W Karkonosze z bonem turystycznym. Tam go zrealizujesz

W Karkonosze z bonem turystycznym. Tam go zrealizujesz

Wakacje z bonem turystycznym w Karkonoszach to świetny pomysł. Region oferuje wiele atrakcji dla dzieci, więc nie trzeba się martwić, że podczas rodzinnego wyjazdu będą się nudzić. Niżej przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z rządowym programem, które warto poznać przed zaplanowaniem wyjazdu.

Polski Bon Turystyczny to program, z którego rodziny skorzystają od 1 sierpnia 2020 do 31 marca 2022 roku. Z jego pomocą można opłacić letnie kolonie dla dzieci, zimowisko czy rodzinną wycieczkę po Polsce. Bon da się bowiem zrealizować tylko na terenie kraju – służy do opłacenia usług hotelarskich i imprez turystycznych.

Świadczenie w wysokości 500 zł przyznawane jest na każde niepełnoletnie dziecko. Jeżeli ma ono orzeczenie o niepełnosprawności, wtedy kwota wsparcia zwiększa się do 1000 zł. Rodzice lub opiekunowie, którzy chcą skorzystać z możliwości jakie daje bon 500+, muszą go najpierw aktywować w swoim profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon będzie miał formę dokumentu elektronicznego, co oznacza, że beneficjenci będą się posługiwać kodami. Nie ma możliwości, by zamienić go na gotówkę lub otrzymać przelewem.

Lista przedsiębiorstw, w których można płacić bonem turystycznym, znajduje się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Aby ułatwić turystom poszukiwanie takich miejsc, portal Nocowanie.pl przygotował specjalną odznakę, którą wyróżnia obiekty noclegowe, akceptujące bon 500+. Dzięki temu od razu można zapoznać się z warunkami oferty, opiniami innych gości oraz zasadami rezerwacji miejsc noclegowych.

Bon turystyczny w Karkonoszach – lista obiektów


Karkonosze to malownicza część Sudetów, którą przedziela granica polsko-czeska. Podczas urlopu w tej części gór, można złapać oddech i cieszyć się bliskością przyrody. Region może poszczycić się świetnie przygotowaną bazą noclegową, licznymi zabytkami oraz wieloma trasami górskimi i spacerowymi. Każdy więc znajdzie tam coś dla siebie! Planując wyjazd w miesiącach letnich, warto pomyśleć o zdobyciu Śnieżki, najwyższego pasma Karkonoszy. Wśród innych ciekawych szlaków znajdują się na przykład żółty na Śnieżne Kotły oraz różne warianty wejścia na Szrenicę. Zima natomiast należy tam do narciarzy, którzy tłumnie zjeżdżają do znanych kurortów, jakimi są Karpacz i Szklarska Poręba.


Niżej przedstawiamy informacje dotyczące kilku wyróżniających się lokalizacji. Warto wziąć je pod uwagę, planując rodzinny wyjazd w Karkonosze.

Bon turystyczny w Jeleniej Górze

Jelenia Góra jest miastem, które otwiera drogę w Karkonosze. Warto spędzić tam przynajmniej weekend, gdyż ma do zaoferowania turystom naprawdę wiele atrakcji. Najpiękniejszą częścią Jeleniej Góry jest uzdrowiskowa dzielnica Cieplice, a naturalnym walorem, jak wskazuje nazwa, gorące źródła. Temperatura wody sięga nawet 90 stopni Celsjusza, więc przed wypełnieniem basenu, konieczne jest jej schłodzenia. W mieście warto zobaczyć malowniczy rynek oraz baszty – Grodzką i Zamkową – skąd roztacza się wspaniała panorama niedalekich Karkonoszy.

Sprawdź, gdzie w Jeleniej Górze wykorzystasz bon turystyczny:

Złoty Buk

Złoty Buk

Jelenia Góra - Jagniątków, ul. Michałowicka

Kwatery i pokoje Jelenia Góra - Jagniątków 10.0
Willa Justyna

Willa Justyna

Jelenia Góra, ul. Bronisława Czecha

Kwatery i pokoje Jelenia Góra 9.8
Kwatery 42

Kwatery 42

Jelenia Góra, ul. Zjednoczenia Narodowego

Kwatery i pokoje Jelenia Góra 9.7Bon turystyczny w Karpaczu

Karpacz bez wątpienia należy do najważniejszych karkonoskich kurortów. Miasto położone jest u stóp Śnieżki, zimą cieszy się dużym zainteresowaniem narciarzy, natomiast inne pory roku przyciągają amatorów wędrówek górskich. Obowiązkowym punktem jest zdobycie najwyższego szczytu w Karkonoszach, warto również zobaczyć urokliwą Dolinę Wilczego Potoku, Krucze Skały oraz także kotły Wielkiego i Małego Stawu. W Karpaczu znajduje się bezcenny zabytek kultury materialnej. To oczywiście Świątynia Wang, która wyróżnia się na tle budownictwa regionu. Ten średniowieczny drewniany kościół przybył aż z Norwegii i do dzisiaj służy miejscowym ewangelikom – można go również zwiedzać! Poza tym w Karpaczu koniecznie trzeba odwiedzić muzeum multimedialne Karkonoskie Tajemnice, Muzeum Zabawek i miasteczko westernowe. To świetna propozycja zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych.

Sprawdź, gdzie w Karpaczu wykorzystasz bon turystyczny:

Willa Diament

Willa Diament

Karpacz, ul. Nad Łomnicą

Pensjonaty Karpacz 9.6
Rezydencja Trojan

Rezydencja Trojan

Karpacz, ul. Karkonoska

Pensjonaty Karpacz 7.1

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Karpaczu, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Kowarach

Kowary to miejscowość leżąca niedaleko Karpacza, od tego miasta dzieli je tylko kilka kilometrów. Dzięki temu stanowi świetną bazę wypadową dla osób, które szukają jeszcze więcej ciszy i spokoju. Klimat, jaki panuje w Kowarach, przyczynia się do poprawy samopoczucia, a okalające miasteczko góry i lasy pełne są tras oraz ścieżek spacerowych. Szczególnie polecana jest trasa prowadząca na Kowarski Grzbiet i dalej na Skalny Stół i Czoło. W samym mieście na uwagę zasługuje Muzeum Sentymentów, które przenosi zwiedzających do czasów PRL-u, oraz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Prezentowane tam są na przykład dolnośląskie zamki i pałace, a także makieta części Karkonoszy ze Śnieżką.

Sprawdź, gdzie w Kowarach wykorzystasz bon turystyczny:


>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Kowarach, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Szklarskiej Porębie

 

Wśród najpopularniejszych kurortów w regionie wyróżnia się również Szklarska Poręba, która zimą zamienia się w duży ośrodek sportów zimowych. Narciarze chętnie szusują na stokach Szrenicy, natomiast w Jakuszycach powstają szlaki dla narciarzy biegowych. Organizowane są tam nawet zawody o randze światowej. Poza tym Szklarska Poręba wyróżnia się malowniczym otoczeniem – na turystów czekają szumiące potoki, wodospady spadające z granitowych skał a także sporo szlaków prowadzących w wyższe partie Karkonoszy i Gór Izerskich. Miejscem w okolicy Szklarskiej Poręby, które trzeba odwiedzić jest wodospad Kamieńczyka. Nie wszyscy wiedzą, ale kręcono tam sceny do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Natomiast wśród atrakcji miasta na pewno trzeba wymienić Muzeum Mineralogiczne, zabytkowe wille, park rozrywki Esplanada czy interaktywną wystawę klocków LEGO. Świetna zabawa dla całej rodziny jest tam gwarantowana!

Sprawdź, gdzie w Szklarskiej Porębie wykorzystasz bon turystyczny:

Willa Echo

Willa Echo

Szklarska Poręba, ul. Odrodzenia

Kwatery i pokoje Szklarska Poręba 9.4
GREY HILL

GREY HILL

Szklarska Poręba, ul. Krótka

Wille Szklarska Poręba 9.4
Willa Brylant

Willa Brylant

Szklarska Poręba, ul. Kasprowicza

Wille Szklarska Poręba 9.7

Następny artykuł Żywiec na weekend - co...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej