To była udana majówka! Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej?

To była udana majówka! Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej?

Za nami długi weekend majowy. Pogoda w wielu regionach dopisywała, co bezpośrednio przełożyło się na ilość turystów, którzy chętnie korzystali z atrakcji i odwiedzali najpopularniejsze miejsca nad morzem, w polskich górach, czy w polskich miastach. Które miejscowości i regiony cieszyły się największym zainteresowaniem turystów?

Tegoroczny długi weekend majowy powrócił do nas w takiej formie, jaką wszyscy dobrze znamy sprzed czasów koronawirusa. Przypomnijmy, że w roku 2020 i 2021 obowiązywały obostrzenia, które w dużym stopniu ograniczały możliwości aktywnego wypoczynku w Polsce.


Jak więc wyglądała tegoroczna majówka? Przeanalizowaliśmy, gdzie Polacy poszukiwali noclegu podczas wiosennego weekendu, uwzględniając przy tym dane pochodzące z portalu Nocowanie.pl, obejmujące okres od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja 2022 roku.


Miejscowości nadmorskie i góry - to tu wypoczywaliśmy najchętniej!


Robi się coraz cieplej, więc Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek nad wodą. Widać to przede wszystkim w statystykach rezerwacji dokonanych przez turystów portalu Nocowanie.pl. Według nich, to właśnie Pomorze i Pomorze Zachodnie wybieraliśmy chętnie na swój nocleg nad morzem podczas długiego weekendu majowego. fot. Mouse23 / pixabay.com, CC0

Pomorze Zachodnie cieszyło się zainteresowaniem na poziomie 28,1%, a województwo pomorskie - 25,8%. Łącznie, daje nam to wynik blisko 54%. W porównaniu do roku 2021, zauważyliśmy wzrost zainteresowania tym kierunkiem - wówczas przeważały przede wszystkim miejscowości górskie - Tatry, Pieniny i Bieszczady.


 A skoro o górach mowa, to na urlop w Małopolsce zdecydowało się 11,7% wszystkich turystów, a na Dolny Śląsk - 11,8%.


Długi weekend majowy 2022 - te miejscowości były najpopularniejsze!


Ranking najpopularniejszych miejscowości, nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Najchętniej decydowaliśmy się na nocleg w Zakopanem. Na drugim miejscu znalazło się Władysławowo, a na trzecim Łeba. Kolejne miejscowości zestawienia to: Karpacz, Kołobrzeg, Sarbinowo, Pobierowo, Gdańsk, Międzyzdroje, Wrocław.fot. redroxmedia / pixabay.com, CC0

Widać, że w tej kwestii przeważały przede wszystkim góry, jednak wysoka pozycja miejscowości nadmorskich i popularnych polskich miast, takich jak Gdańsk, czy Wrocław, pokazuje, że spędzaliśmy ten czas na wiele wyjątkowych sposobów.


Najpopularniejsze terminy i długość pobytu


W tym roku, mogliśmy skorzystać z maksymalnie 4 dni wypoczynku. Wystarczyło wziąć urlop w pracy, w dniu 2 maja 2022, by skorzystać z możliwości wypoczynku od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja 2022. I właśnie taki termin cieszył się największym zainteresowaniem turystów.


Turyści chętnie rezerwowali swój wymarzony pobyt w górach, nad morzem i w polskich miastach na 4 doby.


Ile zapłaciliśmy za długi weekend majowy i które obiekty noclegowe wybieraliśmy?


W porównaniu do roku 2021, zauważalny jest nieznaczny wzrost cen, zarówno za sam nocleg, jak i za wyżywienie w restauracjach, czy za bilety do popularnych atrakcji w danym regionie. Jest to spowodowane przede wszystkim stale rosnącą inflacją w Polsce.


Średnia cena za nocleg podczas długiego weekendu majowego wyniosła około 80 zł od osoby za dobę.


Turyści portalu Nocowanie.pl najchętniej wybierali nocleg w kwaterach i pokojach. To idealne rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają w parze bądź z małymi dziećmi. Wtedy wystarczy jeden pokój, ponieważ czas wolny i tak spędzamy na świeżym powietrzu.


Kolejne popularne kategorie noclegowe to apartamenty i domki. Apartamenty cieszyły się przede wszystkim dużym zainteresowaniem w polskich miastach. Domki z kolei są wybierane przez większe rodziny, kiedy liczy się przestrzeń oraz swoboda. Obiekty tego typu zapewniają naprawdę komfortowe warunki pobytu, często są lepiej wyposażone i ładniej urządzone niż nasze własne mieszkania.


Poza tym turyści wybierali noclegi w pensjonatach, willach, agroturystyce oraz ośrodkach wypoczynkowych.


Można podkreślić, że był to naprawdę udany długi weekend majowy 2022!
Następny artykuł Przeżyj niezapomniany urlop...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej