Sylwester 2020/2021. Z jakich możliwości możesz skorzystać?

Sylwester 2020/2021. Z jakich możliwości możesz skorzystać?

Przed nami Sylwester 2020/2021, który to nie da się ukryć, będzie zupełnie inny niż imprezy, podczas których co roku hucznie świętowaliśmy nadejście Nowego Roku. Wszyscy głęboko wierzymy w to, że kolejny 2021 rok będzie o wiele lepszy - przede wszystkim że normalność powoli zacznie do nas wracać. Z pewnością sporo osób zastanawia się nad tym, co tak właściwie można robić podczas nadchodzącego Sylwestra - tj. czy można swobodnie się przemieszczać, zapraszać gości do swojego domu lub organizować imprezy. Odpowiedź na te i inne pytania w poniższym artykule.


Pożegnanie starego i powitanie nowego roku to czas, który każdy z nas świętuje wspólnie z rodziną, znajomymi lub podczas specjalnie organizowanych imprez. Warto podkreślić również, że sporo osób w tym właśnie czasie, decydowało się na spędzenie urlopu w górach, nad morzem, czy w innym regionie Polski. Tego typu wyjazdy cieszą się niezwykłym zainteresowaniem każdego roku. Już teraz wiemy, że nie będzie to możliwe - za sprawą zawieszenia funkcjonowania obiektów noclegowych i zamknięcia stoków narciarskich. Wszystko ma oczywiście związek z trwającą pandemią koronawirusa.


Sprawdź koniecznie: Zwrot zaliczki/zadatku na sylwestra


Podczas przedświątecznej konferencji prasowej, polski rząd ogłosił ograniczenia, które obowiązują od 28 grudnia do 17 stycznia. Szczególne ograniczenia dotyczą również nocy sylwestrowej i powitania Nowego Roku.


Co wolno, a czego nie wolno robić w Sylwestra 2020/2021?


Według początkowych informacji opublikowanych przez polski rząd, w noc sylwestrową miał obowiązywać zakaz przemieszczania się od godziny 19.00 do 6.00. Już dziś wiadomo, że godzina policyjna nie zostanie wprowadzona, natomiast mimo to rząd nakłania do pozostania w domach i spędzenia tego czasu w gronie najbliższej rodziny.


Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów:


Rząd rekomenduje zakaz przemieszczania się z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godz. 19:00 – 6:00. Wyjątkiem jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych, działalności gospodarczej, a także zaspokojenie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.


Czy w związku z tym oznacza to, że nie możemy zupełnie przemieszczać się w sylwestrową noc. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zgodnie z zapowiedzią Piotra Muellera, rzecznika polskiego rządu:


Mamy zakaz przemieszczania się poza określonymi celami, w tym wypadku zawodowymi, czy innymi ważnymi celami (...) To nie jest godzina policyjna. Te przepisy, które aktualnie są w rozporządzeniu, one pozostaną.


Czy za złamanie obostrzeń grozi nam kara? Tu odpowiedź również nie jest jednoznaczna. Jak podkreślił insp. Mariusz Ciarka - rzecznik Komendanta Głównego Policji:


W sylwestra nastawiamy się głównie na akcję sprawdzania trzeźwości kierowców i badania ich pod kątem środków odurzających. W przypadku dużej liczby zgłoszeń priorytetem funkcjonariuszy będą interwencje związane z zagrożeniem zdrowia i życia. Dopiero w dalszej kolejności policja będzie reagować na grupowanie się imprezowiczów i zwracać im uwagę lub nakładać mandaty karne. Te – zgodnie z przepisami – mogą wynieść od 20 do 500 zł.


Pomysły na udanego Sylwestra 2020/2021


W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, większość osób spędzi nadchodzącego Sylwestra w kameralnym gronie. Tego typu spędzony czas może być równie udany, co hucznie zorganizowana impreza. Pomysłów jest naprawdę dużo, co sprawi, że nikt nie powinien się nudzić. 


Nie da się ukryć, że przeważać będą rodzinne spotkania lub kameralne imprezy w gronie najbliższych nam osób i znajomych, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Świąt Bożego Narodzenia.


Doskonale umilą czas przede wszystkim:


  • gry planszowe

  • maratony filmowe

  • chwile spędzone z muzyką, w tym karaoke

  • wspólne rozmowy


Niektóre osoby decydują się na organizację imprezy online, co już doskonale sprawdziło się podczas wiosennej kwarantanny. Tego typu plan pozwala połączyć się z całą paczką znajomych, bez pomijania kogokolwiek. Ten sposób organizacji imprezy należy do kategorii tych najbezpieczniejszych.

 

Poznaj: Tradycje sylwestrowe i noworoczne w Polsce


Zaplanuj swój urlop podczas nocy sylwestrowej


Pożegnanie i powitanie starego roku to doskonały czas na zarezerwowanie naszego upragnionego noclegu na okres wiosenny lub na wakacje. Mamy nadzieję, że wszystko stopniowo zacznie wracać do normy i już za kilka miesięcy będziemy mogli w pełni cieszyć się czasem spędzanym w naszym ulubionym miejscu.


Coraz intensywniejsze poszukiwania dotyczą również popularnych wiosennych terminów, takich jak Święta Wielkanocne, długi weekend majowy, Boże Ciało, a nawet wakacje. Nie brakuje również zapytań o noclegi służbowe od turystów, zainteresowanych właśnie tą formą wypoczynku. Wcześniejsza rezerwacja noclegu to gwarancja niższej ceny i pewność, że znajdziemy nasze wymarzone miejsce. Warto już teraz sprawdzić oferty na popularne terminy wiosenno-letnie.Koniecznie sprawdź poniższe oferty specjalne na:W tym miejscu pragniemy Wam złożyć najlepsze życzenia na 2021 rok! Niech ten czas będzie pełen wspaniałych podróży i normalności, na którą każdy z nas tak bardzo czeka. Udanej imprezy sylwestrowej w kameralnym gronie i Szczęśliwego Nowego Roku!


Następny artykuł Ferie zimowe 2021. Co robić...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej