W jaki sposób i czym zachęcić turystów do wypoczynku wiosną?

W jaki sposób i czym zachęcić turystów do wypoczynku wiosną?

Pogoda, z którą w ostatnich dniach mamy do czynienia, daje nam do zrozumienia, że wiosna tuż-tuż. Nie da się ukryć, że sezon letni należy zaliczyć do kategorii tych ulubionych, jeśli chodzi o podróże Polaków. Zanim przyjdą wakacje, duża część turystów wybiera się na weekendowy wypoczynek, na Wielkanoc, czy długi weekend majowy. Co Ty, jako właściciel obiektu noclegowego możesz zrobić, by zachęcić turystów do wypoczynku właśnie w Twoim obiekcie?

Niezależnie od tego, w której części Polski znajduje się Twój obiekt, wiedz, że turyści korzystają z naprawdę wielu możliwości. Jedni chcą korzystać z ciszy i spokoju, inni wypocząć w możliwie aktywny sposób, są też tacy, którzy są nastawieni na podróże po całym regionie, celem odkrycia wyjątkowych zabytków i atrakcji. Wiosna jest odpowiednią porą roku na tego typu podróże. 


Pamiętaj, że im bliżej wakacji, tym zainteresowanie znalezieniem wymarzonego noclegu jest coraz większe. Dlatego musisz zrobić absolutnie wszystko, by przekonać do siebie tych niezdecydowanych turystów, którzy poszukują opcji noclegu nad morzem, w górach, nad jeziorami, czy w zupełnie innej części Polski.


Miej na uwadze również fakt, że sezon wiosenny obfituje w wiele popularnych terminów, które cieszą się naprawdę sporą popularnością. Jest to przede wszystkim Wielkanoc, długi weekend majowy i długi weekend czerwcowy. W przypadku sprzyjającej aury, dużym zainteresowaniem powinny cieszyć się również weekendy, kiedy to spora część turystów będzie wyruszała na krótki wypoczynek w swojej najbliższej okolicy lub nieco dalej.


Co możesz zrobić, by zachęcić turystów do podróżowania wiosną?


Warunki pogodowe z każdym kolejnym dniem stają się coraz lepsze, w związku z tym możesz być pewny, że zainteresowanie podróżami w sezonie wiosennym również powinno utrzymywać się na naprawdę wysokim poziomie.


Pamiętaj, że nie każdy wypoczywał podczas ferii zimowych lub korzystał z uroków zimy na stokach narciarskich, dlatego sezon wiosenny dla znacznej liczby osób może być momentem nabrania oddechu po pracy i obowiązkach. 


Przygotowanie oferty, która zachęci turystów do przyjazdu do Twojego obiektu to podstawa, o której musisz pamiętać, jeśli chcesz zwiększyć szansę na pozyskanie sporej grupy osób, zainteresowanych podróżami wiosenną porą. Co w związku z tym możesz zrobić?


  • Uzupełnij oferty specjalne Nocowanie.pl na popularne terminy


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, sezon wiosenny to kilka popularnych terminów, podczas których turyści będą chętnie podróżować po Polsce. Z pewnością już pojawiają się u Ciebie pierwsze zapytania o te właśnie terminy, ale warto jest już teraz przygotować oferty specjalne na Wielkanoc, długi weekend majowy i długi weekend w czerwcu.


Dlaczego warto? Przede wszystkim turyści zainteresowani właśnie tymi terminami, mają dostęp do tych informacji w jednym miejscu. W tego typu ofercie specjalnej powinna się znaleźć informacja co oferujesz i za ile. Dobrze, jeśli pojawią się też zdjęcia, prezentujące Twój obiekt i wszystko, co z nim związane.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Oferty specjalne Nocowanie.pl. Sprawdź, co dzięki nim zyskasz!


  • Zaktualizuj cennik Twojego obiektu


W przypadku poszukiwania swojego wymarzonego noclegu, duża część osób kieruje się naprawdę rozmaitymi kryteriami. W wielu przypadkach przeważa tutaj cena. W związku z tym, że sezon zimowy się kończy, a rozpoczyna się sezon wiosenny, dobrze jest wprowadzić aktualne dane, związane z ceną za nocleg w danym terminie


Pamiętaj, że w portalu Nocowanie.pl możesz ustawić zarówno cennik ogólny, jak i cennik szczegółowy, w którym zawrzesz najważniejsze informacje, związane ze zmianami cen w odniesieniu do danego terminu. Aktualizacja cennika to podstawa, która pozwoli uniknąć Ci pewnych nieporozumień w przypadku kontaktu z turystą, który chce dokonać rezerwacji w Twoim obiekcie.


Sprawdź: Ceny za nocleg. Jak powinien wyglądać dobry cennik obiektu noclegowego?


  • Postaw na aktywności dla turystów


Sezon wiosenny sprzyja licznym aktywnościom na świeżym powietrzu. Turyści chętnie odkrywają magiczne miejsca w okolicy Twojego obiektu i spędzają swój wolny czas tak, by wykorzystać go w możliwie maksymalny sposób.


Warto byś zadbał o ich zadowolenie, udostępniając im liczne udogodnienia, które okażą się pomocne w aktywnym spędzaniu czasu. Mogą to być np. rowery, boisko do siatkówki i badmintona, kije do nordic-walkingu. Gwarantujemy, że zadowolenie Twoich gości powinno w tym przypadku utrzymywać się na naprawdę dużym poziomie.


Zobacz: Rekreacja w obiekcie noclegowym. Co możesz zaoferować gościom?


  • Zadbaj o odpowiednią pozycję Twojego obiektu w wynikach wyszukiwania


Statystyki jasno pokazują, że turyści najczęściej zwracają uwagę na te obiekty, które wyświetlają się na samej górze na pierwszej stronie wyszukiwania w danej miejscowości lub regionie. Aby zwiększyć swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, warto jest zastanowić się nad dokupieniem dodatkowej ilości punktów pozycjonujących.


Dlaczego punkty pozycjonujące są tak ważne? Przede wszystkim pozwalają wyświetlić Twój obiekt na pierwszych miejscach wśród innych obiektów w Twojej okolicy, a nawet województwie. Dodatkowo, nowym i nieznanym obiektom umożliwiają poznanie ich oferty przez turystę, a znanym miejscówkom dają ugruntowaną pozycję na całym turystycznym rynku.


Przeczytaj: Sprawdź, jak promować swój obiekt noclegowy, nawet kiedy brakuje Ci środków


Mamy nadzieję, że nadchodący sezon wiosenny będzie udany dla Ciebie, jak i Twoich gości.Następny artykuł Stodoła w stylu boho....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej