Terminy ferii zimowych 2024. Kiedy zaplanować zimowy wypoczynek?

Terminy ferii zimowych 2024. Kiedy zaplanować zimowy wypoczynek?

Ferie zimowe to, obok wakacji, niezwykle popularny termin wypoczynku - przede wszystkim wśród dzieci. Przez dwa tygodnie można korzystać z rozmaitych zimowych atrakcji, pokonywać łatwiejsze lub trudniejsze trasy narciarskie i zaplanować swój wymarzony zimowy wypoczynek. A dobrze jest to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, by wybór był możliwie jak najlepszy. W tej sytuacji, dobrze jest wiedzieć, kiedy wypadają ferie zimowe 2024 dla poszczególnych województw.

Nie masz planów na ferie zimowe 2024, a chcesz zarezerwować wymarzone domki w górach lub noclegi z innej kategorii? Znając terminy ferii zimowych 2024, dobrze jest to zrobić odpowiednio wcześniej. W tej sytuacji, niezwykle pomocny będzie kalendarz ferii zimowych 2024, który został opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Terminarz ferii zimowych 2024Terminy ferii zimowych 2024 dla poszczególnych województw przedstawiają się następująco:

  • 15 stycznia - 28 stycznia 2024: województwo mazowieckie, dolnośląskie, zachodniopomorskie, opolskie;

  • 22 stycznia - 4 lutego 2024: województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie;

  • 29 stycznia - 11 lutego 2024: województwo łódzkie, lubelskie, pomorskie, podkarpackie, śląskie;

  • 12 lutego - 25 lutego 2024: województwo lubuskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, małopolskie, wielkopolskie.Terminy ferii zimowych 2024.


Jak spędzić ferie zimowe 2024?


Nie powinno być żadnym zaskoczeniem to, że to właśnie noclegi w górach są najbardziej pożądaną opcją, gdy weźmiemy pod uwagę wypoczynek podczas ferii zimowych. Jest to ta część Polski, która oferuje przede wszystkim świetnie rozwinięte ośrodki narciarskie, a atrakcje turystyczne w górach zachwycają zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Jeśli chodzi o możliwości spędzenia wolnego czasu podczas ferii zimowych, to jest ich całe mnóstwo, a poniżej znajdziesz te najpopularniejsze.

Oto kilka pomysłów, jak można aktywnie i ciekawie wykorzystać ten czas:


1. Aktywny wypoczynek w górach: Warto wziąć pod uwagę perełkę Beskidu Sądeckiego, czyli Krynicę-Zdrój, w której zarezerwowanie noclegu za pośrednictwem portalu Nocowanie.pl jest szybkie i proste.

2. Rodzinne ferie w ośrodkach z basenami termalnymi: Miejsca takie jak Chochołów, Białka Tatrzańska czy Uniejów przyciągają swoimi kompleksami basenów termalnych, które są doskonałą rozrywką dla całej rodziny.

3. Kuligi i zimowe wędrówki: Wiele regionów górskich organizuje kuligi z pochodniami, które mogą być romantyczną przygodą lub świetną zabawą dla grupy przyjaciół. Ponadto, zimowe szlaki piesze i nordic walking to zdrowy sposób na cieszenie się pięknem przyrody.

4. Warsztaty i zajęcia kreatywne: Niektóre apartamenty w górach i ośrodki kulturalne oferują warsztaty rękodzieła, malowania, gotowania czy fotografii, które mogą być atrakcyjnym sposobem na rozwijanie swoich pasji.

5. Zwiedzanie miast: Polskie miasta, takie jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk, mają swój niepowtarzalny zimowy urok. Muzea, teatry, historyczne zabytki i kawiarnie mogą stanowić świetne schronienie przed zimnem i okazję do kulturalnego wypoczynku.

Pamiętaj, że ferie zimowe to również doskonały czas na odpoczynek i regenerację, więc nie zapomnij o zarezerwowaniu czasu na relaks i spędzenie tych dwóch tygodni z bliskimi. Bez względu na to, jakie aktywności wybierzesz, Polska zimą oferuje mnóstwo możliwości, aby ferie były wyjątkowe.

Zaplanuj swoje ferie zimowe i odkryj, co ciekawego kryje w sobie każdy zakątek Polski:
- ferie zimowe 2024 mazowieckie
Zdjęcie główne: fot. damircudic / gettyimages.com, CC0

Następny artykuł Romantyczne miejsca na...

Komentarze (2)

5 miesięcy temu
Jako mama polecam zabrać pociechę/pociechy do tunelu aerodynamicznego w Lesznie, fajne przeżycie :) mój syn do dziś zachwyca się ubiegłorocznym wypadem :)
5 miesięcy temu
Jako mama polecam zabrać pociechę/pociechy do tunelu aerodynamicznego w Lesznie, fajne przeżycie :) mój syn do dziś zachwyca się ubiegłorocznym wypadem :)

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!