Sprawdź, jakim zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Twoje miasto!

Sprawdź, jakim zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Twoje miasto!

Nocowanie.pl to lider wśród polskich portali noclegowych oferujących obiekty na terenie kraju. Na rynku funkcjonuje już od 13 lat i przez cały ten czas jest systematycznie ulepszany, co doceniają właściciele obiektów noclegowych, jak i użytkownicy, których liczba stale rośnie.

Nie od dziś wiadomo, że branża turystyczna rządzi się sezonowością, a najwięcej podróży przypada w  okresie wakacyjnym. Jednak na zainteresowanie turystów wpływają różne czynniki, np. lokalizacja miasta czy imprezy odbywające się w okolicy.


Niezależnie czy jesteś turystą, czy reprezentujesz branżę turystyczną, z pewnością zainteresują Cię statystyki dotyczące zainteresowania jakim cieszy się Twoje miasto wśród podróżujących.


Od teraz portal Nocowanie.pl udostępnia zakładkę Trendy w której znajdują się dane dotyczące:
•    terminów o jakie aktualnie pytają turyści,
•    liczby turystów w mieście w poszczególnych miesiącach,
•    oraz porad dla właścicieli obiektów noclegowych (kiedy zwiększyć nakłady na reklamę, aby pozyskać jak najwięcej turystów w wybranym miesiącu).

Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce i przeanalizujmy dwie najpopularniejsze destynacje turystyczne w Polsce. Od lat liderem nad morzem jest Władysławowo, zaś w górach króluje Zakopane.


W Zakopanem aktualnie turyści najczęściej pytają o noclegi w terminie Świąt Bożego Narodzenia (od 22 grudnia). Najwięcej zapytań jednak pojawia się na sylwestra i Nowy Rok, więc jeśli marzy Wam się przywitanie 2020 w górach, to ostatni dzwonek, aby zabrać się za organizację wyjazdu.


Również na wykresie przedstawiającym liczbę turystów w Zakopanem w poszczególnych miesiącach widać gwałtowny wzrost na przełomie grudnia i stycznia. Popularne są również ferie zimowe w styczniu i lutym oraz wakacje, szczególnie sierpień.


Listopad jest jednym z miesięcy, gdzie zainteresowanie turystów spada. Korzystając z trzeciej opcji widzimy, że aby mieć obłożenie gości w listopadzie, właściciel obiektu noclegowego powinien rozpocząć promocję już w lipcu.

 


We Władysławowie obecnie turyści pytają o wrzesień, szczególnie pierwszą połowę. Prognozowana jest ciepła pogoda, więc to doskonała okazja, aby skorzystać z ostatnich promieni słońca poza wakacyjnym sezonem, kiedy w miejscowości jest znacznie spokojniej.


Na wykresie obrazującym liczbę turystów w mieście widzimy, że gorący okres przypada od czerwca do września, szczególnie w wakacje. A najwięcej turystów odwiedziło Władysławowo na przełomie lipca i sierpnia.


Nieco inaczej wygląda też sytuacja z reklamą obiektów noclegowych – w tym przypadku właściciele powinni promować się już wiosną (od kwietnia), największe środki przeznaczając na sierpień.

 

 

 

 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również