Świąteczny wypoczynek w domku z kominkiem. Jak przygotować dobrą ofertę?

Świąteczny wypoczynek w domku z kominkiem. Jak przygotować dobrą ofertę?

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Turyści już rozpoczęli poszukiwania wymarzonego noclegu. Największym zainteresowaniem cieszą się miejscowości górskie. Chyba nie ma takiej osoby, która nie chciałaby spędzić tego wyjątkowego czasu w domku z kominkiem. Jeśli dysponujesz takim obiektem, to w tym artykule podpowiemy Ci, jak stworzyć naprawdę dobrą ofertę, która przekona turystów.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że sezon świąteczno-noworoczny to niezwykle gorący sezon. Pierwsze oferty noclegów na ten czas można już było zaobserwować we wrześniu. I to właśnie od tego miesiąca rozpoczęło się stopniowe rezerwowanie noclegów przez turystów. Im bliżej Świąt i Sylwestra, tym zainteresowaniem coraz większe. W popularnych miejscowościach, takich jak Zakopane, Karpacz, czy Szczawnica już brakuje wolnych terminów. Nie ma co się dziwić - po lockdownie, z którym mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, prawie każdy chce spędzić Boże Narodzenie - tak, jak najbardziej lubi, czyli w niezwykłej zimowej atmosferze.


Jak przygotować dobrą ofertę świątecznego wypoczynku w domku z kominkiem?


Do jednej z najbardziej pożądanych kategorii obiektów noclegowych na okres świąteczno-noworoczny należy zaliczyć domki w górach z kominkiem. Są chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, znajomych, którzy w swoim najlepszym gronie chcą spędzić ten wyjątkowy czas. Magię tego miejsca podkreśla niezwykły klimat górski, spokój i co najważniejsze - kominek, dający ciepło turystom.


Jeśli dysponujesz domkiem z kominkiem, który możesz wynająć swoim gościom, to warto żebyś poznał kilka podstawowych podpowiedzi, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie Ci zachęcić turystów do wypoczynku właśnie w Twoim obiekcie. O czym warto pamiętać?


  • Postaw na oferty specjalne


Jak w najprostszy sposób skierować swoją ofertę do zainteresowanej grupy osób? Wystarczy, że uzupełnisz odpowiednie oferty specjalne Nocowanie.pl, dedykowane odpowiednim okresom turystycznym lub grupom. Na pewno warto przedstawić ofertę domku z kominkiem w “Wigilia, Boże Narodzenie 2021”, “Sylwester 2021/2022”, “Grupy zorganizowane”, czy “Urlopy z małymi dziećmi”.


Dzięki tego typu rozwiązaniu, dotrzesz bezpośrednio do osób, które chcą spędzić święta poza swoim miejscem zamieszkania. Oferta, którą możesz tu zaprezentować powinna zawierać odpowiednią cenę oraz dokładny opis, stricte dotyczące sezonu świąteczno-noworocznego. Zrób wszystko, by Twoja oferta wyróżniła się na tle innych.


  • Odpowiadaj na zapytania “Szukam noclegu”


Jeśli zajrzysz do zakładki “Szukam noclegu”, to już teraz zauważysz, że sporo osób poszukuje noclegów na Boże Narodzenie i Sylwestra. Bardzo często nie są to jasno sprecyzowane oczekiwania - najczęściej jest podana tylko kategoria, ilość osób i okres pobytu.


Jeśli masz wolne miejsce w swoim kalendarzu w tym terminie, to warto przedstawić świąteczną ofertę, która być może zainteresuje Twoich gości. Odpowiadając na takie zapytanie, opisz co oferujesz, jakie udogodnienia i jaka będzie łączna cena pobytu. Pamiętaj, że nie stoisz tu na straconej pozycji! Wręcz przeciwnie, jest duża szansa, że to właśnie oni zdecydują się na nocleg w Twoim domku z kominkiem.


Sprawdź: Szukam noclegu - dlaczego warto korzystać?


  • Zadbaj o odpowiednie atrakcje i udogodnienia


Chyba nikt nie wyobraża sobie spędzania Świąt Bożego Narodzenia bez tradycyjnej Wigilii, czy Sylwestra bez odpowiedniej imprezy. Aby oferta wypoczynku w Twoim domku z kominkiem była interesująca, zaproponuj swoim gościom odpowiednie atrakcje. W standardzie powinna się znaleźć usługa cateringowa, która zapewni kolację wigilijną. 


Dobrym urozmaiceniem wypoczynku będzie zimowy kulig, czy koncert kolęd na żywo w wykonaniu kapeli góralskiej.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Boże Narodzenie i Sylwester. Atrakcje, które warto zaproponować gościom


  • Skoro domek to kominek!


Jak podkreślić wyjątkowość Twojej oferty noclegu w domku z kominkiem? Postaw na to, co najważniejsze, czyli kominek. Niech znajdzie się on na głównym zdjęciu i w opisie oferty. Pamiętaj, że to w dużej mierze zdjęcia przyciągają uwagę turystów, którzy przeglądają ofertę. Sam kominek jest w stanie bardzo podnieść atrakcyjność oferty. Podobnie jak lokalizacja w malowniczej okolicy. Pamiętaj, że to atuty, które mogą okazać się kluczowe!


Przeczytaj: Świąteczny wypoczynek jak z bajki. Dlaczego warto zarezerwować domek w górach?


  • A może stali bywalcy?


Warto w tym wszystkim pamiętać również o gościach, którzy chętnie wypoczywają w Twoim obiekcie, niezależnie od pory roku. Jeśli wcześniej zrobisz odpowiednie rozeznanie, to z powodzeniem możesz im zaproponować wyjątkową ofertę świątecznego wypoczynku w domku z kominkiem. Kto wie, może będą zainteresowani. W szczególności, gdy miałby to być ich pierwszy świąteczno-sylwestrowy urlop. Tobie uda się wynająć domek, a oni będą mogli cieszyć się mile spędzonym czasem w swoim ulubionym miejscu. Skoro to stali bywalcy, to nie zaszkodzi zaproponować rabat na nocleg.


Zobacz: Stali klienci w obiekcie noclegowym. Jak utrzymać z nimi dobre relacje?


Sezon świąteczny tuż-tuż! Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku poradom, uda Ci się wynająć domek z kominkiem w możliwie najszybszym czasie!Następny artykuł Weekend na Mazurach. Co...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej