To była udana majówka! Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej?

To była udana majówka! Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej?

Za nami długi weekend majowy. Pogoda w wielu regionach dopisywała, co bezpośrednio przełożyło się na ilość turystów, którzy chętnie korzystali z atrakcji i odwiedzali najpopularniejsze miejsca nad morzem, w polskich górach, czy w polskich miastach. Które miejscowości i regiony cieszyły się największym zainteresowaniem turystów?

Tegoroczny długi weekend majowy powrócił do nas w takiej formie, jaką wszyscy dobrze znamy sprzed czasów koronawirusa. Przypomnijmy, że w roku 2020 i 2021 obowiązywały obostrzenia, które w dużym stopniu ograniczały możliwości aktywnego wypoczynku w Polsce.


Jak więc wyglądała tegoroczna majówka? Przeanalizowaliśmy, gdzie Polacy poszukiwali noclegu podczas wiosennego weekendu, uwzględniając przy tym dane pochodzące z portalu Nocowanie.pl, obejmujące okres od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja 2022 roku.


Miejscowości nadmorskie i góry - to tu wypoczywaliśmy najchętniej!


Robi się coraz cieplej, więc Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek nad wodą. Widać to przede wszystkim w statystykach rezerwacji dokonanych przez turystów portalu Nocowanie.pl. Według nich, to właśnie Pomorze i Pomorze Zachodnie wybieraliśmy chętnie na swój nocleg nad morzem podczas długiego weekendu majowego. fot. Mouse23 / pixabay.com, CC0

Pomorze Zachodnie cieszyło się zainteresowaniem na poziomie 28,1%, a województwo pomorskie - 25,8%. Łącznie, daje nam to wynik blisko 54%. W porównaniu do roku 2021, zauważyliśmy wzrost zainteresowania tym kierunkiem - wówczas przeważały przede wszystkim miejscowości górskie - Tatry, Pieniny i Bieszczady.


 A skoro o górach mowa, to na urlop w Małopolsce zdecydowało się 11,7% wszystkich turystów, a na Dolny Śląsk - 11,8%.


Długi weekend majowy 2022 - te miejscowości były najpopularniejsze!


Ranking najpopularniejszych miejscowości, nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Najchętniej decydowaliśmy się na nocleg w Zakopanem. Na drugim miejscu znalazło się Władysławowo, a na trzecim Łeba. Kolejne miejscowości zestawienia to: Karpacz, Kołobrzeg, Sarbinowo, Pobierowo, Gdańsk, Międzyzdroje, Wrocław.fot. redroxmedia / pixabay.com, CC0

Widać, że w tej kwestii przeważały przede wszystkim góry, jednak wysoka pozycja miejscowości nadmorskich i popularnych polskich miast, takich jak Gdańsk, czy Wrocław, pokazuje, że spędzaliśmy ten czas na wiele wyjątkowych sposobów.


Najpopularniejsze terminy i długość pobytu


W tym roku, mogliśmy skorzystać z maksymalnie 4 dni wypoczynku. Wystarczyło wziąć urlop w pracy, w dniu 2 maja 2022, by skorzystać z możliwości wypoczynku od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja 2022. I właśnie taki termin cieszył się największym zainteresowaniem turystów.


Turyści chętnie rezerwowali swój wymarzony pobyt w górach, nad morzem i w polskich miastach na 4 doby.


Ile zapłaciliśmy za długi weekend majowy i które obiekty noclegowe wybieraliśmy?


W porównaniu do roku 2021, zauważalny jest nieznaczny wzrost cen, zarówno za sam nocleg, jak i za wyżywienie w restauracjach, czy za bilety do popularnych atrakcji w danym regionie. Jest to spowodowane przede wszystkim stale rosnącą inflacją w Polsce.


Średnia cena za nocleg podczas długiego weekendu majowego wyniosła około 80 zł od osoby za dobę.


Turyści portalu Nocowanie.pl najchętniej wybierali nocleg w kwaterach i pokojach. To idealne rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają w parze bądź z małymi dziećmi. Wtedy wystarczy jeden pokój, ponieważ czas wolny i tak spędzamy na świeżym powietrzu.


Kolejne popularne kategorie noclegowe to apartamenty i domki. Apartamenty cieszyły się przede wszystkim dużym zainteresowaniem w polskich miastach. Domki z kolei są wybierane przez większe rodziny, kiedy liczy się przestrzeń oraz swoboda. Obiekty tego typu zapewniają naprawdę komfortowe warunki pobytu, często są lepiej wyposażone i ładniej urządzone niż nasze własne mieszkania.


Poza tym turyści wybierali noclegi w pensjonatach, willach, agroturystyce oraz ośrodkach wypoczynkowych.


Można podkreślić, że był to naprawdę udany długi weekend majowy 2022!
Następny artykuł Przeżyj niezapomniany urlop...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!