Szkolenia i konferencje w obiekcie noclegowym. O czym warto pamiętać?

Szkolenia i konferencje w obiekcie noclegowym. O czym warto pamiętać?

Każdy właściciel obiektu robi wszystko, by sprostać oczekiwaniom swoich gości. Oferta obiektów coraz częściej nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samego noclegu, ale również dodatkowych możliwości, z których każdy może korzystać podczas swojego wymarzonego wypoczynku. Z roku na rok wzrasta ilość obiektów, które świadczą usługę szkoleń i konferencji. O czym musisz pamiętać?

Jeśli Twój obiekt znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji i posiada stosunkowo dużo miejsca, abyś mógł świadczyć usługi dodatkowe, to warto wziąć pod uwagę możliwość organizacji szkoleń i konferencji w Twojej willi, pensjonacie, czy pokojach gościnnych.


Warto podkreślić, że z tego typu korzystają przede wszystkim firmy, które często organizują swoim pracownikom odpowiednie szkolenie połączone z wypoczynkiem w górach, nad morzem, czy w innym ciekawym miejscu w Polsce.


Wydawać by się mogło, że zorganizowanie odpowiedniego zaplecza konferencyjnego jest kwestią skomplikowaną. Nic bardziej mylnego. Te kilka rozwiązań, które przygotowaliśmy poniżej, pozwoli Ci odpowiednio przygotować zaplecze na spotkania binzesowe, czy konferencje, z których chętnie będą korzystały firmy z całej Polski.


Sprawdź: Jak technologie cyfrowe zmieniają modele biznesowe w turystyce?


Od czego zacząć?


Aby możliwe było zorganizowanie szkolenia, czy konferencji w Twoim obiekcie, musisz przede wszystkim dysponować odpowiednim zapleczem, które umożliwi Ci zaoferowanie tego typu usług


Jeśli Twój obiekt dopiero się buduje, to warto pomyśleć nad tym, by już od samego początku było w nim odpowiednie pomieszczenie, które będziesz mógł zaoferować firmom. Oferta skierowana do każdej grupy turystów, zwiększa szansę na zapełnienie kalendarza rezerwacji.


Warto pamiętać o tym, że szkolenia i konferencje najczęściej są organizowane w takich miesiącach, kiedy ruch turystyczny wydaje się być nieco mniejszy. Co zyskujesz w związku z tym? Pewność, że będziesz miał gości przez cały czas i nie będziesz w takim przypadku narzekał na niskie obłożenie obiektu.


Pomieszczenie i wyposażenie to jedna kwestia, ale warto wyznaczyć również osobę odpowiedzialną za organizację tego typu eventów, która postara sprawnie przeprowadzić firmy przez cały proces - od szybkiej wyceny, przez elastyczne podejście do oczekiwań firm, zaaranżowanie imprez towarzyszących, aż po profesjonalne rozliczenie i wspólne pożegnanie uczestników wydarzenia.


Przeczytaj: Kategoryzacja obiektów noclegowych. Co warto wiedzieć?


Co powinna zawierać bogata baza szkoleniowo-konferencyjna?


Jeśli już masz wyznaczoną salę, w której będą organizowane biznesowe imprezy, to warto zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. To, jak wygląda sala konferencyjno-szkoleniowa ma ogromne znaczenie dla przebiegu spotkania i ostateczne zadowolenie uczestników spotkania.


Pomieszczenie powinno być przede wszystkim przestronne, z dobrą akustyką, wyposażone w niezbędny sprzęt audio-video i nagłośnienie. 


Niezbędne wyposażenie każdej sali konferencyjnej przedstawia się następująco:


  • projektory, sprzęt audiowizualny oraz nagłośnieniowy - nowoczesne wyposażenie zapewni komfort uczestnikom spotkania

  • wygodne meble - zadbaj o to, by uczestnicy komfortowo spędzili swój czas podczas wielogodzinnych szkoleń

  • klimatyzacja i dobre oświetlenie - pamiętaj, że pomieszczenia przeznaczone dla biznesu nie mogą przytłaczać swoim wyglądem

  • zadbaj o odpowiednie zaplecze socjalne i pozostałe wyposażenie - zadbaj o to, by była to przestrzeń przeznaczona zarówno do pracy, jak i swobodnej wymiany poglądów przez uczestników spotkania.


Zobacz również: Nie zapominaj o tradycyjnych metodach promocji obiektu noclegowego!


Dobra baza szkoleniowa to nie tylko sale konferencyjne


W tym wszystkim warto pamiętać o tym, że dobra oferta skierowana do firm, nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samej sali, w której zostanie zorganizowane szkolenie.


Liczy się przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja Twojego obiektu, zaplecze noclegowe i gastronomiczne, jak i specjalne warunki pobytu, takie jak preferencyjne ceny, czy organizacja imprez towarzyszących.


Warto, by Twój obiekt oferował:


  • pokoje gościnne z łazienkami, TV, telefonem i dostępem do szybkiego Internetu

  • wyżywienie - jeśli nie masz takiej możliwości, to dobrze, żebyś zadbał o catering podczas spotkań szkoleniowych

  • możliwość wyboru tradycyjnego menu, nie spotykanego w innych obiektach

  • komfortowe warunki wypoczynku

  • liczy się lokalizacja - dobrze jeśli będzie to obiekt, znajdujący się w miarę blisko ważnych dróg dojazdowych

  • specjalne warunki pobytu dla firm - zadbaj o odpowiednią cenę, jak i liczne atrakcje, z których będą mogli korzystać Twoi goście - doskonale sprawdzi się tu wycieczka po regionie - tu pomocna może być współpraca z lokalnym biurem podróży, imprezy integracyjne, czy też np. wieczór przy ognisku i z muzyką na żywo.


Jeśli Twój obiekt spełnia wymagania, by móc zorganizować szkolenie, czy konferencję, to daj się poznać i już dziś zaprezentuj swoją ofertę w specjalnej zakładce “Oferta dla firm”, “Sale konferencyjne”, czy “Noclegi służbowe”, które pozwolą Ci bezpośrednio dotrzeć do firm, zainteresowanych organizacją wydarzeń biznesowych.


Zacznij działać już dziś!
Następny artykuł Sesje zdjęciowe i śluby w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej