Turystyka krajowa. Czy w sezonie 2021 też będzie popularna?

Turystyka krajowa. Czy w sezonie 2021 też będzie popularna?


Z zapowiedzi ekspertów wynika, że wakacje 2021 będą najbardziej wyczekiwanym sezonem w historii. I chyba wszyscy chcielibyśmy, żeby tak właśnie było – zarówno przedsiębiorcy, jak i turyści. Jakie kierunki podróży tym razem wybiorą Polacy? Czy turystyka krajowa, podobnie jak w roku 2020 też będzie się cieszyć popularnością? O tym poniżej.

Trwająca pandemia, przedłużający się lockdown i przymusowe pozostanie w domach zmęczyło już chyba wszystkich. Nic więc dziwnego, że tak bardzo tęsknimy za podróżami. Tymi krótkimi i długimi, do miejsc odległych i tych położonych całkiem blisko. Byle tylko wyjść z domu, wypocząć z dala od zgiełku miasta, naładować akumulatory.

Obowiązujące się obostrzenia sprawiły, że branża turystyczna bardzo ucierpiała. Każdy więc ma nadzieję, że 2021 rok przyniesie więcej normalności, że szczepionki pomogą w opanowaniu pandemii i podróżowanie znowu będzie możliwe. Jakie są prognozy dotyczące wyjazdów i na co powinniśmy się przygotować?

Zdaniem ekspertów, rok 2021 będzie jednym z najciekawszych od wielu lat. Ludzie, chyba jak nigdy dotąd, z niecierpliwością wyczekują końca tego trudnego i dość dziwnego czasu. I choć przyzwyczailiśmy się już do zmiany stylu życia, jesteśmy mocno zmęczeni. Narasta w nas pragnienie powrotu, do choćby namiastki normalności. Chcemy znów móc spędzać czas tak, jak lubimy, nie tylko przed ekranem. Dlatego też, jeśli tylko pojawi się taka możliwość, wiele osób natychmiast zacznie szykować się do wyjazdów.


Wiatrakowo

Wiatrakowo

Kazimierz Dolny, ul. Cholewianka

Pensjonaty 9.7
Agroturystyka U Źródełka

Agroturystyka U Źródełka

Kazimierz Dolny, ul. Doły

Kwatery i pokoje 7.8


Jak będą wyglądać trendy turystyczne w 2021 roku?


Przewiduje się, że wiele osób postawi na krajowy wypoczynek. Nadal popularne będą ustronne miejsca, położone nieco na uboczu, z dala od tłumów i zgiełku miasta.

Jak twierdzą eksperci z branży turystycznej, pandemia zmieniła nasze podejście do wypoczynku i podróżowania. W roku 2020 turyści zdecydowanie częściej niż dotychczas spędzali urlop w kraju. Jednym z powodów były zamknięte granice, drugim – bezpieczeństwo. Jak wynika z różnorodnych badań, bezpieczniej czuliśmy się u siebie.

Kolejny trend, który zdaniem ekspertów utrzyma się także w nadchodzącym sezonie turystycznym, to preferencje turystów. Polacy w 2020 roku na wakacje rzadziej wybierali tłumne kurorty i duże miasta, częściej decydowali się natomiast na ustronne miejsca w zaciszu lasu czy nad jeziorem, gdzie można wypoczywać aktywnie, często w gronie rodziny, jednak z dala od tłumów.


Wakacje 2021. Najbardziej popularne kierunki podróży


Pandemia zmieniła wiele, jednak nie najbardziej popularne kierunki podróży Polaków. Niezmiennie istnieje podział na tych kochających góry i na tych, co kochają morze. Dlatego nadal wielką popularnością cieszą się województwa: małopolskie, dolnośląskie, pomorskie i zachodniopomorskie, gdzie znajdują się najważniejsze kurorty.

Bez wątpienia jednak przy planowaniu urlopu, Polacy coraz częściej trzymają się nowych i coraz bardziej popularnych zasad. Po pierwsze szukamy miejsc poza utartymi szlakami. Zależy nam na spokojnym wypoczynku, w ustronnym miejscu, z dala od tłumów i blisko natury. Po drogie – ma być domowo i bezpiecznie. To właśnie dlatego tak wielką popularnością cieszą się obecnie domki i apartamenty. Bo są to z punktu widzenia turysty najbezpieczniejsze kategorie obiektów noclegowych. Po trzecie: blisko natury i aktywnie. Coraz bardziej doceniamy możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego tak pozytywnie postrzegana jest teraz polska wieś, zwłaszcza miejscowości położone blisko jezior, pośród pól i lasów. I tu pojawia się duża szansa na rozwój gospodarstw agroturystycznych.


Następny artykuł Niedziele handlowe i dni...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej