Turystyczna Albena

Turystyczna Albena

Bułgaria to wakacyjny kraj, a dobrym miejsce na udany wypoczynek jest właśnie kurort turystyczny – Albena. Miasto oddalone jest 25 kilometrów od Warny i 8 kilometrów od Bałcziku. Roztacza się na jednym z najpiękniejszych wybrzeży Bułgarii i jest wymarzonym miejscem dla wielbicieli wszelkich sportów i amatorów spokojnego, plażowego wypoczynku. Miłośników nocnej rozrywki zachęcą kasyna, okoliczne knajpki, a także dyskoteki.

Warto wspomnieć, że jest to rodzaj kurortu zamkniętego, a za wjazd trzeba uiścić należną opłatę. W centrum miasta można znaleźć liczne placyki i zamknięte dla pojazdów uliczki. Jest to przede wszystkim miejsce polecane rodzinom z dziećmi, o wiele spokojniejsze, w porównaniu do innych nadmorskich miast bułgarskich takich jak Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski.

 

Albena zachwyca piękną, sześciokilometrową plażą, którą otaczają piaszczyste wydmy. Z hoteli oddalonych od brzegu, na plażę turystów dowozi miniaturowa kolejka. Można tutaj odnaleźć około 40 miejsc noclegowych, z których większość oferuje wysoki standard. Kurort jest dość drogi, w porównaniu do innych okolicznych wiosek. Najlepszymi hotelami według zwiedzających są: Hotel Kaliakra, Hotel Gergana, Hotel Flamingo, czy Hotel Mura.

 

Oprócz obiektów gastronomicznych znajdujących się w hotelach, w centrum Albeny można znaleźć wiele restauracji. Kuszą one daniami kuchni bułgarskiej, jak również międzynarodowej. Będąc na miejscu, warto spróbować potraw z owoców morza. Popularnymi formami rozrywki w tym mieście są kasyna, które poza grą organizują koncerty i występy. Nie ma tutaj żadnego centrum handlowego. Można tylko natknąć się na maleńkie sklepiki, oferujące lokalne pamiątki.

 

Pogoda w kurorcie bywa typowa dla północnego wybrzeża Morza Czarnego. W lecie gorąco, jesień jest długa i ciepła, a zima bardzo łagodna. Powietrze tam jest wyjątkowo czyste i bogate w jod.

Następny artykuł 4 miejscowości, w których...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej