Uwaga na fałszywe obiekty noclegowe. Nie daj się oszukać!

Uwaga na fałszywe obiekty noclegowe. Nie daj się oszukać!

Coraz większymi krokami zbliża się czas, na który z utęsknieniem czeka większość turystów. To oczywiście okres świąteczno-noworoczny, ale również ferie zimowe, które zaczną się już niebawem. Popularne miejscowości turystyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. W związku z dużą popularnością obiektów i miejscowości, pojawiają się również w siebie próby oszustwa. Jak nie dać się oszukać i na co zwracać szczególną uwagę? O tym poniższy artykuł.

Czas pandemii i ograniczenia związane z działalnością obiektów noclegowych spowodowały masowe pojawianie się fikcyjnych ofert obiektów noclegowych. Dotyczy to przede wszystkim miejscowości, które cieszą się największym zainteresowaniem. Mowa tu oczywiście o Zakopanem, Sopocie, czy innych miejscowościach górskich lub nadmorskich


Na czym dokładnie polega próba tego typu oszustwa? Przede wszystkim w internecie pojawiają się oferty, zachęcające turystów do jak najszybszej rezerwacji noclegów na Święta Bożego Narodzenia lub na Sylwestra. Warto podkreślić, że oszuści nawet się nie wysilają - publikują te same zdjęcia domków, tylko pod różną nazwą obiektów i w innych lokalizacjach. Pod podanym adresem może znajdować się ruina lub niewykończona budowla, a wpłata zaliczki lub całości kwoty za pobyt, może spowodować, że stracimy wszystkie pieniądze. Warto w związku z tym zachować czujność i zwracać uwagę na tego typu detale, jak galeria zdjęć obiektu, dokładna lokalizacja obiektu, którą można również sprawdzić na dostępnych mapach i w nawigacji.


Zastanawiasz się, gdzie wyruszyć na urlop w okresie świąteczno-noworocznym? Przeczytaj koniecznie: Okres świąteczno-noworoczny. Gdzie warto wyruszyć na urlop?


Jak nie dać się oszukać?


Przede wszystkim musimy być ostrożni i dokładnie analizować zawarte w treści oferty informacje. Nasze podejrzenie z pewnością może wzbudzić atrakcyjna cena za pobyt w Święta lub Sylwestra. Jeśli jest ona o wiele niższa niż ta, które oferują inne obiekty w miejscowości z podobnej kategorii noclegowej, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w takim przypadku może dojść do próby oszustwa.


Warto pamiętać również o tym, że oszuści bardzo często posługują się tymi samymi zdjęciami obiektu, które są publikowane na różnych stronach, w rozmaitych ofertach, z tym że pod zmienioną nazwą i lokalizacją.


Nasza uwaga powinna być również zwrócona na to, w jaki sposób odpisuje nam lub rozmawia z nami właściciel tego obiektu noclegowego. Jeśli domaga się jak najszybszej zapłaty za pobyt i na dodatek całej kwoty, to taka sytuacja może wzbudzić nasze podejrzenia. Warto również zapytać o dokładną lokalizację obiektu, którą zawsze z powodzeniem możemy sprawdzić na dostępnych w sieci mapach, spacerach po miejscowości lub dostępnej nawigacji.


Podsumowując, zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto, należy zwrócić szczególną uwagę na:


- cenę - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu wzbudza wątpliwości

- brak strony internetowej obiektu, gdzie można byłoby znaleźć więcej informacji,

- maile na bezpłatnej poczcie

- brak numeru stacjonarnego - oszuści często podają tylko numer telefonu komórkowego,

- atrakcyjną lokalizację, adres, który nie istnieje - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w Internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku miejskiego, mamy do czynienia z oszustwem,

- komentarze - przed wybraniem noclegu trzeba też sprawdzić internetowe komentarze.


Sprawdź również: Darmowy voucher na wakacje w Polsce - nie daj się oszukać!


Dlaczego warto zarezerwować nocleg przez portal Nocowanie.pl?


Jeśli chcemy w bezpieczny sposób zarezerwować wymarzony nocleg na Święta lub Sylwestra, to warto to uczynić za pośrednictwem portalu Nocowanie.pl. Dlaczego? Rezerwując nocleg na portalu Nocowanie.pl, masz pewność, że obiekt istnieje w rzeczywistości i Twój nocleg dojdzie do skutku. Wszystkie kwatery, pensjonaty i domki są weryfikowane przez naszych przedstawicieli i Biuro Obsługi Klienta.


Waszą uwagę powinna również przykuć odznaka Sprawdzony Obiekt, którą posiada większość obiektów, znajdujących się w naszej bazie. Wyróżnienie SPRAWDZONY OBIEKT przyznawane jest na podstawie 4 stopni weryfikacji. Pierwsze dwa stopnie uzyskują obiekty noclegowe odwiedzone przez przedstawicieli serwisu. Przede wszystkim pracownik sprawdza czy taki obiekt rzeczywiście istnieje, oraz czy warunki, które opisuje w ofercie są realne. Przedstawiciel Nocowanie.pl wykonuje również sesję zdjęciową obiektu w autentycznych warunkach pobytowych. Stąd pewność, że w dniu przyjazdu turysta zastanie obiekt ze zdjęć.

Kolejne stopnie to promocja obiektów otwartych na opinie turystów (konstruktywnie wykorzystujących spostrzeżenia klientów i pozostających z nimi w stałej interakcji) oraz obiektów noclegowych współpracujących z serwisem minimum 12 miesięcy.


Mamy nadzieję, że nasz artykuł wzbudzi Waszą czujność i pozwoli uniknąć przykrych sytuacji, związanych z noclegiem, który nie dojdzie do skutku z powodu próby oszustwa.


Następny artykuł Ustronne miejsca w pobliżu...

Komentarze

Zobacz również