Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. To trzeba zobaczyć!

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. To trzeba zobaczyć!

Krynica-Zdrój to jedno z najpiękniejszych miast w Beskidach, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów. Wielu z nich decyduje się na to, by wspiąć się na wieżę widokową, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na miasto i malowniczą okolicę.

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju, na którą prowadzi ścieżka w koronach drzew, to jedna z najnowszych atrakcji kurortu. Oddano ją do użytku w roku 2019, a jej konstrukcję doceniło jury prestiżowego konkursu architektonicznego “Budowa Roku”, w którym zajęła pierwsze miejsce.

Jest to jedna z atrakcji Krynicy-Zdroju, która nie tylko zapewnia rozrywkę, ale dostarcza wiedzy o przyrodzie Beskidów.

Słotwiny Arena

Słotwiny Arena

Krynica-Zdrój, ul. Słotwińska

Wyciągi narciarskie 2.0
Wieża Widokowa

Wieża Widokowa

Krynica-Zdrój, ul. Słotwińska

Punkty widokowe 8.8


Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Co warto wiedzieć?


Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Ośrodek położony jest na wysokości 896 m n.p.m. natomiast osoby, które zdecydują się spojrzeć na miasto ze szczytu konstrukcji, mają do pokonania jeszcze prawie 50 metrów!

Jak informują tablice wzdłuż ścieżki wiodącej na jej szczyt:

Wieża widokowa ma wysokość prawie 50 metrów, aby poczuć potęgę tej budowli, możemy porównać ją do 17-piętrowego wieżowca.


Do budowy użyto tylko naturalnych materiałów, dzięki czemu została wkomponowana w otaczający drzewostan. Pokonując kolejne metry, turyści “rosną” wraz z drzewami. Wędrówka na szczyt wieży widokowej zaczyna się bowiem w okolicy pni, by stamtąd dotrzeć do najwyższych konarów, a później wznieść się ponad nie. Podczas spaceru warto zatrzymać się przy tablicach informacyjnych, na których przedstawiono najważniejsze fakty, dotyczące beskidzkiej przyrody.


fot. Nocowanie.pl

Nie każdy wie, że przed milionami lat obecny teren Beskidów skryty był w morskich głębinach. Kolejny punkt to legendy, zaczerpnięte z mitologii słowiańskiej. Ze spaceru każdy wyjdzie bogatszy zarówno o niezapomniane wrażenia, ale także wiedzę o miejscu, w którym spędza urlop.

Łączna długość ścieżki prowadzącej na szczyt wieży widokowej to nieco ponad kilometr (1030 metrów). Alternatywą dla spaceru jest wjazd sześcioosobową kolejką, natomiast aby zejść z wieży, można skorzystać z liczącej 60 metrów długości zjeżdżalni!

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju: godziny otwarcia i ceny biletów


Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju otwarta jest przez cały tydzień w godzinach 9:00-19:00. Planując wejście na jej szczyt trzeba jednak pamiętać, że kasy biletowe zamykane są o 18:00, a więc godzinę przed obiektem. Warto przyjść wcześniej, by mieć więcej czasu na kontemplowanie widoków.

Ceny biletów na wieżę widokową zależą od wybranej opcji. Koszty wstępu kształtują się następująco:

  • Wejście na wieżę widokową - 49 zł normalny / 42 zł ulgowy
  • Wejście na wieżę widokową + wjazd kolejką - 62 zł normalny / 52 zł ulgowy
  • Wejście na wieżę widokową + zjazd kolejką - 62 zł normalny / 52 zł ulgowy
  • Wejście na wieżę widokową + wjazd i zjazd kolejką - 74 zł normalny / 60 zł ulgowy

Dostępne są również bilety rodzinne 2+1 oraz 2+2 w cenie 194 zł oraz 219 zł. Skorzystanie ze zjeżdżalni do koszt 9 zł za jeden zjazd i 50 zł za pakiet sześciu zjazdów.

Cena trochę zaskoczyła, ale wrażenia i widoki są warte wydanych pieniążków. Sama ścieżka na punkt widokowy z dodatkowymi atrakcjami - napisał w opinii na Nocowanie.pl turysta Rafał.

Hotel Orlik***

Hotel Orlik***

Krynica-Zdrój, ul. Tadeusza Kościuszki

Hotele 9.2
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Ośrodek Wypoczynkowy Evita

Ośrodek Wypoczynkowy Evita

Krynica-Zdrój, ul. Słotwińska

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Słotwinka

Willa Słotwinka

Krynica-Zdrój, ul. Słotwińska

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju – jak dojechać?


Wieża widokowa znajduje się na terenie ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena, przy ulicy Słotwińskiej 51a. Z centrum Krynicy-Zdroju można dojechać wygodnie własnym samochodem lub transportem zbiorowym. Przystanki, z których odjeżdżają autobusy w odpowiednim kierunku, znajdują się przy ulicy Kraszewskiego, Zdrojowej oraz Piłsudskiego. Przy Słotwiny Arenie dostępne są duże, bezpłatne parkingi.

Źródło: wiezawidokowa.pl

Następny artykuł Do Wrocławia z bonem...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej