prezentacji obiektu noclegowego staje się coraz popularniejsza; pozwala zwiedzić każde pomieszczenie obiektu i jego otoczenie; by wykonać wirtualny spacer, będziesz potrzebował specjalnego sprzętu, który wykonuje ujęcia panoramiczne - najlepiej zlecić to profesjonalnym firmom i fotografom, którzy w ciekawy sposób wykonają ujęcia i przygotują prezentację, którą będziesz mógł udostępnić swoim gościom.


Z jakich możliwości możesz skorzystać w portalu Nocowanie.pl?


Pamiętaj, że z sesji zdjęciowej i wirtualnego spaceru możesz skorzystać w ramach opłaconego abonamentu w naszym portalu. Nasi wykwalifikowani pracownicy odwiedzą Twój obiekt w umówionym wcześniej terminie i wykonają wszelkiego typu ujęcia, zgodnie z Twoimi sugestiami.


Z darmowej sesji zdjęciowej i wirtualnego spaceru, możesz skorzystać w ramach abonamentu opłaconego na 12 miesięcy.


Sesja zdjęciowa obiektu to przede wszystkim:


 • profesjonalne ujęcia wykonane przy użyciu profesjonalnego sprzętu, przez profesjonalnych i wykwalifikowanych fotografów

 • około 15 ujęć, które możesz zamieścić w swojej ofercie w portalu Nocowanie.pl i na swojej prywatnej stronie www, czy w mediach społecznościowych

 • fotograf ustawi aparat tak, aby całość (kompozycja) wyglądała jak najlepiej i abyś był zadowolony z wykonanych zdjęć

 • zdjęcia są wykonywane aparatem szerokokątnym, co pozwoli uchwycić każdy szczegół - doskonale sprawdzi się to w przypadku małych pomieszczeń

 • dzięki statywowi zadbamy o wysoką jakość zdjęć, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych

 • wybrane zostaną te najkorzystniejsze ujęcia, które następnie zostaną poddane specjalnej obróbce

 • sesja zdjęciowa od Nocowanie.pl zapewni ci drugi stopień weryfikacji w naszym autorskim programie „Sprawdzony Obiekt”.


Wirtualny spacer 360 stopni Nocowanie.pl to przede wszystkim:


 • zdecydowany wyróżnik na tle innych obiektów

 • umożliwi Twoim gościom odwiedzenie każdego pomieszczenia, znajdującego się obiekcie, co ułatwi im podjęcie decyzji, związanej z noclegiem

 • wartość rynkowa wirtualnego spaceru to koszt około 1000 zł, u nas otrzymujesz go w ramach opłaconego abonamentu

 • pokazujesz, że nie masz nic do ukrycia


Jak skorzystać z możliwości sesji i wirtualnego spaceru?


Wystarczy kilka prostych kroków, byś mógł w pełni cieszyć się możliwością wykonania sesji i wirtualnego spaceru w Twoim obiekcie.


Koniecznie:


 • opłać abonament w pełnej stawce na 12 miesięcy

 • wypełnij specjalny formularz na stronie lub skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta

 • ustal szczegóły z naszym konsultantem i wybierz odpowiadający Ci termin

 • oczekuj na przyjazd naszego fotografa


Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom, zdałeś sobie sprawę z faktu, jak ważne w ofercie obiektu jest jego wizualne zaprezentowanie. Pamiętaj, że to właśnie od tego w dużej mierze zależy to, czy turyści wybiorą właśnie Twój obiekt.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej