To będzie upalny początek wakacji. Gdzie najgoręcej?

To będzie upalny początek wakacji. Gdzie najgoręcej?

Wakacje 2022 należy uznać za rozpoczęte. Skoro nadeszło lato, to oczywiste, że musi być gorąco. Na piękną i słoneczną aurę nie musimy czekać zbyt długo. Wszystko wskazuje na to, że już podczas tegorocznego weekendu (25-26 czerwca), w wielu miejscach w Polsce możemy spodziewać się temperatur, przekraczających wartości 30 stopni Celsjusza. W których miejscach będzie najgoręcej?

Początek wakacji to niezwykły moment nie tylko dla uczniów, ale również wszystkich turystów, którzy planują swój wymarzony urlop. Decydując się na nocleg nad morzem oczekujemy pięknej i słonecznej pogody. Są też tacy, którzy rezerwują kwatery i pokoje w górach i chcą, by pogoda była przyjemna - tak nieco powyżej 20 stopni Celsjusza, by wędrówki po górach były przyjemne. 


Podczas rozpoczętego właśnie weekendu, możemy spodziewać się fali upałów, która pojawi się w niemal całej Polsce. W których regionach będzie najgoręcej i gdzie najlepiej spędzić czas nad wodą? Sprawdźmy!


Zastanawiasz się, z jaką pogodą będziemy mieć do czynienia podczas wakacji. Sprawdź: Pogoda na wakacje 2022 w Polsce, w górach, nad morzem


Wysokie temperatury w zachodniej części naszego kraju!


Planujesz nocleg na Dolnym Śląsku lub chcesz miło spędzić pierwsze dni wakacji na Pomorzu Zachodnim? Dobrze się składa, bo to właśnie w zachodniej części Polski należy spodziewać się temperatur, przekraczających 30 stopni Celsjusza.


Prognozuje się, że na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i południowej części Pomorza Zachodniego, słupki rtęci podczas nadchodzącego weekendu pokażą 30-33 stopnie Celsjusza. Niestety, ale pięknej i słonecznej aurze, mogą towarzyszyć również gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci silnych burz z gradem. Podczas opadów, możliwe również silne porywy wiatru. 


Zobacz koniecznie: Początek wakacji. Jak wygląda zainteresowanie wyjazdami Polaków?


Dobrze się składa, bo zachodnia część Polski posiada naprawdę wiele wyjątkowych miejsc, w których można się schłodzić. Są to przede wszystkim liczne miejskie kąpieliska i aquaparki, czy Pojezierze Wielkopolskie i plaże  i kąpieliska na Pomorzu Zachodnim, które w najbliższych dniach powinny przeżywać oblężenie.


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów na wakacje 2022 w Polsce:Rumiankowa Polana

Rumiankowa Polana

Sarbinowo, ul. Rumiankowa

Domki Sarbinowo 9.9
Karkonskie Widoki

Karkonskie Widoki

Karpacz, ul. Staszica

Pensjonaty Karpacz 10.0
Willa Jolanta

Willa Jolanta

Władysławowo, ul. CZWARTAKOW

Kwatery i pokoje Władysławowo 9.5Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydane przez IMGW - co to oznacza?


Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą pojawić się niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia to z kolei zjawiska, które mogą być bardziej zintensyfikowane i niebezpieczne.Następny artykuł Co zabrać ze sobą na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej