Sprawdź, jakim zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Twoje miasto!

Nocowanie.pl to lider wśród polskich portali noclegowych oferujących obiekty na terenie kraju. Na rynku funkcjonuje już od 13 lat i przez cały ten czas jest systematycznie ulepszany, co doceniają właściciele obiektów noclegowych, jak i użytkownicy, których liczba stale rośnie.

Nie od dziś wiadomo, że branża turystyczna rządzi się sezonowością, a najwięcej podróży przypada w  okresie wakacyjnym. Jednak na zainteresowanie turystów wpływają różne czynniki, np. lokalizacja miasta czy imprezy odbywające się w okolicy.


Niezależnie czy jesteś turystą, czy reprezentujesz branżę turystyczną, z pewnością zainteresują Cię statystyki dotyczące zainteresowania jakim cieszy się Twoje miasto wśród podróżujących.


Od teraz portal Nocowanie.pl udostępnia zakładkę Trendy w której znajdują się dane dotyczące:
•    terminów o jakie aktualnie pytają turyści,
•    liczby turystów w mieście w poszczególnych miesiącach,
•    oraz porad dla właścicieli obiektów noclegowych (kiedy zwiększyć nakłady na reklamę, aby pozyskać jak najwięcej turystów w wybranym miesiącu).

Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce i przeanalizujmy dwie najpopularniejsze destynacje turystyczne w Polsce. Od lat liderem nad morzem jest Władysławowo, zaś w górach króluje Zakopane.


W Zakopanem aktualnie turyści najczęściej pytają o noclegi w terminie Świąt Bożego Narodzenia (od 22 grudnia). Najwięcej zapytań jednak pojawia się na sylwestra i Nowy Rok, więc jeśli marzy Wam się przywitanie 2020 w górach, to ostatni dzwonek, aby zabrać się za organizację wyjazdu.


Również na wykresie przedstawiającym liczbę turystów w Zakopanem w poszczególnych miesiącach widać gwałtowny wzrost na przełomie grudnia i stycznia. Popularne są również ferie zimowe w styczniu i lutym oraz wakacje, szczególnie sierpień.


Listopad jest jednym z miesięcy, gdzie zainteresowanie turystów spada. Korzystając z trzeciej opcji widzimy, że aby mieć obłożenie gości w listopadzie, właściciel obiektu noclegowego powinien rozpocząć promocję już w lipcu.

 


We Władysławowie obecnie turyści pytają o wrzesień, szczególnie pierwszą połowę. Prognozowana jest ciepła pogoda, więc to doskonała okazja, aby skorzystać z ostatnich promieni słońca poza wakacyjnym sezonem, kiedy w miejscowości jest znacznie spokojniej.


Na wykresie obrazującym liczbę turystów w mieście widzimy, że gorący okres przypada od czerwca do września, szczególnie w wakacje. A najwięcej turystów odwiedziło Władysławowo na przełomie lipca i sierpnia.


Nieco inaczej wygląda też sytuacja z reklamą obiektów noclegowych – w tym przypadku właściciele powinni promować się już wiosną (od kwietnia), największe środki przeznaczając na sierpień.

 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również