Wakacje 2021 najbardziej wyczekiwanym sezonem w historii?

Wakacje 2021 najbardziej wyczekiwanym sezonem w historii?

Jaki będzie nadchodzący sezon letni? Czy obostrzenia zostaną zniesione? Czy będziemy mogli swobodnie podróżować? Na te pytania próbują znaleźć odpowiedź zarówno turyści, jak i przedsiębiorcy – właściciele obiektów noclegowych czy punktów gastronomicznych. I nie ma chyba osoby, która choć w myślach nie planowałaby urlopu. Wszystko wskazuje więc na to, że wakacje 2021 będą najbardziej wyczekiwanym sezonem w historii!

Miniony rok nauczył nas pokory. Jakże wiele naszych wakacyjnych planów legło w gruzach. Dlatego w roku 2021 jesteśmy już nieco bardziej ostrożni, nie oznacza to jednak wcale, że nie planujemy podróży. O nie. Wręcz przeciwnie. Polacy o tegorocznych wakacjach myślą non stop. Mało tego, mimo wciąż zamkniętych obiektów noclegowych, turyści dokonują rezerwacji. Dlaczego? Bo wszyscy pragniemy normalności i wypoczynku.

Spora część Polaków ma nadzieję, że szczepienia pomogą przyhamować koronawirusa, który stał się wrogiem numer jeden branży turystycznej. Liczymy też na to, że podobnie jak w roku 2020, latem wirus nieco odpuści, zniesione też zostaną obostrzenia. Dlatego tak ochoczo snujemy plany na wakacje 2021.

Gdzie najchętniej wyruszyliby Polacy? Jak donoszą ogólnopolskie media branżowe – gdziekolwiek. Planujemy zarówno wyjazdy zagraniczne, jak i urlopy w Polsce. Nawet ci, którzy do tej pory podróżowali rzadko, teraz planują wyjazdy częstsze i w miejsca, w których dotąd nie byli.

Zobacz także Wakacje 2021. Polacy zaczęli szukać noclegów oraz Podróże tylko dla zaszczepionych?


Wakacje 2021. Jak je widzą Polacy?


Choć plany wyjazdowe Polaków są zróżnicowane, zdecydowana większość raczej zdecyduje się zostać w Polsce. Zdaniem ekspertów z branży, nadal największą popularnością będą cieszyły się domki na odludziu oraz inne kameralne obiekty noclegowe, gdzie można się zaszyć. Ważną rolę odgrywa nadal bezpieczeństwo, które kojarzy się głównie z wypoczynkiem z dala od tłumów ludzi i zgiełku miasta.

Jak pokazało minione lato, turyści coraz chętniej wybierają te obiekty noclegowe, które oferują, oprócz komfortowych pokoi, także inne udogodnienia, jak np. możliwość korzystania z zagospodarowanego ogrodu, położenie blisko lasu czy jeziora, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów czy wyżywienie.

Zapewne dużą popularnością cieszyć się będą dwa kierunki: morze i góry. Letni wypoczynek nad morzem nigdy się nie nudzi. To wymarzone miejsce na wakacje, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o góry – zwolenników długich górskich wypraw zawsze jest wielu.

Czego jeszcze możemy się spodziewać? Prawdopodobnie tego, że Polacy po raz kolejny chętniej korzystać będą z własnego środka transportu – samochodu, niż na przykład niepewnych połączeń lotniczych.

Zobacz też Wakacje 2021 z Polskim Bonem Turystycznym. Gdzie pojechać?, TOP 25 miejsc nad polskim morzem. Gdzie się wybrać? czy Sielskie miejsca na wakacje w Polsce

Następny artykuł Mazurski klimat w okolicach...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej