TOP 3 miejsca w Polsce na poprawę samopoczucia

TOP 3 miejsca w Polsce na poprawę samopoczucia

Rzeczywistość, w której obecnie żyjemy oraz nasze prywatne sprawy i problemy, bardzo często powodują, że mamy ochotę zaszyć się w spokojnym miejscu, by móc od tego wszystkiego po prostu odpocząć. Zanim wyruszymy na nieco dłuższy urlop i wakacje, warto rozważyć propozycję wyjazdu na weekend, czy kilka dni w wyjątkowe miejsca w Polsce. Z myślą o osobach, które potrzebują chwili oddechu i pragną poprawić swoje samopoczucie, przygotowaliśmy kilka propozycji miejsc, w których każdy miło spędzi swój czas. Gdzie się wybrać?

Nie da się ukryć, że z naszym samopoczuciem w obecnych czasach bywa naprawdę różnie. Sytuacja za naszą wschodnią granicą, utrzymująca się inflacja i wzrost kosztów codziennego życia - to tylko niektóre sytuacje, które w jakimś stopniu nas przytłaczają i powodują, że nasze samopoczucie odbiega od tego idealnego.


Pewnych pozytywów możemy jednak dopatrywać się w tym, co za oknem. Trzeba podkreślić, że w roku 2023 mamy naprawdę piękną wiosnę - z bardzo przyjemnymi wartościami temperatur i dużą ilością słońca. Takie warunki oraz niezwykle piękne okoliczności przyrody, z pewnością zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. A gdyby tak choć na chwilę przenieść się do zupełnie innego świata, w którym wizyta sprawi, że nasze samopoczucie ulegnie zdecydowanej poprawie? Mamy naprawdę kilka wyjątkowych propozycji, które przygotowaliśmy z myślą o osobach, które lubią odkrywać piękno Polski.


Zobacz również: Gdzie się odstresować? Sprawdź propozycje miejsc


Poznaj miejsca, w których Twoje samopoczucie ulegnie zdecydowanej poprawie!


Do rozpoczęcia wakacji 2022 jeszcze ponad miesiąc. To dobry czas, by właśnie teraz zaplanować swój letni wypoczynek. Każdy, kto jeszcze tego nie zrobił, może znaleźć dla siebie coś naprawdę wyjątkowego, decydując się na nocleg w górach, nad morzem, czy nad jeziorami.


Pamiętajmy jednak, że ten ponad miesiąc oczekiwania, możemy wykorzystać w naprawdę wyjątkowy sposób. Wystarczy, że wybierzemy się w wyjątkowe miejsca w Polsce. Wizyta w nich sprawi, że nasze samopoczucie ulegnie zdecydowanej poprawie. Można to zrobić choćby teraz lub podczas zbliżającego się długiego weekendu czerwcowego. Sprawdź nasze propozycje!


  • Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach


Podczas podróżowania po Polsce, chyba nie ma nic lepszego i przyjemniejszego od odkrywania niezwykłych miejsc. A jeśli do tego wszystkiego dodamy piękne okoliczności przyrody, to otrzymamy prosty przepis na poprawę naszego samopoczucia.fot. z_sabat / zdjecia.nocowanie.pl

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Z dala od tłumów - Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach


Rozpoczynamy od propozycji, które może okazać się wyjątkowa absolutnie dla każdego. Planując krótki wyjazd, warto wziąć pod uwagę Skamieniałe Miasto, znajdujące się w Ciężkowicach. To rezerwat przyrody nieożywionej, który został utworzony w 1974 roku. To, czego możemy być pewni w tym przypadku to fakt, że znajduje się ono z dala od turystycznego zgiełku, przez co możemy delektować się ciszą i spokojem.


Skamieniałe Miasto wyróżnia się przede wszystkim licznymi, malowniczymi grupami skał z piaskowca ciężkowickiego. Ma się wrażenie, że znajdujemy się w ruinach starego miasta. W bliskiej odległości od rezerwatu znajduje się pomnik przyrody Wąwóz wodospad. Na terenie rezerwatu znajdują się również cenne stanowiska przyrodnicze. Jest to również dobra baza wypadowa do podróży po całym regionie Małopolski i atrakcji, związanych z tym województwem.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Ciężkowicach:

  • Bajkowe tereny na wędrówki - Rezerwat Szumy nad Tanwią


Z województwa małopolskiego przenosimy się na Lubelszczyznę, a konkretnie na Roztocze, które kusi nas wyjątkowymi możliwościami aktywnego spędzania czasu. Roztoczański Park Narodowy i Zwierzyniec oraz Krasnobród cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z całej Polski.


Przy okazji wizyty w tej części Polski, warto jest również rozważyć wyprawę do miejscowości Susiec, w której znajduje się wyjątkowa kraina, która może okazać się idealna, zarówno na wędrówki piesze, jak i wycieczki rowerowe. Mowa tu oczywiście o rezerwacie przyrody Szumy nad Tanwią.


Zobacz koniecznie: Jednodniowa wycieczka na Lubelszczyźnie. Rezerwat przyrody Szumy nad Tanwiąfot. Karol Wiak

Szumy, to nieduże kaskady na rzece Tanew, do których dojdziemy oznakowanym na niebiesko Szlakiem Szumów. Przez Susiec przebiegają liczne szlaki turystyczne – piesze i rowerowe. W pobliżu znajduje się też odcinek trasy kajakowej na Tanwi: Narol – Rebizanty. 


Tytułowy rezerwat jest krajobrazowym i leśnym kompleksem, znajdującym się na terenie gminy Susiec, a dokładniej w Parku Krajobrazowym Puszczy Solskiej. Został utworzony w 1958 roku, natomiast jego powierzchnia wynosi 47,49 ha. Główną atrakcją rezerwatu są 24 progi skalne, tworzące malownicze wodospady. Powstały one w wyniku ruchów tektonicznych w trakcie fałdowania Karpat. Ścieżka przyrodnicza nad Tanwią ma 3 km długości. Gwarantujemy, że wizyta w tym magicznym miejscu w dużym stopniu wpłynie na poprawę naszego samopoczucia!


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Suścu:

  • Góry Pieprzowe i okolice Sandomierza


A co powiecie na wizytę w popularnym polskim mieście, związanym z osobą Ojca Mateusza i wyjątkową okolicą, która zachwyci Was przyrodniczymi perełkami, zapewniającymi poprawę samopoczucia. 


Poznaj: Sandomierz i Góry Pieprzowe - idealne na weekendfot. Anna Świerczyńska / zdjecia.nocowanie.pl

Każdy poczuje się tu jak w zupełnie innym świecie. Są to oczywiście Góry Pieprzowe, czyli najstarsze polskie góry, które w niczym nie przypominają Tatr, czy Karkonoszy. Możemy stąd podziwiać piękną panoramę Sandomierza i doliny Wisły. W ich pobliżu znajduje się również baśniowy Wąwóz Królowej Jadwigi, wydrążony w lessowej skale. Miejsca te idealnie nadają się na spacer i chwilę zapomnienia.


Oto propozycje noclegów w Sandomierzu:Kwadrat12

Kwadrat12

Sandomierz, ul. 15 Sierpnia

Apartamenty Sandomierz 10
Willa Różana

Willa Różana

Sandomierz, ul. ul. Różana

Wille Sandomierz 9.6Tak naprawdę każda podróż po Polsce może okazać się wyjątkowa na poprawę naszego samopoczucia. Wszystko tak naprawdę trzeba odpowiednio zaplanować. Spędź swój wolny czas tak, jak najbardziej lubisz!


Zdjęcie główne: fot. Peopleimages / gettyimages.com, CC0

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!